www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Tiger Lake a herní výkon, na co bude reálně stačit?

Intel Tiger Lake a herní výkon, na co bude reálně stačit?
, , aktualita
V této době se můžeme zatím jen probírat oficiálními informacemi od Intelu, takže kdo chce, může si počkat na nezávislé testy. My se ale zatím podíváme na to, co o herním výkonu Iris Xe v nových Tiger Lake-U říká právě Intel. 
K oblíbeným
reklama
Procesory Tiger Lake-U si chtějí posvítit na moderní AMD Renoir i z hlediska výkonu integrovaných čipů. Ty jsme přitom nikdy neviděli jako vhodnou výbavu pro hraní her, a to zvláště v případě iGPU Intel. Částečně za to mohl liknavý přístup při vývoji ovladačů, ale především šlo o prostý nedostatek výkonu, i když tu byly výjimky, a to konkrétně někdejší Iris Pro vybavené pamětí eDRAM
 
 
Intel slibuje výrazný nárůst výkonu v mnoha oblastech, což je zřejmý dopad toho, že Tiger Lake nabídnou jednak výrazně vyšší základní takty v kombinaci s novými jádry Willow Cove a navíc právě i mnohem výkonnější iGPU.
 
 
Které hry si ale budeme moci zahrát v rozlišení Full HD? Nutno poznamenat, že toto rozlišení bude bohatě stačit, neboť jde o notebooky a spíše malé displeje, takže nebude mít cenu se honit za vyšším rozlišením a Full HD bude jistě dostatečné i v případě, že daný model nabídne displej s rozlišením Ultra HD. 
 
 
Intel evidentně bere jako ještě dostatečnou snímkovací frekvenci 30 FPS, což je ostatně obecně přijímaná hranice pro ještě plynulé hraní, i když v posledních letech se na PC stalo standardem spíše 60 FPS. Pokud ale bude hra běžet třeba při 40 či 50 FPS, už to je zcela akceptovatelné, neboť to nám dává alespoň jakousi rezervu pro případ propadů snímkovací frekvence. 
 
Ačkoliv Intel pod grafem odkazuje na své stránky, kde se máme dozvědět další informace, nikde není uvedeno, v jaké kvalitě byly dané hry testovány, což je velká škoda. Dříve ale Intel ukázal Tiger Lake provozující hru Battlefield V ve Full HD a při vysoké kvalitě, přičemž šlo o více než 30 FPS. To by odpovídalo právě tomuto grafu a i když to není záruka, že i ostatní hry měly nastavenou vysokou kvalitu, dá se předpokládat, že o nejnižší nastavení snad nešlo ani v jednom případě. 
 
Máme tu tak krom Battlefield V další AAA tituly jako Doom Eternal, Borderlands 3, For Honor, Metro Exidus, Witcher 3 či jiné, které Iris Xe zvládne alespoň při 30 FPS. Starší hry nebo multiplayerové tituly jako Fortnite a Overwatch pak nová grafika rozhýbe už velice slušně a pak tu je skupina oblíbených a masově hraných her, které jsou méně náročné a zde už jde o více než 100 FPS. 
 
Nastává tak éra, kdy se příležitostný hráč nebude muset moc ohlížet na to, jakou grafikou je jeho nový počítač vybaven? Ne tak docela, neboť výše uvedené výsledky pochopitelně platí pro nejlepší dostupnou verzi Iris Xe s 96 EU. Takovou budou mít pouze nejvýkonnější verze, i když k zahození by nemusela být ani Iris Xe s 80 EU. 
 
 
Slabší procesory ale budou mít 48 EU v UHD Graphics, a i když i tak půjde o výrazný pokrok oproti starším procesorům, nelze si myslet na to, že si zahrajeme ve slušné kvalitě a FPS i AAA hry. 
 
Zdroj: Intel via PC World


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů