www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel slíbil také generace Alder Lake-S, Tiger Lake-H a Ice Lake-SP

Intel slíbil také generace Alder Lake-S, Tiger Lake-H a Ice Lake-SP
, , aktualita
Intel nemá ve zvyku mluvit o procesorových generacích či prostě o hardwaru, který se v nejbližší době ještě nechystá na trh. Situace se ale změnila a Intel má nyní evidentní nutkání mluvit i o procesorech, které přijdou až po stále ještě nenabízené generaci.
K oblíbeným
reklama
Tím máme na mysli právě procesory Alder Lake-S, které přijdou až po Rocket Lake-S, jež mají nastoupit až na konci tohoto kvartálu. Intel už předvedl vedoucí model nové generace 11. desktopových Core, a to 11900K, v testu hry Metro Exodus. Tam se ukázal proti Ryzenu 9 5900X a dosáhl průměrné snímkovací frekvence 156,5 FPS oproti 147,4 FPS na straně AMD. 
 
 
A je pochopitelné, že Intel se snaží a bude snažit hrát právě na tuto strunu, protože mu už jinak v podstatě nic nezbylo. Jeho 14nm proces už na velká moderní jádra nestačí, což znamená, že Rocket Lake-S jich nabídnou maximálně osm a i to bude za cenu velice vysoké spotřeby. Zbývají tak vysoké takty spojené s navýšeným výkonem na takt, což se projeví právě nejlépe ve hrách.
 
Alder Lake-S už ale budou 10nm procesory založené na vylepšeném procesu SuperFin. Je otázka, zda tím Intel myslí právě onen SuperFin, který byl představen loni, anebo půjde už o další, přinejmenším už třetí generaci 10nm procesu. Opět byly potvrzeny dvě procesorové architektury, které se ve stylu big.LITTLE budou míchat v jednom křemíku. Půjde o výkonné Core a slabší, ale efektivnější Atomy. 
 
 
Intel už (viz Geeknetic) byl připraven předvést fungující desktop s Alder Lake-S chlazeným běžným BOXovaným chladičem, takže bychom se měli koukat už na PC s podporou pamětí DDR5 a sběrnice PCIe 5.0. Nic víc se ale nedozvíme. 
 
 
Dále tu jsou ale (viz VideoCardz) nové Core H, čili Tiger Lake-H, díky nimž už Intel dožene svůj handicap a nabídne až 8jádrové moderní 10nm procesory (8C16T). Ty mají dosáhnout i na více než jednom jádru současně taktu 5 GHz a za úkol budou mít nahradit dnešní 45W Comet Lake-H. Na trhu přijdou buď ještě v květnu, anebo v červnu, takže půjde o téma pro letošní Computex. 
 
 
Nakonec byly krátce zmíněny také procesory Xeon Scalable 3. generace, neboli Ice Lake-SP. Ty už měly být na trhu, ale nyní se nám potvrzuje, že dorazí až někdy v druhém kvartálu, jak jsme se dozvěděli nedávno, neboť v tom prvním bude teprve najíždět výroba. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch
Ne vždy se při průzkumu vesmíru daří, aby vše šlo podle plánů. To se již dlouhou dobu děje se sondou, která je součástí InSight a měla za úkol se zavrtat do podpovrchových vrstev na planetě Mars. Nyní NASA své marné snažení končí.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis
Už v tomto roce by měla proběhnout první fáze programu Artemis. Americká kosmická agentura NASA plánuje vyslat k Měsíci kosmickou loď Orion, která je nyní již kompletní a připravená na svůj první let.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář