www.svethardware.cz
>
>
>

Intel potvrdil Tiger Lake-H s 8 jádry

Intel potvrdil Tiger Lake-H s 8 jádry
, , aktualita
Intel zatím svou situaci vzhledem k počtu jader svých procesorů v porovnání s procesory AMD moc nevylepšil, spíše naopak. Představil sice první Tiger Lake se silnými jádry Willow Cove, jejichž počet zatím končí na čtyřech. 
K oblíbeným
reklama
Intel Tiger Lake-H ale mají už dle starších zpráv nabídnout až 8 jader a nyní se nám tato informace potvrzuje (via VideoCardz), a to díky Boydu Phelpsovi z Intelu. Ten zastává pozici Corporate Vice President of Client Computing Group. 
 
 
Nicméně stále nemáme informaci o tom, že by snad Intel chtěl vyslat tyto procesory na trh dříve než někdy v příštím roce, takže můžeme předpokládat, že co se týče moderních 10nm procesorů pro naše PC, cokoliv nového už letos nepřijde a budou tu pouze ultramobilní Tiger Lake-U.  
 
 
Boyd Phelps uvedl konkrétně to, že jádra Willow Cove nabízí 1,25 MB L2 cache na jádro plus 3 MB L3 cache na jádro, což už dávno víme. Nakonec potvrdil právě to, že později se objeví detaily o chystaných 8jádrových procesorech, přičemž nejblíže nám mají být právě Tiger Lake-H, takže s největší pravděpodobností to budou právě ony. 
 
Do toho přichází nový leak od Sharkbay z PTT Shopping, který už se osvědčil a nyní potvrzuje informace právě o Tiger Lake-H (TGL-H35 a TGL-H). Očekávat můžeme jejich verze s TDP 35 a 45 W, přičemž 35W modely nabídnou maximálně 4 jádra a grafiku Xe s 96 EU. Takovou výbavu ale mají i dnešní Tiger Lake-U (TGL-UP3), takže nové 35W modely by logicky měly dosahovat výrazně vyšších taktů. 
 
Výkonné notebooky ponesou spíše 45W verze Tiger Lake-H se 4, 6 a 8 jádry Willow Cove, přičemž grafika se omezí na 32 EU. To má smysl vzhledem k tomu, že tyto procesory už budou určeny spíše pro počítače, které využijí samostatnou grafickou kartu. Přímým soupeřem pro Tiger Lake-H pak budou AMD Cezanne Ryzen 5000H. 
 
Kódové označení Patice TDP Počet jader EU
TGL-UP3 BGA1449 15W~28W 2C / 4C / – / – 96
TGL-H35 BGA1449  35W – / 4C / – / – 96
TGL-H BGA1787 45W – / 4C / 6C / 8C 32


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek