www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel Optane nově podporují i Celerony a Pentia

Intel Optane nově podporují i Celerony a Pentia
, , aktualita
Intel se rozhodl, že jeho SSD řady Optane budou podporovat také procesory low-endových řad Pentium a Celeron. Jedná se o krok, který možná měl přijít daleko dříve, a to zvláště s ohledem na malé akcelerační SSD Optane s kapacitou do 64 GB.
K oblíbeným
reklama
Intel byl totiž kritizován, že nám dovoluje využívat produkty Optane se spíše dražšími procesory, přičemž současně nabízí malá SSD s kapacitami 16, 32 a 64 GB, které se svými službami hodí právě pro počítače s levnými procesory, které nevyužívají SSD s paměťmi NAND Flash. Optane by se v takových počítačích hodily pro rychlejší práci se soubory, a to jako cache pro pevný disk. Nyní už to bude možné, protože konečně přichází podpora pro Pentia a Celerony, která tu dříve nebyla. Současně s tím nastupuje i nový software Optane Memory User Interface and Driver for System Acceleration
 
 
Podpora Optane na levnějších procesorech samozřejmě nebyla otázkou hardwaru, ale čistě jen softwarové aktivace. Dle dostupných informací ale jde (alespoň zatím) pouze o Pentia a Celerony založené na architektuře Coffee Lake či Coffee Lake Refresh, a to navíc jen desktopové. Vedle nových ovladačů ale také budeme potřebovat i nový BIOS, což už ale záleží čistě na výrobci desky, kdy a zda jej dodá. Dále musíme mít ovladače Intel Rapid Storage ve verzi 17.2 a novější, operační systém Windows 10 64bit a samotné SSD Optane musí být nainstalováno do slotu M.2 napojeného na PCIe linky z čipové sady. Podmínek a omezení je tak celkem dost. 
 
Jak poukazuje server Hexus.net, malá SSD jako právě Optane s kapacitou do 64 GB dokáží být nejvíce užitečná právě v systémech, které jinak mají jako hlavní úložiště prostý pevný disk. Pokud už v něm máme systémové SSD už se tak neprojeví a v případě, že máme dokonce rychlé SSD pro PCIe překračující rychlost čtení 1350 MB/s, mohli bychom se o výkon spíše připravit. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková