www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel Optane nově podporují i Celerony a Pentia

Intel Optane nově podporují i Celerony a Pentia
, , aktualita
Intel se rozhodl, že jeho SSD řady Optane budou podporovat také procesory low-endových řad Pentium a Celeron. Jedná se o krok, který možná měl přijít daleko dříve, a to zvláště s ohledem na malé akcelerační SSD Optane s kapacitou do 64 GB.
K oblíbeným
reklama
Intel byl totiž kritizován, že nám dovoluje využívat produkty Optane se spíše dražšími procesory, přičemž současně nabízí malá SSD s kapacitami 16, 32 a 64 GB, které se svými službami hodí právě pro počítače s levnými procesory, které nevyužívají SSD s paměťmi NAND Flash. Optane by se v takových počítačích hodily pro rychlejší práci se soubory, a to jako cache pro pevný disk. Nyní už to bude možné, protože konečně přichází podpora pro Pentia a Celerony, která tu dříve nebyla. Současně s tím nastupuje i nový software Optane Memory User Interface and Driver for System Acceleration
 
 
Podpora Optane na levnějších procesorech samozřejmě nebyla otázkou hardwaru, ale čistě jen softwarové aktivace. Dle dostupných informací ale jde (alespoň zatím) pouze o Pentia a Celerony založené na architektuře Coffee Lake či Coffee Lake Refresh, a to navíc jen desktopové. Vedle nových ovladačů ale také budeme potřebovat i nový BIOS, což už ale záleží čistě na výrobci desky, kdy a zda jej dodá. Dále musíme mít ovladače Intel Rapid Storage ve verzi 17.2 a novější, operační systém Windows 10 64bit a samotné SSD Optane musí být nainstalováno do slotu M.2 napojeného na PCIe linky z čipové sady. Podmínek a omezení je tak celkem dost. 
 
Jak poukazuje server Hexus.net, malá SSD jako právě Optane s kapacitou do 64 GB dokáží být nejvíce užitečná právě v systémech, které jinak mají jako hlavní úložiště prostý pevný disk. Pokud už v něm máme systémové SSD už se tak neprojeví a v případě, že máme dokonce rychlé SSD pro PCIe překračující rychlost čtení 1350 MB/s, mohli bychom se o výkon spíše připravit. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková