www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel prozradil chystaný procesor Core i7-6950X Extreme Edition

Intel prozradil chystaný procesor Core i7-6950X Extreme Edition
, , aktualita
Intel se na svých stránkách zmínil o novém procesoru Core i7 řady Extreme Edition, který se tak asi již brzy zařadí do nabídky HEDT (High End DeskTop) procesorů určených pro patici LGA 2011 v3. Co slibuje?
K oblíbeným
reklama
Nový procesor se objevil v changelogu softwaru Intel Management Engine, a to tedy přímo na stránkách společnosti, takže můžeme mluvit o spolehlivém zdroji. V novém seznamu je celá řada procesorů Core i7, ale mezi nimi vykukuje dosud neznámý Core i7-6950X Processor Extreme Edition.
- klikněte pro zvětšení -


Vedle označení byly zmíněny také dvě klíčové specifikace, a to pracovní frekvence až 3,5 GHz a 25 MB paměti L3 cache. Tyto specifikace odpovídají již dříve udávaným informacím o tomto procesoru, jenž se zařadí na vrchol 14nm řady Broadwell-E. Můžeme jej považovat za přímého nástupce Core i7-5960X generace Haswell-E, který má stejný takt (3 až 3,5 GHz), ovšem "pouze" osm jader, zatímco nový model jich bude mít deset. To ale ještě nebylo oficiálně potvrzeno, ovšem dle 25 MB L3 cache už je to jisté i tak. Umožní to především přechod z 22nm na 14nm výrobní proces, přičemž TDP 140 W zůstane. Stejně tak zůstane i patice LGA 2011 v3 a základní desky s čipsetem Intel X99 Express, takže bude možné pouze vyměnit samotný procesor (pochopitelně po aktualizaci BIOSu).

Krom Core i7-6950X se dočkáme také osmijádrového Core i7-6900K a šestijádrových Core i7-6850K a Core i7-6800K. Jejich takty se budou pohybovat mezi 3,2 až 3,8 GHz, TDP bude také 140W a jako obvykle tu bude 256 kB L2 cache a 2,5 MB L3 cache na jádro (L3 cache sdílená). Očekává se rovněž, že se standardem namísto DDR4-2133 MHz stanou paměti DDR4-2400 MHz.

Core i7-6950X tedy bude prvním modelem své řady s deseti jádry (nezapomínejme také na Hyper-threading) a je možné, že si pro něj Intel vymyslí novou cenu než tradičních 999 USD a za tuto částku bude k dispozici 8jádrový Core i7-6900K. Doufejme ale, že tomu tak nebude. Příchod nové řady HEDT procesorů Intel můžeme očekávat někdy v tomto čtvrtletí.

Zdroj: Intel
reklama
Nejnovější články
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek