www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel prodal za poslední rok již více než tři miliony čtyřjádrových procesorů

Intel prodal za poslední rok již více než tři miliony čtyřjádrových procesorů
, , aktualita
Společnost Intel oznámila, že za poslední rok prodala již více než tři miliony svých čtyřjádrových procesorů. Tisková zpráva se však zaobírala spíše než tímto faktem vyhlídkami do budoucna. Společnost plánuje zachovat tempo růstu a proto...
K oblíbeným
reklama
Společnost Intel oznámila, že za poslední rok prodala již více než tři miliony svých čtyřjádrových procesorů. Tisková zpráva se však zaobírala spíše než tímto faktem vyhlídkami do budoucna. Společnost plánuje zachovat tempo růstu a proto mimo jiné přechází z 65nm technologie výroby procesorů na 45nm proces. Tato technologie má dle společnosti Intel uvést díky o 25% menším rozměrům nové mobilní přístroje s vysokou výdrží baterií a novými funkcemi.Mimo jiné se tak prodloužila platnost Mooreova zákona. Proto si společnost tak slibuje od nových čtyřjádrových procesorů. Vše se ukáže již v blízké budoucnosti, neboť Intel nedávno otevřel své 45nm procesy v továrnách. Pro zpestření na závěr uvádí společnost, že velikost 45 nanometrů si lze představit následovně - do lidského vlasu by se na šířku vešly dva tisíce tranzistorů o velikosti 45 nm.

Zdroj: TZ Intel
reklama
Nejnovější články
Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu
Apple před týdnem rozhněval velkou spoustu lidí, když začal vyžadovat případné výměny akumulátorů jen v autorizovaných servisech, naštěstí telefony jsou i bez toho nadále funkční. Nyní svůj krok a postoj vysvětluje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů