www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel slaví jeden rok procesoru Atom a přináší nové typy

Intel slaví jeden rok procesoru Atom a přináší nové typy
, , aktualita
Již jeden rok jsou s námi procesory Intel Atom a za tu relativně krátkou dobu se staly nesmírně populární. Ovšem nestalo by se tak, kdyby raketový vzestup nezaznamenaly také počítače typu netbook a nettop. Nechme ale minulost za námi. V...
K oblíbeným
reklama
Již jeden rok jsou s námi procesory Intel Atom a za tu relativně krátkou dobu se staly nesmírně populární. Ovšem nestalo by se tak, kdyby raketový vzestup nezaznamenaly také počítače typu netbook a nettop. Nechme ale minulost za námi.V Pekingu byly totiž představeny novinky, což si vzal na starost Anand Chandrasekher (senior viceprezident a generální manažer Ultra Mobility Group). Jednak to byla nová generace Atomů pro MID s kódovým označením Moorestown, která se má v klidovém režimu pochlubit až 10x nižší spotřebou než momentální Atomy. Toho mělo být dosaženo kombinací nových technik pro řízení spotřeby a výrobním procesem Hi-k 45nm.

Moorestowny se mají také do jednoho roku objevit v SoC s označením Lincroft. Tento System on Chip bude obsahovat zmíněný Atom, integrovanou grafiku s akcelerací videa, paměťový řadič a I/O hub. Jako software se využije Moblin pro spolupráci s internetem i mobilními telefonními sítěmi.

Dále Intel ohlásil nové Atomy s označeními Z550 a Z515. Verze Z550 je taktována na 2 GHz, využije také Hyperthreading a spotřeba nemá překročit 3 W. Z515 zahrnuje technologii Intel Burst Performance, jež má zajistit práci na 1,2 GHz, pokud to bude potřeba. Využití si tento procesor najde v malých a tenkých MID.

Zdroj: TZ Intel
reklama
Nejnovější články
AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500 AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000 Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000
Kingston si připravil svou novou vlajkovou řadu SSD pro rozhraní M.2, a sice KC2000. Založena je na nových 96vrstvých pamětech s buňkami TLC a slibuje maximální datovou propustnost 3200 MB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD
Zástupce společnosti Sapphire, dlouholetého AIB partnera firem ATi a následně AMD, si trošku pustil pusu na špacír a prozradil něco o tom, co můžeme očekávat od připravovaných grafických karet s GPU Navi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře