www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Tiger Lake dle PassMarku nabídne vysoký jednovláknový výkon

Intel Tiger Lake dle PassMarku nabídne vysoký jednovláknový výkon
, , aktualita
Procesory Intel Tiger Lake-U by už měly být v podstatě hotovy, neboť by měly být představeny už za necelý měsíc. Nyní se ukázal model Core i7-1165G7 v databázi PassMarku, a tak si jej můžeme porovnat s konkurencí. 
K oblíbeným
reklama
Intel se na rozdíl od AMD vydal jiným směrem a nabízí v rámci generace Tiger Lake-U maximálně čtyřjádrové procesory, zatímco AMD má až osmijádrové Renoir, jako je právě i Ryzen 7 4800U. Už z toho může vyplývat, že Intel nabídne vyšší jednovláknový výkon, pokud budeme tedy uvažovat tak, že jádra v pouze čtyřjádrovém procesoru budou robustnější a osamoceně výkonnější než ta v APU ve dvojnásobném počtu. Jde tak konkrétně o IPC, čili výkon na takt, ale stejně tak i o samotný takt, respektive nejvyšší frekvenci spojenou se zatížením jednoho jádra. 
 
 
Ačkoliv se však základní takt procesoru Core i7-1165G7 ve výši 2,8 GHz objevil už dříve, o turbu se z tohoto testu nedozvíme nic. Ovšem dle SiSoft Sandra by mělo být na 4,7 GHz, což ovšem nemusí být konečný takt. V každém případě to ale vypadá, že Intel bude mít oproti Renoir výhodu ve vyšších taktech, přičemž dle databáze NotebookCheck oba srovnávané čipy dosáhnou stejného TDP 15 W. Reálná spotřeba či výdej tepla se ale samozřejmě může lišit a nikdo nám také nezaručí, že takt procesorů bude reálně odpovídat specifikacím, a to platí zvláště o úsporných mobilních modelech. 
 
PassMark nám ukazuje na celkově vyšší skóre (CPU Mark), které získal Ryzen 7 4800U průměrně z 55 provedených testů a dle něj jde cca o třetinu výkonnější čip. Ten však ztrácí asi čtvrtinu výkonu na Intel Core i7-1165G7, pokud jde právě o výkon jednoho jádra a přesně o tom by tak mohl být v případě procesorového výkonu souboj generací Intel Tiger Lake-U a AMD Renoir U. 
 
Intel by měl své nové mobilní procesory Tiger Lake-U alespoň představit 2. září, pokud ne už rovnou vypustit na trh. Tiger Lake-H ovšem asi dorazí až v příštím roce.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000 Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000
Dosud jsme se věnovali mnohým z výrobců grafických karet, kteří mohou mít problémy s napájením a stabilitou RTX 3080 i RTX 3090. Mluví se ale především o RTX 3080 a nyní tu máme reakci dosud opomíjeného Gigabytu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Test Digital Foundry: hry pro Xbox One X na nových Series X fungují skvěle Test Digital Foundry: hry pro Xbox One X na nových Series X fungují skvěle
Server Digital Foundry se už mohl zaměřit na testy konzole Xbox Series X, která začala být rozesílána recenzentům. Ti tak budou mít před listopadovým vypuštěním na trh opravdu dost času na to, aby se s ní seznámili. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek