www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Rocket Lake spatřen s PCIe 4.0 SSD

Intel Rocket Lake spatřen s PCIe 4.0 SSD
, , aktualita
Procesory Intel Rocket Lake-S přijdou snad už během příštího půl roku jako druhá generace pro patici LGA 1200, jejíž životnost by měla být pozoruhodně krátká. Nyní se nám potvrzuje, že využijí sběrnici PCIe 4.0. 
K oblíbeným
reklama
Procesory Intel Rocket Lake-S mají využít jádra Cypress Cove, díky čemuž už na desktopu konečně opustíme Skylake z roku 2015. Otázka ale je, jak velké porce výkonu navíc se dočkáme i vzhledem k tomu, že Intel si s ohledem na počet jader na desktopu spíše pohorší, a to z deseti na osm. Takty by naopak měly odpovídat tomu, co předvádí dnešní Comet Lake-S, ostatně půjde o stále stejný 14nm proces. 
 
 
Vedle nových jader Cypress Cove coby backportovaných Willow Cove tu také snad bude již integrovaná grafika generace Xe. Ovšem pokud tu nebude, pak se v rámci desktopových CPU zase tak moc neděje, ale o Gen12 (čili Xe) jsme se dozvěděli už několikrát. A konečně se dočkáme i od Intelu podpory sběrnice PCI Express verze 4.0, kterou již podporuje řada aktuálních desek. I tak by ale měly nastoupit nové modely a pravděpodobně i nově značené čipové sady. MSI ale potvrdilo, že bude podporovat Rocket Lake-S i na low-endových modelech s dnešním čipsetem H410. Takže nové desky nutné nebudou, ale z historie víme, že nejspíše přijdou a jde ostatně právě i o podporu nové verze PCIe. 
 
Intel Rocket Lake-S by tak měly přinejmenším podporovat PCIe 4.0 při připojení grafické karty na nejbližším slotu PCIe x16 a také by měly přímo (bez okliky přes čipset) podporovat M.2 SSD se čtyřmi linkami PCIe 4.0. 
 
Intel nám již potvrdil, že procesory Alder Lake přijdou na trh v druhé polovině příštího roku jako 12. generace Core. Čili pak je logické očekávat Rocket Lake někdy uprostřed mezi nástupem předchozí a následující generace, a to je přelom let 2020 a 2021. Patice LGA 1200 nám tak vydrží jako aktuální platforma na trhu jen asi rok a půl, zatímco LGA 1151 jsme tu měli právě již od roku 2015, kdy byly aktuální ještě paměti DDR3. 
 
 
Zdroj: SiSoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku
Počítač a-XP vypadá jako notebook z dob minulých nebo jako počítačový mod založený na desktopové skříni. Jde ale o přenosnou pracovní stanici, která nabídne i 64jádrový Threadripper, a to v zajímavém balení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář