www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel prozradil chystaný procesor Core i7-6950X Extreme Edition

Intel prozradil chystaný procesor Core i7-6950X Extreme Edition
, , aktualita
Intel se na svých stránkách zmínil o novém procesoru Core i7 řady Extreme Edition, který se tak asi již brzy zařadí do nabídky HEDT (High End DeskTop) procesorů určených pro patici LGA 2011 v3. Co slibuje?
K oblíbeným
reklama
Nový procesor se objevil v changelogu softwaru Intel Management Engine, a to tedy přímo na stránkách společnosti, takže můžeme mluvit o spolehlivém zdroji. V novém seznamu je celá řada procesorů Core i7, ale mezi nimi vykukuje dosud neznámý Core i7-6950X Processor Extreme Edition.
- klikněte pro zvětšení -


Vedle označení byly zmíněny také dvě klíčové specifikace, a to pracovní frekvence až 3,5 GHz a 25 MB paměti L3 cache. Tyto specifikace odpovídají již dříve udávaným informacím o tomto procesoru, jenž se zařadí na vrchol 14nm řady Broadwell-E. Můžeme jej považovat za přímého nástupce Core i7-5960X generace Haswell-E, který má stejný takt (3 až 3,5 GHz), ovšem "pouze" osm jader, zatímco nový model jich bude mít deset. To ale ještě nebylo oficiálně potvrzeno, ovšem dle 25 MB L3 cache už je to jisté i tak. Umožní to především přechod z 22nm na 14nm výrobní proces, přičemž TDP 140 W zůstane. Stejně tak zůstane i patice LGA 2011 v3 a základní desky s čipsetem Intel X99 Express, takže bude možné pouze vyměnit samotný procesor (pochopitelně po aktualizaci BIOSu).

Krom Core i7-6950X se dočkáme také osmijádrového Core i7-6900K a šestijádrových Core i7-6850K a Core i7-6800K. Jejich takty se budou pohybovat mezi 3,2 až 3,8 GHz, TDP bude také 140W a jako obvykle tu bude 256 kB L2 cache a 2,5 MB L3 cache na jádro (L3 cache sdílená). Očekává se rovněž, že se standardem namísto DDR4-2133 MHz stanou paměti DDR4-2400 MHz.

Core i7-6950X tedy bude prvním modelem své řady s deseti jádry (nezapomínejme také na Hyper-threading) a je možné, že si pro něj Intel vymyslí novou cenu než tradičních 999 USD a za tuto částku bude k dispozici 8jádrový Core i7-6900K. Doufejme ale, že tomu tak nebude. Příchod nové řady HEDT procesorů Intel můžeme očekávat někdy v tomto čtvrtletí.

Zdroj: Intel
reklama
Nejnovější články
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz? Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz?
Už za pouhé čtyři dny nám Lisa Su představí nové 7nm procesory Ryzen 3000 a doufejme také karty s GPU Navi. Nové procesory tak už musí někde být testovány a lze očekávat, že nejnovější informace už mohou mít reálný podklad.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa
Administrativa Donalda Trumpa nařídila ukončení spolupráce americkým firmám s čínskou společností Huawei kvůli obchodní válce a obavám z různých forem špionáže. Spolupráci tak ukončilo dokonce i britské ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů