www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel potvrzuje, Tiger Lake dorazí za necelý měsíc, promluví i Raja Koduri

Intel potvrzuje, Tiger Lake dorazí za necelý měsíc, promluví i Raja Koduri
, , aktualita
Vypuštění či alespoň představení procesorů Tiger Lake na začátku září bylo očekávané, ale dosud ne potvrzené. Nyní tu už ale máme přímo od Intelu potvrzení, že pozvánky pro média na blížící se virtuální událost se opravdu týkají těchto CPU. 
K oblíbeným
reklama
Ostatně Intel dříve uváděl, že procesory Tiger Lake dorazí velice brzy a my jsme mohli vyhlížet začátek léta. To nakonec nedopadlo, takže se dočkáme alespoň jejich představení už spíše v závěru léta, a to konkrétně 2. září. Na tento den byla naplánována Tiger Lake Virtual Launch Event, čili nepůjde o žádnou klasickou konferenci, ale o živý stream na Internetu, a to pochopitelně kvůli koronaviru. A že jde o "Launch", Intel plánuje je v ten den rovnou vyslat na trh, čili nepůjde jen o představení. 
 
 
Tiger Lake přijdou zatím v podobě řady Tiger Lake-U, čili velice úsporných modelů určených pro tenké notebooky. Výkonnější Tiger Lake-H očekáváme až v příštím roce, a to s tím, že už půjde o osmijádrové a ne jen maximálně čtyřjádrové modely. Tiger Lake-H tak nejspíše půjdou už proti další generaci 7nm APU od AMD, která bude založena na architektuře Zen 3. 
 
Nicméně i Tiger Lake-U by mohly dnešním osmijádrovým APU Ryzen 4000 zatopit. Půjde zde nejspíše především o souboj menšího počtu výkonnějších jader proti většímu počtu méně výkonných. Tiger Lake-U by tak měly vynikat v zátěži jednoho či menšího počtu jader, zatímco Renoir od AMD zase nabídne celkově vyšší vícejádrový výkon. Ale uvidíme, počkejme si na testy a nejdříve pak na prezentaci Intelu, která 2. září odstartuje v 6 večer našeho času. 
 
 
Krom toho se dozvídáme, že 13. srpna, tedy už příští týden, promluví Raja Koduri o pokroku ve své divizi, takže půjde pochopitelně o grafickou generaci Xe. Ostatně s největší pravděpodobností právě na tuto událost odkazoval tweet Intelu ze závěru července, který byl brzy po zveřejnění smazán. 
 
 
Raja Koduri tak bude za týden pořádat webcast, a to ve 3 odpoledne našeho času. Uvidíme, zda nám představí nějaké zásadní novinky. Nedávno totiž bez jakýchkoliv dalších informací ukázal následující čipy, pod jejichž heatspreadery by se měla ukrývat GPU složená z jedné, dvou a čtyř dlaždic Xe. 
 
 
Takže by se dalo usuzovat, že právě o těchto produktech nám Koduri snad prozradí víc. A kdo ví, třeba právě letos Intel poprvé promluví do grafického souboje mezi AMD a NVIDIÍ. 
 
 
Zdroj: Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir
Sotva se objeví jedna generace procesorů, už se řeší ta následující a mnohdy i ta další. Nyní tu máme první zmínky o procesoru AMD Ryzen 7 5700U, který se objevil v uniklém benchmarku. Výsledky ale nejsou moc povzbudivé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux
Už v červnu minulého roku se hovořilo o tom, že by se mohla objevit verze prohlížeče Edge také pro operační systém Linux. Nemělo by to dlouho trvat a měla by být uvolněna první betaverze nového browseru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou? Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou?
Společnost NVIDIA by v dohledné době měla na trh vypustit také čistě pracovní grafické karty řady Quadro, které budou založeny na čipech rodiny Ampere. Zatím se objevila jedna, a to RTX A6000. Jaká je?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K? NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K?
NVIDIA ve své prezentaci nové generace herních karet ukázala také záběry z hraní v rozlišení 8K, na což se nyní zaměřili populární youtubeři Marques Brownlee a Linus z Linus Tech Tips. Jak se na dnešní možnost hrát v 8K dívají oni?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou
HP se přizpůsobuje době koronavirové, která nahrává práci z domova nebo v menších kancelářích. Výrobce proto představil malé desktopy vybavené převážně procesory AMD, ale také monitory či tiskárny.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik