www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel připravuje 22jádrovou bestii Core i9-10990XE s 380W TDP

Intel připravuje 22jádrovou bestii Core i9-10990XE s 380W TDP
, , aktualita
Společnost Intel podle nejnovějších úniků chystá další mnohojádrový procesor. Intel Core i9-10990XE by totiž měl mít 22 jader a podporu 44 vláken. A má být pěkně hladový, TDP spotřeba má při základním taktu činit 380 W.
K oblíbeným
reklama
Úniky informací prozrazují další zajímavost z dílen Intelu. Má se totiž připravovat HEDT procesor Core i9-10990XE, který nabídne opravdu velmi vysoký počet 22 jader, tedy podporu zpracování až 44 vláken najednou. Podle toho, co se šušká, by procesor měl běžet na základním taktu 4,0 GHz, což není málo. Turbo má stejnou hodnotu pro jedno i všechna jádra, přičemž činí hodně vysokých 5,0 GHz.
 
Intel Core X-Series
 
Umíte si ale jistě představit, že spotřeba procesoru bude hodně vysoká. TDP má při základním taktu činit těžko představitelných 380 W a možná by bylo lepší ani nehádat, jaká bude spotřeba při turbo frekvenci. Poněvadž spotřeba roste zhruba lineárně s frekvencí, jen její zvýšení by TDP vyhnalo na zhruba 475 W, a to ale nemluvíme o napětí, s nímž TDP roste kvadraticky. Ostatně u předchozího 14jádrového Core i9-9990XE v praxi naměřili spotřebu přes 600 W, takže zde to může být díky 8 jádrům navíc ještě o něco více. Novinka by dále měla mít obří 30,25MB L3 cache. Nyní je otázkou cena a datum, kdy se tato novinka objeví.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek