www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel ukázal Tiger Lake s Xe iGPU provozující Battlefield V při vysoké kvalitě

Intel ukázal Tiger Lake s Xe iGPU provozující Battlefield V při vysoké kvalitě
, , aktualita
Intel by měl už brzy vyslat na trh novou 10nm generaci procesorů Tiger Lake, které jako první nabídnou integrovaná GPU Xe. Ta slibují velice slušný výkon, což Intel nyní demonstroval s využitím Battlefieldu V v 1080p a vysoké kvalitě. 
K oblíbeným
reklama
Příslušné video notebooku s Tiger Lake ukázal Ryan Shrout z Intelu na Twitteru, takže video to vzhledem ke kompresi bohužel není moc kvalitní, ale to důležité se z něj vyčíst dá. Notebook založený na novém 10nm procesoru Intelu s integrovanou grafikou Xe tak zvládl provozovat Battlefield V ve 100% rozlišení 1080p a při nastavení vysoké kvality zobrazení při slušné snímkovací frekvenci přesahující 30 FPS. Zvoleno bylo API DirectX 11. 
 
​  
Ryan Shrout, Intel's Chief Performance Strategist, tak ukázal, že i s nehotovými ovladači dokáže grafika Xe v Tiger Lake podat velice slušný výkon a že bude stačit i na moderní AAA hry, což by mohlo velice poznamenat trh s nízko výkonnými samostatnými GPU od AMD a NVIDIE. To ale samozřejmě až v závislosti na tom, jaká bude cena a dostupnost notebooků s Tiger Lake. Shrout přitom zmínil, že ovladače a celková softwarová výbava má před sebou ještě hodně práce, a tak je tu i prostor pro pozdější zlepšení. 
 
Nedozvídáme se ale žádné podrobnosti o použitém hardwaru, čili ani o tom, zda jde o Xe s 96 EU odpovídající grafice DG1, anebo o nějakou slabší verzi. Lze očekávat, že to asi bude právě ten nejlepší model, aby se Intel mohl předvést v tom nejlepším světle, ale to je pochopitelně přinejlepším jen odhad. 
 
V každém případě je to velice pozoruhodná ukázka vzhledem k použití pouze integrované grafiky a i zde se ukazuje, že Intel rozhodně bude mít co nasadit proti konkurenčním 7nm APU od AMD. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490 Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490
Už dobře víme, že desky se sadou Intel Z490 obecně podporují rozhraní PCIe 4.0, ovšem ne všechny a zcela jistě ne s procesory Comet Lake-S. Tato věc se chystá až pro Rocket Lake-S, přičemž Asus na tom ve srovnání s konkurencí není nejlépe.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy
European Southern Observatory a konkrétně její Very Large Telescope zachytil náhlé zmizení jinak velice jasné proměnné hvězdy v cizí galaxii. Ta nyní už prostě není vidět a jsou tu dvě hlavní teorie, proč tomu tak je.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů
Po společnosti Huawei se nyní Američané zaměřili na Inspur, kterážto další čínská společnost je bezpečně největším výrobcem serverů včetně AI systémů ve své domovině a celosvětově je pak třetí největší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv
V letech 2017 a 2018 se NVIDIA, a nejen ona, těšila z velkého zájmu těžařů kryptoměn o grafické karty. Investoři ji poté obvinili z toho, že záměrně podhodnocovala výdělky z tohoto segmentu, což se projevilo na pozdějších výdělcích.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux
Xiaomi dnes oficiálně představilo svou první OLED TV, která zároveň otevírá novou řadu špičkových televizorů Mi TV Master Series. Zákazníky se snaží přesvědčit 65palcovým panelem se 120 Hz nebo HDMI 2.1. A jaká bude cena?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik