www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel Optane nově podporují i Celerony a Pentia

Intel Optane nově podporují i Celerony a Pentia
, , aktualita
Intel se rozhodl, že jeho SSD řady Optane budou podporovat také procesory low-endových řad Pentium a Celeron. Jedná se o krok, který možná měl přijít daleko dříve, a to zvláště s ohledem na malé akcelerační SSD Optane s kapacitou do 64 GB.
K oblíbeným
reklama
Intel byl totiž kritizován, že nám dovoluje využívat produkty Optane se spíše dražšími procesory, přičemž současně nabízí malá SSD s kapacitami 16, 32 a 64 GB, které se svými službami hodí právě pro počítače s levnými procesory, které nevyužívají SSD s paměťmi NAND Flash. Optane by se v takových počítačích hodily pro rychlejší práci se soubory, a to jako cache pro pevný disk. Nyní už to bude možné, protože konečně přichází podpora pro Pentia a Celerony, která tu dříve nebyla. Současně s tím nastupuje i nový software Optane Memory User Interface and Driver for System Acceleration
 
 
Podpora Optane na levnějších procesorech samozřejmě nebyla otázkou hardwaru, ale čistě jen softwarové aktivace. Dle dostupných informací ale jde (alespoň zatím) pouze o Pentia a Celerony založené na architektuře Coffee Lake či Coffee Lake Refresh, a to navíc jen desktopové. Vedle nových ovladačů ale také budeme potřebovat i nový BIOS, což už ale záleží čistě na výrobci desky, kdy a zda jej dodá. Dále musíme mít ovladače Intel Rapid Storage ve verzi 17.2 a novější, operační systém Windows 10 64bit a samotné SSD Optane musí být nainstalováno do slotu M.2 napojeného na PCIe linky z čipové sady. Podmínek a omezení je tak celkem dost. 
 
Jak poukazuje server Hexus.net, malá SSD jako právě Optane s kapacitou do 64 GB dokáží být nejvíce užitečná právě v systémech, které jinak mají jako hlavní úložiště prostý pevný disk. Pokud už v něm máme systémové SSD už se tak neprojeví a v případě, že máme dokonce rychlé SSD pro PCIe překračující rychlost čtení 1350 MB/s, mohli bychom se o výkon spíše připravit. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD
Jeden z největších světových výrobců pamětí na světě, společnost SK Hynix, se rozhodl začít vyrábět SSD pro běžné spotřebitele. Představuje tak modely Gold S31, které jsou zatím pouze začátek toho, co bude následovat. 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek1 komentář