www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel po letech znovuzprovozní své zařízení pro 14nm čipy v Kostarice

Intel po letech znovuzprovozní své zařízení pro 14nm čipy v Kostarice
, , aktualita
Intel se zcela evidentně ještě nechystá opustit 14nm proces a ve skutečnosti jej bude ještě spíše posilovat. Před řadou let totiž zrušil provoz svého zařízení v Kostarice, ovšem to nyní bude opět zprovozněno. 
K oblíbeným
reklama
Jak uvádí zrovna dnešní zpráva, i nový 10nm+ proces Intelu nebude příliš produktivní, takže lze očekávat, že si firma bude pečlivě vybírat, co s jeho pomocí bude vyrábět. Klasické desktopové procesory asi tuto prioritu mít nebudou, a tak lze skutečně očekávat, že po stále ještě nevydaných Comet Lake-S přijde ještě jedna 14nm generace známá jako Rocket Lake, i když už asi ne založená na architektuře Skylake. A kdo ví, jak to bude potom. 
 
 
Nyní se ukazuje, že Intel znovu zprovozňuje svá zařízení v Kostarice, která poslouží pro testování a konečné práce (Test and Finish) při výrobě 14nm procesorů a konkrétně půjde především o zvýšení celkové produkce procesorů Xeon. Kostarika se tak opět přidá k ostatním zařízením Intelu pro zmíněné účely, přičemž ta ostatní jsou v Penangu a Kulimu (Malajsie) a ve Vietnamu. Konkrétně půjde o procesory Xeon Scalable druhé generace (Cascade Lake) ve verzích Silver, Gold a Platinum. 
 
Spuštění zařízení Intelu v Kostarice proběhne ve dvou fázích, přičemž ta úvodní bude završena 19. dubna, kdy už provoz bude omezeně spuštěn a na plnou kapacitu se dostane do 3. srpna tohoto roku. Intel si od toho slibuje jednak to, že nebude tolik závislý na zbylých asijských zařízení a také se celková kapacita jeho Test and Finish zařízení zvedne o celou čtvrtinu. O samotnou litografickou výrobu 14nm čipů ale pochopitelně nejde.  
 
Jak uvádí server techPowerUp, provoz v Kostarice byl Intelem zrušen již v roce 2014, čili dlouho před tím, než by kdo mohl jen tušit o přicházejících problémech s přechodem na 10nm proces. Tehdy byl čerstvý právě samotný 14nm proces a Intel se tehdy rozhodl, že svá Test and Finish zařízení přesune právě do Asie, aby měla výhodnější geografické postavení s ohledem na výrobní zařízení a trh. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080 Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080
NVIDIA ve čtvrtek odpoledne vyšle na trh nové karty GeForce RTX 3070, z nichž by se mohl stát velký prodejní úspěch. Nabídnout totiž mají výkon plně srovnatelný s RTX 2080 Ti, a to s cenou 500 dolarů. Ale jak to bude s dostupností? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě
Sociální síť Facebook už před nějakou dobou spustila seznamku Dating. Dosud ale nebyla dostupná v Evropě, což se nyní mění. Přináší možnost seznámit se s různými lidmi za různými účely, ať už jde o nalezení lásky nebo jen parťáka na venčení psa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin
V letošním červnu se mluvilo o tom, že společnost PayPal zahrne do svých systémů i podporu kryptoměn. Tak se nyní skutečně děje, firma toto potvrzuje a už počátkem příštího roku by to mělo začít fungovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře