www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel uvádí 18jádrové Xeon E5-2600 v3

Intel uvádí 18jádrové Xeon E5-2600 v3
, , aktualita
Vedle nové generace úsporných procesorů Core M byly společností Intel představeny také procesory ze zcela jiného světa. Jde o serverové Xeony, které nyní přichází vyzbrojeny celkem 14 fyzickými jádry.
K oblíbeným
reklama
V minulém roce byly představeny procesory Intel Xeon E3 v3 založené na generaci Haswell a nyní Intel představuje jejich výkonnější verze Xeon E5 v3. Jedná se o přímé nástupce čipů Xeon E5 v2, jež jsou založeny na procesorech generace Ivy Bridge a zachováno bylo i jejich označení. Čili nový procesor Xeon E5-2695 v3 je nástupcem modelu Xeon E5-2695 v2, přičemž Intel by měl zachovat i jejich cenu, ovšem nabídnout vyšší výkon. Ten je dán tím, že většina nových Xeonů dostala dvě jádra navíc, přičemž ta jsou díky Hyperthreadingu schopna zpracovávat dvě vlákna.

Například tedy nový procesor Intel Xeon E5-2695 v3 obsahuje 14 fyzických jader a dokáže zpracovávat 28 procesových vláken najednou, přičemž u Ivy Bridge E5-2695 v2 to bylo 12 a 24. Výhodou je také objem L3 cache, který narostl z 30 na 35 MB. Architektura Haswell dále nabízí rozšíření AVX 2.0.

Nástup nových procesorů Xeon přináší do serverového světa podobný pokrok jako nové procesory Haswell-E do světa high-endových desktopů. Jde tedy o využití nového socketu LGA 2011-3 a pamětí DDR4, takže je nutné kompletní obměna platformy.

Pokud chcete z rodiny procesorů Xeon E5 to nejlepší, pak můžete sááhnout po nových procesorech Xeon E5-2698 v3 a E5-2699 v3. Ty nabízí výkon 16 nebo 18 procesorových jader a dokonce až 45 MB L3 cache. Nicméně jsou to také dosud nejdražší Xeony, což z nich dělá především cena 4115 USD za E5-2699 v3. Seznam nových procesorů s jejich specifikacemi a cenami najdete na webu firmy Intel (viz zdroj).

Zdroj: TZ Intel
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů