www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Intel opravil chybu řadiče pro 2.5GbE, který někdy nejel ani na 10 Mbps

Intel opravil chybu řadiče pro 2.5GbE, který někdy nejel ani na 10 Mbps
, , aktualita
První verze základních desek s Intelem Z490 a řadičem
K oblíbeným
reklama
Řadič na základních deskách s čipovými sadami Intel řady 400 (zejména Z490) vykazoval nepříjemnou chybu v podpoře 2.5GbE standardu. Jak se totiž zjistilo, řadič si nerozuměl s některými routery, jako jsou např. Aquantia AQC107, Juniper EX4300 nebo Netgear XS505M, XS508M, XS742EM a SX10 GS810EMX. Pokud byl nastaven režim 2.5GbE, byly potíže s variabilitou Inter Packet Gap (IPG), tedy mezerou mezi jednotlivými pakety (obvykle specifikována v bytech). Pokud dojde k nesrovnalostem, může se to odrazit na kvalitě spojení.
 
Intel logo
 
Intel provedl šetření a s výše zmíněnými routery docházelo k tomu, že se ztrácely pakety a v důsledku toho bylo sice síťové spojení nadále aktivní, ale jeho rychlost padala až někam k 1-10 Mbps, což je zhruba na tisícině toho, co by takové připojení mělo dosahovat. Dočasné řešení spočívalo v tom, že stačilo nastavit komunikaci pomocí standardu 1 Gbps a řadič pak bezproblémově fungoval sice na pomalejším standardu, ale ve výsledku mnohem rychleji. Také mohlo pomocí nastavení minimálního intervalu IPG z 12 bytů na 15 bytů.
 
Zatímco původně Intel říkal, že oprava firmwaru bude k dispozici až v druhé polovině letošního roku, ve skutečnosti ji už opravil a nyní už produkuje variantu řadiče I225 v2, která tímto neduhem netrpí. Uživatelé by tak měli zkontrolovat, zda mají na svých deskách skutečně aktuální firmware a adekvátní ovladače síťové karty. To by ale mělo být pravidlem, neboť výrobci základních desek říkají, že jejich desky budou vybavovány právě touto aktualizovanou verzí řadiče.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře