www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Skylake přetaktován nad 7 GHz

Intel Skylake přetaktován nad 7 GHz
, , aktualita
Zatímco se Intel aktuálně snaží překazit možnost snadného taktování řadových procesorů Skylake, v případě modelů K jde o zcela opačný přístup. Jeden z nich byl nedávno přitom přetaktován na frekvenci nad 7 GHz.
K oblíbeným
reklama
Pochopitelně že šlo o procesor Intel Core i7-6700K s TDP 91 W a výchozím napětím kolem 1,3 V, který by měl vysoké takty snášet nejlépe a především jde o to, že má odemčený násobič. Pochopitelně nejde o taktování, které by mělo nějaký praktický význam. Šlo čistě o dosažení rekordní frekvence, při čemž se využívá pro chlazení kovový zásobník plněný tekutým dusíkem, aby procesoru nevadilo nastavení mnohem vyššího napájecího napětí.

Intel Core i7-6700K má výchozí takt 4 GHz a turbo boost pouze o 200 MHz vyšší, což je ale jeho výhoda. Je vždy lepší mít vysoký základní takt než velké rozpětí turba, které může a nemusí být využito. Pokud se rozhodnete tento procesor taktovat s využitím vzduchového chlazení, pak je možné se dostat na nějakých 4,6 či 4,7 GHz, jak se povedlo v našem testu procesorů Skylake. To ale například v případě renderování znamená jen cca 14% nárůst výkonu za cenu o něco vyšší spotřeby, a to tedy v případě, že nesaháme na nastavení napájecího napětí. Pokud je zvýšíme, půjde spotřeba výrazně nahoru. No a jestli byste snad chtěli taktovat takový procesor kvůli hrám, uvidíte ve výsledných FPS ještě mnohem menší rozdíl, než je 14 procent.

Z těchto důvodů můžeme dnes taktování procesorů brát spíše jako sport, i když v případě low-end modelů, jejichž taktování se nyní Intel snaží překazit, tomu může být jinak. Nicméně zpět k i7-6700K. Dle reportáže PC Gamer má nový rekord na svědomí Chi-Kui Lam z Hong Kongu, jehož kousek pracoval na frekvenci 7025,66 MHz. A jako obvykle, bylo to taktování jen kvůli výslednému číslu, neboť z celého procesoru pracovalo pouze jedno jádro napájené napětím 4,032 V a chlazené tektutým dusíkem.

Celý systém se skládal ze základní desky ASRock Z170M OC Formula, pamětí G.SKILL Ripjaws 4 DDR4 RAM, neupřesněného 256GB SSD Plextor a karty Nvidia GeForce GT630. Tyto poslední dvě komponenty nejsou v tomto případě důelžité, alespoň ne tak jako 1300W zdroj od firmy Antec. Počítač pracovat s operačním systémem Windows XP.

Takt přes 7 GHz je tedy pro Skylake úspěch, ale nezapomínejme na to, že rekord v taktu procesoru x86 drží AMD FX-8370, který byl vyhnán až na 8,723 GHz.

Zdroj: PC Gamer
reklama
Nejnovější články
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře