www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel podepsal s Micronem novou dohodu, za 3D XPoint bude nejspíš platit víc

Intel podepsal s Micronem novou dohodu, za 3D XPoint bude nejspíš platit víc
, , aktualita
Společnosti Intel a Micron se už v případě vývoje a výroby pamětí 3D XPoint rozhodly, že půjdou vlastními cestami, ale aktuálně ještě stále musí spolupracovat. Znamená to i novou dohodu ohledně dodávek waferů. 
K oblíbeným
reklama
Takové dohody známe pod označením WSA (Wafer Supply Agreement) a jedna z nich byla právě stvrzena společnostmi Intel a Micron. Právě Micron získal už výhradně do své moci dříve sdílené výrobní kapacity a Intel plánoval, že si pořídí vlastní v čínské Fab 68, ovšem ty stále nemá. Nastoupila tak WSA a odkupování vyrobených waferů s paměťmi právě od Micronu, který je stále vyrábí v továrně v Lehi (Utah) a my se dozvídáme, že to Intel vyjde dráž než dříve, či alespoň to tvrdí analytici. Důvod je především právě ten, že Intel aktuálně nemá jinou možnost, než 3D XPoint odebírat od Micronu a o výrobu hotových produktů založených na těchto pamětích má evidentní zájem, jinak by nepodepisoval WSA. Můžeme také připomenout to, že rozchod Intelu a Micronu nebyl v minulém roce moc idylický. 
 
 
V rámci tohoto rozchodu bylo domluveno, že Intel bude od Micronu kupovat paměti za fixní a předem dohodnutou cenu. Toto období ale letos v říjnu končí, a tak firmy už předem 9. března podepsaly novou dohodu, jejíž detaily ale zatím nezveřejnily. Prozradily ale, že se změnily jisté podmínky dle výhledu do budoucna a také ceny. 
 
Jim Handy z Objective Analysis nyní hlásí, že dle jeho informací Intel na produktech Optane prodělává, a to i přes jejich obecně vysoké ceny. Doslova uvádí, že "Intel ztrácí peníze ve své divizi NVM Solutions Group (NSG), protože výroba paměti 3D XPoint se ukazuje jako velice ztrátová. Dle mého odhadu už Intel v roce 2017 přišel o 2 miliardy dolarů, to samé v roce 2018 a v minulém roce o 1,5 miliardy". 
 
Právě zde asi můžeme hledat hlavní příčinu toho, proč se Micron tak dlouho zdráhal přinést na trh vlastní produkty s paměťmi 3D XPoint a první představil až na konci loňského třetího kvartálu. Micron je ale v jiné situaci a Intel má na rozdíl od něj produkty Optane pevně spojeny se svými serverovými platformami a není možné je jen tak vypustit z nabídky. 
 
Zdroj: Anandtech 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci
Nejen NASA má před sebou velký úkol, a to dostat lidi zpět na Měsíc a navíc tam už zůstat. Její šéf Jim Bridenstine ale věří, že vesmírné agentury jsou na to nyní už připraveny a nyní tu máme koncept, jak toho dosáhnout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek