www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel potvrzuje, procesory Rocket Lake-S budou v prvním kvartálu 2021

Intel potvrzuje, procesory Rocket Lake-S budou v prvním kvartálu 2021
, , aktualita
Vypadá to, že tento týden uniklá roadmap ukazující plány Intelu na vypuštění nových desktopových generací je pravá. Intel sám totiž už nyní potvrdil to, co jsme z ní mohli vyčíst, a to že Rocket Lake-S přijdou na konci 1. kvartálu 2021. 
K oblíbeným
reklama
Rocket Lake-S budou představovat ještě jednu (snad už) závěrečnou 14nm desktopovou generaci, ovšem Intel už se vymaní z recyklace architektury Skylake a pokročí také s ohledem na grafickou architekturu, a to už rovnou k Xe, jak se očekává. Dle nově uniklé roadmap by přitom čipsety Intel 600 Series určené speciálně pro Rocket Lake-S (RKL-S) měly dorazit právě na konci března, takže v tu dobu logicky nastoupí i samotné procesory.
 
 
Intel se možná právě kvůli tomuto úniku rozhodl, že už může sám přijít s oficiálním potvrzením,. že generace Rocket Lake přichází coby 11. generace Core a chystána je na první kvartál příštího roku. Co konkrétního uvedl? 
 
V krátkém prohlášení se píše, že aktuální Core 10. generace nabízejí výtečný výkon na stabilní platformě i pro ty nejnáročnější hráče. Nicméně vývoj jde dál a nyní může Intel potvrdit, že Rocket Lake-S přijdou ve zmíněnou dobu a podporovat budou rozhraní PCIe 4.0. Intel dále uvádí, že půjde zvláště o výtečné procesory pro herní sestavy a že v blízké budoucnosti zveřejní další detaily. 
 
Nyní se ale stejně už všechny oči obrací směrem k AMD, které právě dnes odpoledne představí své Zen 3 a s nimi i nové Ryzen 5000 "Vermeer". Ty mají totiž k vypuštění na trh mnohem blíže. 
 
Oficiální potvrzení nástupu RKL-S nám ale ukazuje ještě na jednu věc, a to že opravdu nemůžeme v dohledné době očekávat nástupce HEDT platformy X299 a příslušných Core i9. Intel přitom nedokázal najít odpověď už na aktuální Threadrippery a nyní je zřejmé, že ji nebude mít ani na očekávané Threadrippery se Zen 3. Uvidíme, co na to AMD a jak se bude s tímto vědomím snažit. 
 
Zdroj: Medium


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů