www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel snížil ceny svých aktuálních procesorů Core

Intel snížil ceny svých aktuálních procesorů Core
, , aktualita
Ze zahraničních obchodů přicházejí zprávy, že ceny procesorů Intel Core 10. generace pro desktopy jdou dolů. A nejde jen o ceny, které nás v podstatě nemusí zajímat, neboť Core začínají zlevňovat i u nás. 
K oblíbeným
reklama
Za snížením cen aktuálních procesorů Core můžeme vidět asi především snahu vyprázdnit sklady před tím, než nastoupí nová generace, čili Rocket Lake-S. Je totiž pravděpodobné, že Intel se tímto chce vyhnout situaci, kdy budou na trhu maximálně jen 8jádrové Rocket Lake-S, vedle nichž by se prodávaly potenciálně levnější 10jádrové Comet Lake-S. 
 
 
Nižší ceny ale samozřejmě pomohou také proti konkurenci v podobě Ryzenů 5000 i 3000, přičemž server Tom's Hardware hlásí, že například na Amazonu klesly ceny aktuálních Core opravdu výrazně. Takový Core i7-10700F se ještě na konci ledna prodával za 315 USD a nyní je k dispozici za 229 USD. Něco takového v našich obchodech neuvidíme, neboť to by tento procesor musel stát kolem 5700 či 5800 Kč, ale pokles je také výrazný, skokový a rovněž se udál na začátku února. 
 
Core i7-10700F je tak u nás dostupný za ceny cca 6700 až 6900 Kč, přičemž ještě nedávno byl o více než tisíc korun dražší. Už mírněji klesly ceny levnějších procesorů jako Core i5-10400F, který je k dostání za ceny pod 3800 Kč a dolů jde také výkonný Core i9-10900KF, a to zatím také o více než tisícovku a ten se dá pořídit za méně než 11 tisíc. 
 
Na druhou stranu běžné verze jako 10700 nebo výkonnější odemknuté jako 10700K zatím moc nezlevňují a vypadá to, že ceny mohou v nejbližších dnech ještě klesat. Proto bude vhodné, aby případní zájemci ještě chvíli počkali a sledovali vývoj, ostatně dle zahraničních slev je patrné, že i ceny u nás ještě mohou jít dolů, i když pravděpodobně už ne moc výrazně. 

AMD s Intelem si tak v tomto ohledu už opravdu vyměňují své role. AMD při nástupu nejnovější generace zdražilo a ani nemá moc důvodu v maloobchodech zlevňovat, protože jeho Ryzeny jsou spíše nedostupné a je o ně velký zájem. Intel naopak technologicky zaostává, a to především za svými někdejšími plány a konečně dělá to, čemu se dlouho bránil. Ostatně i desetijádrový Core i9-10900KF je nyní už zcela objektivně levnější než osmijádrový Ryzen 7 5800X.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře