reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Intel si dle MDR.de vybral pro svou továrnu německý Magdeburg

, , aktualita
Intel si dle MDR.de vybral pro svou továrnu německý Magdeburg
Intel se ještě oficiálně nerozhodl, kde v Evropě postaví svůj nový provoz, pokud jich tedy rovnou nebude více na různých místech. Německý MDR už má ale jasno, bude to prý Magdeburg v Sasku-Anhaltsku. 
Magdeburg se nachází zhruba na půli cesty mezi Berlínem a Hannoverem a jde o hlavní město spolkové země Sasko-Anhaltsko. Dle MDR.de by tak právě tam měla vzniknout nová továrna firmy Intel, ačkoliv ta nic takového zatím ještě oficiálně nepotvrdila. Zdroj má ale už jasno a dle něj se Intel dříve rozmýšlel právě mezi Magdeburgem, Drážďany a bavorským Penzingem, než si vybral právě prvně jmenované město. 
 
 
Drážďany se přitom Intelu velice podbízely jednak zastupiteli města a prosazoval je také Hubert Lakner, šéf Fraunhoferova institutu pro mikroelektroniku. Ostatně právě v Drážďanech se nachází i továrny firmy GlobalFoundries, které jsou jedny z nejmodernějších, jaké může Evropa vůbec nabídnout. Magdeburg ale nakonec není od nich až tak moc daleko, jde jen o cca 230 km po dálnici. 
 
Dle MDR ale měl Magdeburg vyhrát díky své vhodné pozici, nabídce pracovníků studujících na místní univerzitě a dostatku atraktivních průmyslových oblastí s výborným napojením na dálniční systém Německa (křížení A2 a A14). 
 
Očekává se, že nová továrna Intelu má nabídnout celkem cca 1000 přímých pracovních pozic a další jako obvykle vzniknou nepřímo. Sám Intel by pak měl u Magdeburgu investovat desítky miliard eur, ovšem to vše bude muset být teprve potvrzeno. 
 
Intel stále ještě může čekat na to, až bude evropský Chips Act skutečně odklepnut a potvrzen, což by se ale mělo stát zakrátko. A krátce na to by Intel měl zveřejnit své rozhodnutí, což by se mohlo stát už příští týden 4. března (dle THW). Tehdy bychom se ale měli dozvědět i to, kde jinde ještě Intel chce postavit svou novou továrnu, neboť by nemělo jít jen o jeden provoz. Mluvilo se přitom o Itálii, Francii, zemích Beneluxu, takže na to si ještě počkáme. 


reklama
reklama
reklama
reklama