www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel připravuje 22jádrovou bestii Core i9-10990XE s 380W TDP

Intel připravuje 22jádrovou bestii Core i9-10990XE s 380W TDP
, , aktualita
Společnost Intel podle nejnovějších úniků chystá další mnohojádrový procesor. Intel Core i9-10990XE by totiž měl mít 22 jader a podporu 44 vláken. A má být pěkně hladový, TDP spotřeba má při základním taktu činit 380 W.
K oblíbeným
reklama
Úniky informací prozrazují další zajímavost z dílen Intelu. Má se totiž připravovat HEDT procesor Core i9-10990XE, který nabídne opravdu velmi vysoký počet 22 jader, tedy podporu zpracování až 44 vláken najednou. Podle toho, co se šušká, by procesor měl běžet na základním taktu 4,0 GHz, což není málo. Turbo má stejnou hodnotu pro jedno i všechna jádra, přičemž činí hodně vysokých 5,0 GHz.
 
Intel Core X-Series
 
Umíte si ale jistě představit, že spotřeba procesoru bude hodně vysoká. TDP má při základním taktu činit těžko představitelných 380 W a možná by bylo lepší ani nehádat, jaká bude spotřeba při turbo frekvenci. Poněvadž spotřeba roste zhruba lineárně s frekvencí, jen její zvýšení by TDP vyhnalo na zhruba 475 W, a to ale nemluvíme o napětí, s nímž TDP roste kvadraticky. Ostatně u předchozího 14jádrového Core i9-9990XE v praxi naměřili spotřebu přes 600 W, takže zde to může být díky 8 jádrům navíc ještě o něco více. Novinka by dále měla mít obří 30,25MB L3 cache. Nyní je otázkou cena a datum, kdy se tato novinka objeví.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
8.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře