www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel ukázal Tiger Lake s Xe iGPU provozující Battlefield V při vysoké kvalitě

Intel ukázal Tiger Lake s Xe iGPU provozující Battlefield V při vysoké kvalitě
, , aktualita
Intel by měl už brzy vyslat na trh novou 10nm generaci procesorů Tiger Lake, které jako první nabídnou integrovaná GPU Xe. Ta slibují velice slušný výkon, což Intel nyní demonstroval s využitím Battlefieldu V v 1080p a vysoké kvalitě. 
K oblíbeným
reklama
Příslušné video notebooku s Tiger Lake ukázal Ryan Shrout z Intelu na Twitteru, takže video to vzhledem ke kompresi bohužel není moc kvalitní, ale to důležité se z něj vyčíst dá. Notebook založený na novém 10nm procesoru Intelu s integrovanou grafikou Xe tak zvládl provozovat Battlefield V ve 100% rozlišení 1080p a při nastavení vysoké kvality zobrazení při slušné snímkovací frekvenci přesahující 30 FPS. Zvoleno bylo API DirectX 11. 
 
​  
Ryan Shrout, Intel's Chief Performance Strategist, tak ukázal, že i s nehotovými ovladači dokáže grafika Xe v Tiger Lake podat velice slušný výkon a že bude stačit i na moderní AAA hry, což by mohlo velice poznamenat trh s nízko výkonnými samostatnými GPU od AMD a NVIDIE. To ale samozřejmě až v závislosti na tom, jaká bude cena a dostupnost notebooků s Tiger Lake. Shrout přitom zmínil, že ovladače a celková softwarová výbava má před sebou ještě hodně práce, a tak je tu i prostor pro pozdější zlepšení. 
 
Nedozvídáme se ale žádné podrobnosti o použitém hardwaru, čili ani o tom, zda jde o Xe s 96 EU odpovídající grafice DG1, anebo o nějakou slabší verzi. Lze očekávat, že to asi bude právě ten nejlepší model, aby se Intel mohl předvést v tom nejlepším světle, ale to je pochopitelně přinejlepším jen odhad. 
 
V každém případě je to velice pozoruhodná ukázka vzhledem k použití pouze integrované grafiky a i zde se ukazuje, že Intel rozhodně bude mít co nasadit proti konkurenčním 7nm APU od AMD. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080 Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080
NVIDIA ve čtvrtek odpoledne vyšle na trh nové karty GeForce RTX 3070, z nichž by se mohl stát velký prodejní úspěch. Nabídnout totiž mají výkon plně srovnatelný s RTX 2080 Ti, a to s cenou 500 dolarů. Ale jak to bude s dostupností? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě
Sociální síť Facebook už před nějakou dobou spustila seznamku Dating. Dosud ale nebyla dostupná v Evropě, což se nyní mění. Přináší možnost seznámit se s různými lidmi za různými účely, ať už jde o nalezení lásky nebo jen parťáka na venčení psa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin
V letošním červnu se mluvilo o tom, že společnost PayPal zahrne do svých systémů i podporu kryptoměn. Tak se nyní skutečně děje, firma toto potvrzuje a už počátkem příštího roku by to mělo začít fungovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře