www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel s Micronem mají paměti pro 10TB SSD

Intel s Micronem mají paměti pro 10TB SSD
, , aktualita
Vypadá to, že již brzy nastane okamžik, kdy SSD dostihnou a nechají daleko za sebou HDD, respektive jejich kapacitu. Zmizí tak jedna z jejich velkých výhod, na niž SSD dosud nedosáhly, což zajistí také Intel s Micronem.
K oblíbeným
reklama
S novými paměťmi typu NAND Flash se v poslední době roztrhl pytel. Nedávno přišlo na trh nové SSD Samsung SSD 850 EVO, které jako první využívá 3D paměti V-NAND, včera Toshiba představila své 48vrstvé paměti, tedy také 3D a dnes se pochlubil i Intel se svým tradičním partnerem, firmou Micron. Představili 32vrstvé paměti 3D NAND Flash, které tak na ploše jednoho čipu nabídkou kapacitu 32 čipů.

Nové paměti využívají buď buňky MLC nebo TLC, takže dokáží uložit dva i tři bity do jedné, tzv. floating gate cell. Mohou tak dosáhnout kapacity 256 Gb nebo 384 Gb na jeden čip, čili 32 nebo 48 GB. Pokud se takovéto čipy poskládají do pouzder s kapacitou až 750 GB a využijí na SSD "tyčkách" formátu M.2, pak mohou jako výsledné zařízení nabídnout až 3,5 TB úložného prostoru. SSD ve 2,5" formátu pak mohou dosáhnout kapacity až 10 TB, což je maximální kapacita dnešních pevných disků. Ovšem taková SSD ještě nejsou na trhu a je také nutno dodat, že 10TB pevné disky jsou už na cestě a chystá si je Seagate, zatímco WD už své 10TB modely patřící do řady HelioSeal ohlásil. Jde ale pochopitelně o 3,5" disky.

3D NAND Flash od Intelu a Micronu také budou výhodnější na výrobu s ohledem na výslednou kapacitu ve srovnání s klasickými "rovinnými" paměťmi . Slibují také vysokou datovou propustnost, rychlý přístup k datům i náhodné čtení a zápis. To ale Intel ve své tiskové zprávě nijak neupřesnil. Dodal jen, že nabídnou i nové režimy spánku pro větší energetickou šetrnost, přičemž neaktivní paměti dokáží zcela odříznout od energie. To se přitom týká samostatným 3D čipů v rámci jednoho pouzdra. A stejně jako nové paměti od Toshiby mají i tyto dosáhnout delší životnosti, než předchozí typy.

Vypadá to tedy slibně, ovšem nová SSD nepřijdou hned. Intel teprve plánuje v létě odstartovat výrobu prvních vzorků, a hotové produkty tedy budou k dispozici někdy v příštím roce.

Zdroj: TZ Intel
reklama
Nejnovější články
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Radeon RX 5500 otestován, půjde o modernější ekvivalent RX 580? AMD Radeon RX 5500 otestován, půjde o modernější ekvivalent RX 580?
Nikdo nemůže očekávat, že grafické karty Radeon RX 5500 nám nabídnou z hlediska výkonu něco, co tu dosud ještě nebylo. Jde tak především o to, za jakou cenu nám AMD daný výkon nabídne a zda to bude výhodné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Ohvězdičkovaná jádra v Ryzen Master neodpovídají nejlepším jádrům dle Windows Ohvězdičkovaná jádra v Ryzen Master neodpovídají nejlepším jádrům dle Windows
Nové Windows 10 mají s využitím CPPC2 (Collaborative Power and Performance Control 2) přednostně využívat ta nejlepší jádra v procesorech AMD i Intel. Odpovídá to ale tomu, co nám ukazuje Ryzen Master? A je to vůbec problém?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR? Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR?
Virtuální realita do světa her dosud nezasáhla nijak zásadním způsobem, nicméně společnost Valve to chce evidentně změnit. Využije k tomu přitom svou herní řadu Half-Life, na jejíž pokračování množí toužebně čekali.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů