www.svethardware.cz
>
>
>

Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev

Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev
, , aktualita
Intel se včera pochlubil mnoha novinkami, mezi něž si dnes můžeme zařadit také nové paměti 3D XPoint a s nimi ještě dnes nekončíme, ale o tom až později. Architecture Day 2020 firmy Intel tak přinesl i nové Optane. 
K oblíbeným
reklama
Intel vyvinul paměti 3D XPoint společně s firmou Micron, ale nyní se už jejich cesty rozešly a další vývoj si už tyto společnosti budou zajišťovat zvlášť. Nyní nám tak už jen Intel představuje paměti 3D XPoint druhé generace a my můžeme jasně vidět, že jde především o zdvojnásobení vrstev buněk ze dvou na čtyři, čili to bude znamenat i dvojnásobnou kapacitu na stejné ploše. 
 
 
Na nových pamětech už Intel připravil či připraví pro letošní rok dva nové zásadní produkty, a to jednak Barlow Pass, čili druhou generaci Optane DC Persistent Memory Modules (DCPMM) a pak Alder Stream, rovněž druhou generaci SSD Optane NVMe. 
 
 
Intel přitom testuje své Alder Stream už od loňského podzimu a na základě testů mluví o velice podstatném nárůstu výkonu. Ten zajistí nejen nové paměti, ale také nový kontroler s podporou sběrnice PCIe 4.0, který má dosáhnout výkonu "několika milionů IOPS" a zdvojnásobit celkovou propustnost dnešních SSD Optane. 
 
Prezentaci těchto pamětí měl na starost Raja Koduri, jehož parketa to zrovna není, ale ten provázel celým Architecture Day 2020. Prozradil nám, že Intel vylepšil především rychlost čtení jednotlivých sektorů, dále byla výrazně zkrácena latence při náhodném čtení 4kB bloků dat bez fronty (QD1), ovšem zde už se prý naráží na možnosti rozhraní PCIe a NVMe. 
 
Koduri přitom také prozradil, že se v Intelu ještě stále nerozhodli, komu svěří výrobu těchto pamětí, takže jejich druhá generace bude zatím tvořena firmou Micron, od níž si Intel bude nové paměti kupovat. 
 
Barlow Pass jsou přitom už v nabídce po boku Xeonů Cooper Lake a budou určeny i pro nové Xeony generace Ice Lake. Zde pak máme příslušnou Roadmap, kde jsou vidět také nové 3D NAND generace Cliffdale-R a Arbordale+ vybavené 96 a 144 vrstvami buněk. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bezpečnostní kamera od Amazonu létá po bytě jako dron Bezpečnostní kamera od Amazonu létá po bytě jako dron
Společnosti Amazon a Ring představily velmi netradiční bezpečnostní kameru, která vlastně funguje jako malý dron s dokovací stanicí. Mezi další novinky patří mesh router Eero s Wi-Fi 6 a nové chytré reproduktory Echo s Alexou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
RTX 3090 KINGPIN na 2,58 GHz a Palit GameRock s TBP 420 W RTX 3090 KINGPIN na 2,58 GHz a Palit GameRock s TBP 420 W
Na svět přichází i speciální modely grafických karet RTX 3000, jejichž výrobci se nerozpakují výrazně navyšovat limit výdeje tepla a spotřeby a právě takové karty jsou pak využívány k taktovacím pokusům. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD: nástup Navi 2X nebude "papírový" jako v případě NVIDIE AMD: nástup Navi 2X nebude "papírový" jako v případě NVIDIE
NVIDIA nedokázala zatím vyslat na trh dost karet RTX 3080, aby se dalo mluvit o podařeném nástupu nové generace a včera sama upozornila i na to, že RTX 3090 nebude dostatek. To je voda na mlýn marketingu firmy AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 3070 v nabídce evropských obchodů, rozpětí cen je široké GeForce RTX 3070 v nabídce evropských obchodů, rozpětí cen je široké
Grafické karty GeForce RTX 3070 očekáváme až v polovině října, ale nyní bychom se opravdu nedivili, kdyby dorazily podstatně dříve, i když nic takového se zatím v kuloárech neříká. Máme tu ale aspoň ceny v prvních evropských obchodech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Office 2021/2022 přijde i ve verzi bez předplatného Microsoft Office 2021/2022 přijde i ve verzi bez předplatného
Microsoft chystá novou verzi kancelářského balíku Office, která by mohla nést označení 2021 nebo 2022. Stále však bude k dispozici i verze bez předplatného, tedy s celoživotní licencí, což uvítá nejeden zákazník.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů