www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel rozšiřuje investice do pamětí NVM

Intel rozšiřuje investice do pamětí NVM
, , aktualita
Pro Intel byl rok 2015 dle slov Roba Crooka rokem pamětí a především typu NVM (Non-Volatile Memory), mezi něž patří nové 3D NAND a především 3D Xpoint vyvinuté společně s Micronem. Nyní Crooke ohlásil další investice právě do NVM.
K oblíbeným
reklama
Paměti 3D Xpoint byly představeny již v červenci a nyní Intel s Micronem pracují na jejich nasazení v prvních produktech. Ty tedy s největší pravděpodobností nebudou určeny pro běžné spotřebitele, těm musí stačit normální paměti NAND Flash, které také tedy už dospěly do trojrozměrné podoby. Však také Intel s Micronem se chtějí věnovat i výrobě 3D NAND Flash. Důvod další expanze a investic je přitom zřejmý. Trh s SSD a podobnými úložnými zařízeními má v příštích alespoň sedmi letech raketově růst, takže kdo zaváhá, ten si z něj neukousne. Nedávno přitom oznámil značné rozšíření investic samotný Micron, takže se nemůžeme vůbec divit, že tu samou věc dělá i Intel.
3D Xpoint


Rob Crooke (Senior Vice President a General Manager - Non-Volatile Memory Solutions Group) včera oznámil, že Intel horečně pracuje na uvedení řady Intel Optane na trh již v příštím roce. Právě ta je založena na pamětech 3D Xpoint, v jejichž možnostech je zcela zastínit jakékoliv dnešní paměti NAND Flash z hlediska výkonu i životnosti. Půjde tak o úložná zařízení s rychlým přístupem k datům, což umožní třeba rychle detekovat podvody ve finančních transakcích nebo rychleji analyzovat různá data, díky čemuž by se měl urychlit výzkum třeba ve zdravotnictví. O spotřebitelském trhu se tedy zatím nemluví.

Co konkrétního tedy Intel chystá? Oznámil využití čínské továrny v Dalianu, která rozšíří výrobní kapacitu pamětí NVM a zapadá do strategie Intelu rozmístit výrobu do různých zařízení po celém světě. V Dalianu se budou vyrábět konkrétně paměti 3D NAND, a to od druhé poloviny příštího roku. S touto továrnou má ale Intel i další plíny a v příštích letech chce do ní investovat až 5,5 miliard dolarů na její modernizaci a rozšíření. Tato továrna v současné době není pro Intel klíčová. V provozu je od roku 2010 a vyrábí pomocí 65nm technologie.

Zdroj: Intel
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek