www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel utržil 18,3 miliardy USD za kvartál, investoři spokojeni nejsou

Intel utržil 18,3 miliardy USD za kvartál, investoři spokojeni nejsou
, , aktualita
Náhlý pád akcií Intelu pod 49 dolarů za kus ilustruje nespokojenost investorů s Intelem, který za poslední kvartál utržil přes 18 miliard dolarů. To jednak představuje meziroční pokles, ovšem důvody k nespokojenosti jsou zřejmě jiné. 
K oblíbeným
reklama
Akcie Intelu se postupně dostávaly opět nahoru po velkém letním propadu, který nastal v reakci na ohlášené zdržení 7nm procesu. Nyní se opět dostaly až ke 48 dolarům, kam spadly právě letos na konci července a ne proto, že Intel utržil o 4 % méně než před rokem. To se očekávalo, respektive předpoklad zněl 18,26 miliardy dolarů na tržbách, což Intel s ohlášenými 18,3 miliardami bezezbytku splnil. Nicméně čistý zisk dle GAAP klesl o 29 procent a dle non-GAAP o 26 procent. 
 
 
Investoři mohou být snad nespokojeni i s tím, že Intel už zastaví program zpětného odkupu akcií po dovršení stanoveného limitu 20 miliard dolarů, do nějž zbývá už jen 2,4 miliard, ovšem ani zde nejde zrovna o překvapivý krok. Vedle toho tu je ovšem i vcelku chabý finanční výhled do budoucnosti, i když ten se oproti dřívějším předpokladům nezhoršil. Server TechCrunch také poukazuje na možnou nespokojenost s dílčími výsledky serverové divize DCG. Především právě ta totiž stála za celkovým poklesem o 4 %, a sama zaznamenala pokles o 10 %, zatímco PC divize CCG dosáhla alespoň o procento vyšších tržeb než před rokem. 
 
A co konkrétně táhlo divizi DCG dolů? Jde o segment Enterprise & Government, který se smrskl jen na 47 % loňských tržeb. Celkově tak divize DCG měla utržit dle předpokladů 6,22 mld. USD, ale ve výsledku to bylo 5,9 mld. USD. Sám Intel poukázal na to, že výsledky byly ovlivněny především pandemií a ta dle něj může i za chabé výsledky paměťového byznysu a IoT. 
 
 
Pro závěrečný kvartál tohoto roku Intel počítá s tržbami 17,4 miliard a výnosem na akcii 1,10 USD. To bude tak zcela jistě představovat další pokles, a to výraznější než za Q3, neboť poslední kvartál roku 2019 výrazně překonal předpoklady a přinesl Intelu 20,21 miliard na tržbách a výnos na akcii 1,52 USD, přičemž výtečný výkon podala právě serverová divize DCG. 
 
Zdroj: Intel 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM
Už dlouho jsme se nedozvěděli o výpadku energie v některé z důležitých továren, a tak nás rok 2020 ještě alespoň jednou potěší. Hodinový výpadek totiž hlásí americká společnost Micron, jeden ze tří největších výrobců DRAM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář