www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel slaví jeden rok procesoru Atom a přináší nové typy

Intel slaví jeden rok procesoru Atom a přináší nové typy
, , aktualita
Již jeden rok jsou s námi procesory Intel Atom a za tu relativně krátkou dobu se staly nesmírně populární. Ovšem nestalo by se tak, kdyby raketový vzestup nezaznamenaly také počítače typu netbook a nettop. Nechme ale minulost za námi. V...
K oblíbeným
reklama
Již jeden rok jsou s námi procesory Intel Atom a za tu relativně krátkou dobu se staly nesmírně populární. Ovšem nestalo by se tak, kdyby raketový vzestup nezaznamenaly také počítače typu netbook a nettop. Nechme ale minulost za námi.V Pekingu byly totiž představeny novinky, což si vzal na starost Anand Chandrasekher (senior viceprezident a generální manažer Ultra Mobility Group). Jednak to byla nová generace Atomů pro MID s kódovým označením Moorestown, která se má v klidovém režimu pochlubit až 10x nižší spotřebou než momentální Atomy. Toho mělo být dosaženo kombinací nových technik pro řízení spotřeby a výrobním procesem Hi-k 45nm.

Moorestowny se mají také do jednoho roku objevit v SoC s označením Lincroft. Tento System on Chip bude obsahovat zmíněný Atom, integrovanou grafiku s akcelerací videa, paměťový řadič a I/O hub. Jako software se využije Moblin pro spolupráci s internetem i mobilními telefonními sítěmi.

Dále Intel ohlásil nové Atomy s označeními Z550 a Z515. Verze Z550 je taktována na 2 GHz, využije také Hyperthreading a spotřeba nemá překročit 3 W. Z515 zahrnuje technologii Intel Burst Performance, jež má zajistit práci na 1,2 GHz, pokud to bude potřeba. Využití si tento procesor najde v malých a tenkých MID.

Zdroj: TZ Intel
reklama
Nejnovější články
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář