www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel Optane nově podporují i Celerony a Pentia

Intel Optane nově podporují i Celerony a Pentia
, , aktualita
Intel se rozhodl, že jeho SSD řady Optane budou podporovat také procesory low-endových řad Pentium a Celeron. Jedná se o krok, který možná měl přijít daleko dříve, a to zvláště s ohledem na malé akcelerační SSD Optane s kapacitou do 64 GB.
K oblíbeným
reklama
Intel byl totiž kritizován, že nám dovoluje využívat produkty Optane se spíše dražšími procesory, přičemž současně nabízí malá SSD s kapacitami 16, 32 a 64 GB, které se svými službami hodí právě pro počítače s levnými procesory, které nevyužívají SSD s paměťmi NAND Flash. Optane by se v takových počítačích hodily pro rychlejší práci se soubory, a to jako cache pro pevný disk. Nyní už to bude možné, protože konečně přichází podpora pro Pentia a Celerony, která tu dříve nebyla. Současně s tím nastupuje i nový software Optane Memory User Interface and Driver for System Acceleration
 
 
Podpora Optane na levnějších procesorech samozřejmě nebyla otázkou hardwaru, ale čistě jen softwarové aktivace. Dle dostupných informací ale jde (alespoň zatím) pouze o Pentia a Celerony založené na architektuře Coffee Lake či Coffee Lake Refresh, a to navíc jen desktopové. Vedle nových ovladačů ale také budeme potřebovat i nový BIOS, což už ale záleží čistě na výrobci desky, kdy a zda jej dodá. Dále musíme mít ovladače Intel Rapid Storage ve verzi 17.2 a novější, operační systém Windows 10 64bit a samotné SSD Optane musí být nainstalováno do slotu M.2 napojeného na PCIe linky z čipové sady. Podmínek a omezení je tak celkem dost. 
 
Jak poukazuje server Hexus.net, malá SSD jako právě Optane s kapacitou do 64 GB dokáží být nejvíce užitečná právě v systémech, které jinak mají jako hlavní úložiště prostý pevný disk. Pokud už v něm máme systémové SSD už se tak neprojeví a v případě, že máme dokonce rychlé SSD pro PCIe překračující rychlost čtení 1350 MB/s, mohli bychom se o výkon spíše připravit. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek