www.svethardware.cz
>
>
>

Intel postaví v Izraeli další továrnu

Intel postaví v Izraeli další továrnu
, , aktualita
Intel se zdá se rozhodl usídlit v Izraeli. Společnost totiž nyní oznámila, že se dohodla s finanční subkomisí Knesset, Izraelskou daňovou správou a Centrem pro podporu investic v Izraeli na uzavření zastaralé Fab 8 v Jeruzalémě a její nahrádu...
K oblíbeným
reklama
Intel se zdá se rozhodl usídlit v Izraeli. Společnost totiž nyní oznámila, že se dohodla s finanční subkomisí Knesset, Izraelskou daňovou správou a Centrem pro podporu investic v Izraeli na uzavření zastaralé Fab 8 v Jeruzalémě a její nahrádu zbrusu novou továrnou, na což dostane grant od Centra pro podporu investic ve výši 525 milionů amerických dolarů a daňové úlevy ve výši 150 milionů dolarů po deset let. Intel se naopak zavázal v továrně zaměstnat minimálně sto dalších lidí.


Fab 28 v Kiryat Gat

Zprávu o uzavření Fab 8 Intel uvedl již ke konci roku 2006 s odůvodnění, že již továrna nevyhovuje poptávce na trhu. Celkem 400 zaměstnanců měl převést do nové Fab 28, která se nyní dokončuje a zaměstnat má 2 200 lidí; momentálně dosahuje výše investic do Fab 28 čtyř miliard Izraelských šekelů (jeden šekel je asi 4,48 Kč).

Rozhodnutí o stavbě nové továrny předcházela dlouhá jednání s finanční komisí, která inicioval Reuven Rivlin, jmenovaný šéfem komise pro udržení Intelu v Izraeli. Hlavní manažer Intelu v Izraeli, Alexander Kornhauser, Rivlinovi jasně řekl, že vedení změní názor na výstavbu alternativní továrny jedině v případě dostatečně velkých pobídek. Rivlin tedy musel sehnat dostatečnou částku a ač preferoval úlevy na daních, půlmiliardu dolarů nakonec dostane Intel v hotovosti. Na závěr horečných jednání v posledních měsících řekl: „Intel je symbol technologicky vyspělého světa a Jeruzálem je symbol v Izraeli a ve světě. Spojení Jeruzaléma jako důležitého obchodního a technologického místa do něj jako do místa s vysoce kvalitními vývojovými a výrobními kapacitami přitáhne další investice.“

Zdroj: Globes Online
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: srpen 2019 Doporučené PC sestavy: srpen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek60 komentářů
Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
24.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře