www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Tiger Lake-H s osmi jádry spatřen v Userbenchmarku

Intel Tiger Lake-H s osmi jádry spatřen v Userbenchmarku
, , aktualita
Intel by už rozhodně měl testovat první procesory Tiger Lake-H vybavené osmi jádry, pokud je chce brzy na jaře vyslat na trh. A jeden takový byl nyní objeven v databázi Userbenchmark. Prozradí nám to něco? 
K oblíbeným
reklama
Tiger Lake-H jsou očekávané výkonné mobilní procesory, jež doplní dnešní nabídku tvořenou úspornými modely Tiger Lake-U. V počtu jader se dostanou na úroveň moderních APU AMD s architekturou Zen 2, čili půjde až o osm fyzických a šestnáct logických jader. 
 
 
Intel už jejich nástup potvrdil, respektive slíbil osmijádrové procesory s Willow Cove, čili Tiger Lake. Neuvedl jejich přesné označení, ale to je nakonec stejně to nejméně důležité, co můžeme řešit. I tak jim ale budeme říkat Tiger Lake-H, neboť označení TGL-H se už objevilo dříve. 
 
Tiger Lake-H budou mít oproti modelům U zvýšené TDP až na 45 W a k tomu čtyři, šest, nebo osm fyzických jader Willow Cove. Na druhou stranu, Tiger Lake-U mají ve výbavě grafické jádro Xe vybavené až 96 jádry EU, zatímco od modelů H očekáváme maximálně 32 EU, stejně jako od desktopových Rocket Lake-S. 
 
Intel tím jednak ušetří místo na čipu a bude moci o to více posílit výkon procesorových jader, ale má to samozřejmě i svou logiku. Tiger Lake-U jsou dělány spíše na to, aby se spoléhaly na vlastní integrované GPU, zatímco v případě výkonných Tiger Lake-H se využijí spíše samostatné grafické čipy a to pochopitelně platí i pro Rocket Lake-S. Nicméně se tu objevuje i rodina TGL-H35, ovšem to jsou stále jen čtyřjádra s trošku vyšším 35W TDP a ve stejném pouzdře BGA1449 jako TGL-U, a ta budou mít také až 96 EU. Lze ale říci, že TGL-H35 budou dle těchto specifikací prostě jen TGL-U s vyšší spotřebou a takty. 
 
 
Výsledek z Userbenchmarku vyšťoural známý TUM APISAK, přičemž dle záznamu a rozlišení 2560 x 1600 šlo spíše o stolní testovací platformu s monitorem, neboť takové rozlišení na notebook zrovna nevypadá. 
 
 - klikněte pro zvětšení - 
 
Pokud jde o samotné výsledky, ty je lepší v tuto dobu ještě ignorovat, a to i vzhledem k pochybným údajům o taktech (základ 3,1 GHz a turbo 2,75 GHz). Zatím nám musí stačit to, že dle tohoto záznamu jsou TGL-H na cestě a jejich uvedení na trh během příštího jara zatím vypadá reálně. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář