www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Rocket Lake-S přetaktován na více než 6,9 GHz

Intel Rocket Lake-S přetaktován na více než 6,9 GHz
, , aktualita
Na Internetu se objevily dva video záběry z přetaktování procesoru, který se zdá být novým CPU Intelu připravované řady Rocket Lake-S. Frekvence taktovaného procesoru dosáhla velmi vysokých 6,9 GHz.
K oblíbeným
reklama
Nové procesory Intel Rocket Lake-S by se zanedlouho měly objevit na trhu a nyní se na Internetu objevily záběry z jejich přetaktování. Neznámý overclocker zde pomocí tekutého dusíku taktuje blíže neurčený procesor. Podpora instrukcí AVX512F nicméně dává tušit, že nepůjde o Comet Lake-S, nýbrž právě o připravované Rocket Lake-S. Sestava běžela na základní desce Gigabyte s chipsetem Z590.
 
 
Nepříliš ostré záběry prozrazují, že procesor běžel se sběrnicí taktovanou na 113,5 MHz, což při násobiči 61× dávalo celkový takt 6923,56 MHz. Dále jsme tu mohli vidět 8 GB RAM, která byla vyhnána na frekvenci až 6666,66 MHz s časováním CL19-26-26-46. Procesory Rocket Lake-S by měly přinést novou architekturu, znatelně vyšší IPC a také např. PCI-Express 4.0.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi? Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi?
Neinformovaný zákazník by z označení prodávaných procesorů mohl mít pocit, že jejich TDP bude odpovídat skutečné spotřebě, jenomže to neplatí ani u Intelu a v podstatě ani u AMD. Nyní ale bude řeč právě o Intelu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek22 komentářů