Úžasný!!! Hodnoty, který normální uživatel neuvidí minimálně ještě 15 let, ale po koupi a složení, pak je problém uchladit i 5GHz.
Nikdy jsem nepochopil k čemu lidem je tohle chvástání, že dosáhli o 10MHz většího přetaktování, než kolega vedle...
Takových desek a cpu co už muselo být zníčeno jen díky těmhle hračičkám.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(2) nízká(1)
Overclocking nie je hobby ako sa to snazia navonok prezentovat, je to platene PR. Ako si spravne napisal kto rozumny by nakupoval najnovsi hardware a sustavne ho nicil? Tak to plati vyrobca cipov a vsetci su spokojni. Dovod preco to robia je jednoduchy...ma to psychologicky efekt na rozhodovanie pred kupou komu dat prednost. Je to ako u sportovych aut...sice ti maximalka nic nepovie o skutocnych schopnostiach auta na ceste.......ale cim rychlejsie tym lepsie :P
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(3) nízká(0)
Odborně se to nazývá poměřování pindíků
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(3) nízká(0)
A k čemu je běžci, že uběhne 3Km o 2 sekundy rychleji než kolega za ním? Tolik zničených kloubů u sportovců...
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
dostane nejvíc peněz a o tom to je :)
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Intel bol kritizovaný za použitie kobaltu pri 10nm , ale na AMD má náskok 1GHz , takže vieme kto je loser, pri tej hustote tranzistorov je to aj tak obdivuhodné, že to vôbec funguje, nový proces pre MLK bude z iných materiálov, uvidíme kam sa s tým Intel dostane.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(4)
Nějakej kobalt je to poslední co bych Intelu vytýkal. Ani nevím jestli ho používá i GF, TSMC nebo Samsung a je mně to upřímně jedno.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(0)
Ty ten kobalt evidentně používáš denně, páč ti nikdo neřekl, že to není k jídlu a má to následky na mozek...
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(3) nízká(1)
Mě je taky upřímně jedno jestli je nebo není v procesoru nějaký Kobalt,
A že je toxický??
Tak ať je, nejspíš to je jen nějaká nízkoprocentní příměs do roztaveného křemíku nebo nějaká mikroskopická vrstva nanesená na wafer při zpracovávání??
Je mi to jedno, já to nežeru🤷🏻♂️
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Ač jsme většinou v opozici, tak na tomhle se shodneme. Mám pocit že i na tom, že Bison je blb. Mě ani tak nevadí, že je někdo fanda určitý značky, proč ne. Ovšem do té doby, než začne potit nesmysly a urážet ostatní, kteří nezbožňují to samé, jako on :)
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Škoda že Intel a AMD už nechtějí prodávat dvou až čtyřjádra s otevřeným násobičem. Ty by ještě mohly udržet spotřebu i cenu v relativně rozumných mezích. Nad 150-200W nikdo normální jít nechce.
IMHO AMD FX-8370 s frekvencí 8722,8 MHz zůstane na křemíku nepřekonán.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(1)
Maš to popletene ctrl+alt+delete a sprava uloh na pozadi mi beži 74 aplikacii ktore mi vyťažuju 7 jadra a to nič nerobim hudba internet, ked začnem robiť tak to lezie na 12 jadier+. ano 2-4 jadro by to zvladlo, ale nie v takom vykone.
K spotrebe mam 7950 nastavenu na max. 105W realne je to pomalšie oproti 170W len o 5%= chyba merania a pri tych 105W rozkope prdel Raptor lake aj na 420W. Hlavny problem Intelu je v tom že stale je to len 8 jadro a je na starom 10nm procese bez EUV.
Keď Intel nabehne na EUVL stroje s nizozemska na 20A či 18A proces s EUVL tu sa môže karta obratiť, ale dovtedy...
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(2) nízká(3)
Finta je v tom, že těch 74 aplikací by ti v pohodě běželo i na dvoujádru. To že ti vytěžují 7 jader vypovídá o potřebném počtu jader absolutní prd. Např. jeden program mně vytěžoval 5-6 jader, ale v pohodě běžel i na jiném PC s dvoujádrem - žádné viditelné zpomalení.
O použitelnosti moderních čtyřjader ani nebudu diskutovat. Chce to hlubší znalosti než jen umět zapnout správce úloh a pokud možno teorii spojit s vlastní zkušeností.
PS: Ten tvůj Ryzen 7950 nesplňuje cenový limit, který jsem definoval jako „v relativně rozumných mezích".
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(2)
Tak lacnejši varianta 5900 stoji polovinu, B550 doska stovečku a DDR4 su vcelku lacne a zrazu si na 1/3 ceny 7950 :)
Pred 6 rokmi som mal 4 jadro bolo to utrpenie, proste viacej aplikacii naraz antivir hudba kresliaci program internet+ hra na pozadi, 4 jadro bolo hotove, už malo čo robiť aj 8 jadro 3700.
Dnes aj mobily maju 10 jadier, ked nahodou použivaš naraz viacej aplikacii 4 jadro veľmi rychlo skolabuje.
Ked chceš na PC aj niečo robiť proste 8 je minimum.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(1)
Tak tady je problém. Každý není tak náročný, aby měl hru na pozadí společně s AutoCad-SolidWorks atd. Třeba já když hraju, tak nechám na pozadí max. web, když mám něco najduté, ale určitě ne ani jeden další náročnější program.
Tvoje 6 let staré čtyřjádro by proti i3-12100F, bylo spíš jako dvoujádro a to má ta i3 nízkou frekvenci jen 4,3 GHz. Káčko by se dostalo o dost výš.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(2) nízká(0)
Pravda je nekde uprostred. 4jadra s HT rekneme generce Skylake a dal je pro bezne uzivatele porad pohoda. Osobne mam tohle v pracovnim notebooku a je to porad ok pro kancl+web+lehke vyvojove frameworky i treba s jednim virtualem napozadi. 2jadro Skylake by u nemelo zadne rezervy a cukalo by se. Verim, ze i treba hypoteticky 2C AL s podstatne vyssim IPC by to nestihal stejne 'pohodove' jako to starsi 4c s HT.
Ono vic jader treba 6c bude vyvazovat chybejici IPC modernejsiho 4C, samozrejme s vyjimkoi ST uloh. Pro narocne uzivatele vyuzivajici MT je pak vic jader vyhoda a zalezi uz jen na narocnoati aplikaci.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(2) nízká(0)