www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Skylake přetaktován nad 7 GHz

Intel Skylake přetaktován nad 7 GHz
, , aktualita
Zatímco se Intel aktuálně snaží překazit možnost snadného taktování řadových procesorů Skylake, v případě modelů K jde o zcela opačný přístup. Jeden z nich byl nedávno přitom přetaktován na frekvenci nad 7 GHz.
K oblíbeným
reklama
Pochopitelně že šlo o procesor Intel Core i7-6700K s TDP 91 W a výchozím napětím kolem 1,3 V, který by měl vysoké takty snášet nejlépe a především jde o to, že má odemčený násobič. Pochopitelně nejde o taktování, které by mělo nějaký praktický význam. Šlo čistě o dosažení rekordní frekvence, při čemž se využívá pro chlazení kovový zásobník plněný tekutým dusíkem, aby procesoru nevadilo nastavení mnohem vyššího napájecího napětí.

Intel Core i7-6700K má výchozí takt 4 GHz a turbo boost pouze o 200 MHz vyšší, což je ale jeho výhoda. Je vždy lepší mít vysoký základní takt než velké rozpětí turba, které může a nemusí být využito. Pokud se rozhodnete tento procesor taktovat s využitím vzduchového chlazení, pak je možné se dostat na nějakých 4,6 či 4,7 GHz, jak se povedlo v našem testu procesorů Skylake. To ale například v případě renderování znamená jen cca 14% nárůst výkonu za cenu o něco vyšší spotřeby, a to tedy v případě, že nesaháme na nastavení napájecího napětí. Pokud je zvýšíme, půjde spotřeba výrazně nahoru. No a jestli byste snad chtěli taktovat takový procesor kvůli hrám, uvidíte ve výsledných FPS ještě mnohem menší rozdíl, než je 14 procent.

Z těchto důvodů můžeme dnes taktování procesorů brát spíše jako sport, i když v případě low-end modelů, jejichž taktování se nyní Intel snaží překazit, tomu může být jinak. Nicméně zpět k i7-6700K. Dle reportáže PC Gamer má nový rekord na svědomí Chi-Kui Lam z Hong Kongu, jehož kousek pracoval na frekvenci 7025,66 MHz. A jako obvykle, bylo to taktování jen kvůli výslednému číslu, neboť z celého procesoru pracovalo pouze jedno jádro napájené napětím 4,032 V a chlazené tektutým dusíkem.

Celý systém se skládal ze základní desky ASRock Z170M OC Formula, pamětí G.SKILL Ripjaws 4 DDR4 RAM, neupřesněného 256GB SSD Plextor a karty Nvidia GeForce GT630. Tyto poslední dvě komponenty nejsou v tomto případě důelžité, alespoň ne tak jako 1300W zdroj od firmy Antec. Počítač pracovat s operačním systémem Windows XP.

Takt přes 7 GHz je tedy pro Skylake úspěch, ale nezapomínejme na to, že rekord v taktu procesoru x86 drží AMD FX-8370, který byl vyhnán až na 8,723 GHz.

Zdroj: PC Gamer
reklama
Nejnovější články
Intel začne příští týden vyjednávat o nové evropské továrně Intel začne příští týden vyjednávat o nové evropské továrně
Společnost Intel už dříve ohlásila, že se chystá výstavbu nové továrny v jedné z evropských zemí, ale dosud jsme neměli představu o tom, co a kde by to mohlo být. To se možná už brzy dozvíme, neboť Intel už chce jednat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Microsoft připravuje novou aplikaci pro Windows Store Microsoft připravuje novou aplikaci pro Windows Store
Microsoft dle Windows Central pracuje na nové verzi aplikace pro Windows Store v systému Windows 10, která má představit jak nové uživatelské rozhraní a také s ní budou zaveden nová pravidla pro vývojáře.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel vyhrál nad VLSI v druhé části právní patentové bitvy Intel vyhrál nad VLSI v druhé části právní patentové bitvy
Společnosti Intel se povedlo uspět u soudu v Texasu, kde se projednával patentový spor s firmou VLSI. Tu přitom označil za pouhou skořápku udržovanou jen za účelem zisku ze soudních tahanic. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Call of Duty: Warzone dostal DLSS, jaký je nárůst FPS? Call of Duty: Warzone dostal DLSS, jaký je nárůst FPS?
Už v lednu NVIDIA hlásila, že technologie RTX, a to ray tracing a DLSS přichází do titulu Call of Duty: Warzone, který už v minulém roce dostal podporu technologie Reflex. Dnes se ale podíváme na to, jak mu prospěje DLSS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Asus Strix XG43UQ, první herní LCD s HDMI 2.1, přijde v květnu Asus Strix XG43UQ, první herní LCD s HDMI 2.1, přijde v květnu
O monitoru Strix XG43UQ od firmy Asus už dobře víme, ale nyní tu máme už celkové specifikace, stejně jako informaci o jeho nástupu na trh. Dle výrobce jde přitom o první herní monitor s HDMI 2.1 na světě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář