www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel po letech znovuzprovozní své zařízení pro 14nm čipy v Kostarice

Intel po letech znovuzprovozní své zařízení pro 14nm čipy v Kostarice
, , aktualita
Intel se zcela evidentně ještě nechystá opustit 14nm proces a ve skutečnosti jej bude ještě spíše posilovat. Před řadou let totiž zrušil provoz svého zařízení v Kostarice, ovšem to nyní bude opět zprovozněno. 
K oblíbeným
reklama
Jak uvádí zrovna dnešní zpráva, i nový 10nm+ proces Intelu nebude příliš produktivní, takže lze očekávat, že si firma bude pečlivě vybírat, co s jeho pomocí bude vyrábět. Klasické desktopové procesory asi tuto prioritu mít nebudou, a tak lze skutečně očekávat, že po stále ještě nevydaných Comet Lake-S přijde ještě jedna 14nm generace známá jako Rocket Lake, i když už asi ne založená na architektuře Skylake. A kdo ví, jak to bude potom. 
 
 
Nyní se ukazuje, že Intel znovu zprovozňuje svá zařízení v Kostarice, která poslouží pro testování a konečné práce (Test and Finish) při výrobě 14nm procesorů a konkrétně půjde především o zvýšení celkové produkce procesorů Xeon. Kostarika se tak opět přidá k ostatním zařízením Intelu pro zmíněné účely, přičemž ta ostatní jsou v Penangu a Kulimu (Malajsie) a ve Vietnamu. Konkrétně půjde o procesory Xeon Scalable druhé generace (Cascade Lake) ve verzích Silver, Gold a Platinum. 
 
Spuštění zařízení Intelu v Kostarice proběhne ve dvou fázích, přičemž ta úvodní bude završena 19. dubna, kdy už provoz bude omezeně spuštěn a na plnou kapacitu se dostane do 3. srpna tohoto roku. Intel si od toho slibuje jednak to, že nebude tolik závislý na zbylých asijských zařízení a také se celková kapacita jeho Test and Finish zařízení zvedne o celou čtvrtinu. O samotnou litografickou výrobu 14nm čipů ale pochopitelně nejde.  
 
Jak uvádí server techPowerUp, provoz v Kostarice byl Intelem zrušen již v roce 2014, čili dlouho před tím, než by kdo mohl jen tušit o přicházejících problémech s přechodem na 10nm proces. Tehdy byl čerstvý právě samotný 14nm proces a Intel se tehdy rozhodl, že svá Test and Finish zařízení přesune právě do Asie, aby měla výhodnější geografické postavení s ohledem na výrobní zařízení a trh. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost
Společnosti NVIDIA a AMD mívají pozoruhodně podobné nápady, co se týče technologií, což se ukazuje i nyní. NVIDIA Dynamic Boost je totiž obdoba technologie SmarShift, kterou AMD představilo v rámci Ryzen Mobile 4000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou
Amazon už dříve avizoval, že přinejmenším do 5. dubna bude při naskladňování a odesílání zboží upřednostňovat to, co lidé v dnešní době nezbytně potřebují a do toho patří třeba i toaletní papír. Hardware má menší prioritu, což trápí nejen výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová
Společnost SpaceX by již tento rok měla létat s astronauty na palubě své kosmické lodi Crew Dragon k ISS. Kromě květnové mise Demo-2 je na tento rok naplánovaná i mise dalších astronautů k ISS, k nim by se měla připojit i Shannon Walkerová. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů
Společnost InWin tentokrát neukázala žádnou okázalou specialitku, ale naopak skříň, která by měla být především praktická. C200 je totiž určena pro "tvůrce obsahu", takže lze mluvit o skříni pro pracovní stanice. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG
Americký Micron se chystá už v tomto čtvrtletí spustit výrobu pamětí 3D NAND skládajících se ze 128 vrstev a využívajících jistou RG Architecture. Na trh pak tyto paměti začnou proudit během příštího kvartálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek