www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel po letech znovuzprovozní své zařízení pro 14nm čipy v Kostarice

Intel po letech znovuzprovozní své zařízení pro 14nm čipy v Kostarice
, , aktualita
Intel se zcela evidentně ještě nechystá opustit 14nm proces a ve skutečnosti jej bude ještě spíše posilovat. Před řadou let totiž zrušil provoz svého zařízení v Kostarice, ovšem to nyní bude opět zprovozněno. 
K oblíbeným
reklama
Jak uvádí zrovna dnešní zpráva, i nový 10nm+ proces Intelu nebude příliš produktivní, takže lze očekávat, že si firma bude pečlivě vybírat, co s jeho pomocí bude vyrábět. Klasické desktopové procesory asi tuto prioritu mít nebudou, a tak lze skutečně očekávat, že po stále ještě nevydaných Comet Lake-S přijde ještě jedna 14nm generace známá jako Rocket Lake, i když už asi ne založená na architektuře Skylake. A kdo ví, jak to bude potom. 
 
 
Nyní se ukazuje, že Intel znovu zprovozňuje svá zařízení v Kostarice, která poslouží pro testování a konečné práce (Test and Finish) při výrobě 14nm procesorů a konkrétně půjde především o zvýšení celkové produkce procesorů Xeon. Kostarika se tak opět přidá k ostatním zařízením Intelu pro zmíněné účely, přičemž ta ostatní jsou v Penangu a Kulimu (Malajsie) a ve Vietnamu. Konkrétně půjde o procesory Xeon Scalable druhé generace (Cascade Lake) ve verzích Silver, Gold a Platinum. 
 
Spuštění zařízení Intelu v Kostarice proběhne ve dvou fázích, přičemž ta úvodní bude završena 19. dubna, kdy už provoz bude omezeně spuštěn a na plnou kapacitu se dostane do 3. srpna tohoto roku. Intel si od toho slibuje jednak to, že nebude tolik závislý na zbylých asijských zařízení a také se celková kapacita jeho Test and Finish zařízení zvedne o celou čtvrtinu. O samotnou litografickou výrobu 14nm čipů ale pochopitelně nejde.  
 
Jak uvádí server techPowerUp, provoz v Kostarice byl Intelem zrušen již v roce 2014, čili dlouho před tím, než by kdo mohl jen tušit o přicházejících problémech s přechodem na 10nm proces. Tehdy byl čerstvý právě samotný 14nm proces a Intel se tehdy rozhodl, že svá Test and Finish zařízení přesune právě do Asie, aby měla výhodnější geografické postavení s ohledem na výrobní zařízení a trh. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TP-Link rozšířil nabídku powerline adaptérů o sadu TL-PA7017P TP-Link rozšířil nabídku powerline adaptérů o sadu TL-PA7017P
Powerline adaptéry se v posledních letech staly oblíbeným způsobem, jak snadno a rychle rozšířit domácí síť prostřednictvím elektrických rozvodů. TP-Link do této kategorie přináší novou sadu TL-PA7017P s podporou rychlosti až 1 Gb/s.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Beelink GT-R: mini PC s AMD Ryzen, čtečkou otisků prstů a kovovým šasi Beelink GT-R: mini PC s AMD Ryzen, čtečkou otisků prstů a kovovým šasi
Čínský výrobce Beelink se rozhodl svou nabídku mini PC rozšířit o nový model, který tentokrát nevyužívá procesor od Intelu, ale AMD. K tomu přidal několik prémiových funkcí a některé z nich, jako je čtečka otisků prstů, se objevují jen zřídka.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Video: čtyřnohý robot balancuje na dvou končetinách Video: čtyřnohý robot balancuje na dvou končetinách
Italský výzkumný tým pracuje na vývoji čtyřnohých robotů, kteří dokážou i při nelehkých podmínkách udržet rovnováhu při stání na dvou končetinách. Budoucí roboti by tak mohli překonávat i velmi úzké mosty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Tvar chytré textilie z Harvardu ovládá změna teploty Tvar chytré textilie z Harvardu ovládá změna teploty
Zájem o vývoj měkké robotiky projevují různé vědecké instituce, jednou z nich je i Harvardova univerzita. Tamní výzkumný tým vytvořil chytrou textilii pro měkké roboty, která je ovládaná na základě tepla. 
4.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí
Kosmická agentura NASA se připravuje na plánovaný program Artemis, který slibuje návrat astronautů na Měsíc. Vypadá to, že se k plánovaným třem misím programu Artemis přidá ještě dalších šest.
3.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře