www.svethardware.cz
>
>

Intel uvedl první procesory architektury Core - serverový Woodcrest

Intel uvedl první procesory architektury Core - serverový Woodcrest
, , aktualita
Dnešní den je pro Intel přelomový. Po více než pěti a půl letech je uveden serverový čip jiné architektury než NetBurst. Není jím samozřejmě nic jiného než dlouho očekávaný Woodcrest používající novou architekturu Intel Core. Čip běží na...
K oblíbeným
reklama
Dnešní den je pro Intel přelomový. Po více než pěti a půl letech je uveden serverový čip jiné architektury než NetBurst. Není jím samozřejmě nic jiného než dlouho očekávaný Woodcrest používající novou architekturu Intel Core. Čip běží na frekvencích 1.60 až 3.00 GHz a používá FSB o frekvenci 1066 nebo 1333 MHz.


Nejrychlejší model Xeon 5160 dosahuje vysoké frekvence 3.00 GHz s frekvencí FSB1333. Za to platí o něco vyšší spotřebou, která činí typicky až 80W. Proudový odběr je pak až 90A a napětí se pohybuje mezi 1.00V a poměrně vysokými 1.50V. Modely střední třídy - 5150, 1540 a 5130 - pak také používají FSB1333, modely nižší třídy - 5120 a 5110 - jen FSB1066. Tyto mají TDP 65W, proudový odběr 75A a napětí opět 1.00V až 1.50V. Doplňuje je verze 5148 parametry shodná s 5140, pouze s tím rozdílem, že TDP je jen 40W (ostatní parametry Intel neuvádí). Woodcresty běží na nové platformě Bensley s podporou FB-DIMM. Ceny začínají na 209 a končí na 850 amerických dolarech.

Všechny nové procesory jsou plně 64bit, schopné vykonat až 4 microOPs za hodinový cyklus, mají 128bit SSE jednotkami, virtualizaci a 4 MB L2 cache. modely 5160, 5150, 5148 a 5140 navíc podporují Enhanced Intel SpeedStep s více PStates pro redukci spotřeby v době, kdy procesor není plně vytížen. Ten jim společně s Extended Halt State (... který ke své funkci vyžaduje Enhanced Intel SpeedStep s více PStates) a inteligentní správou napájení umožňuje redukovat maximální spotřebu v klidu na 24W (u procesorů bez SpeedStepu na 27W).


Všechny prodejní kusy jsou, dle očekávání, založeny na revizi B2 s CPUID identifikační hodnotou 6F6, které ale bohužel nikdo zatím neviděl. Reálná dostupnost proto bude z počátku nejspíše velmi špatná.
reklama
Nejnovější články
Na obzoru jsou další GPU Navi 14, přijdou s nimi ještě nějaké karty? Na obzoru jsou další GPU Navi 14, přijdou s nimi ještě nějaké karty?
AMD nás před týdnem svým představením nových Radeonů založených na slabší verzi Navi zrovna moc nepotěšilo. V podstatě představilo jen jednu desktopovou kartu a jednu mobilní a my se nedozvěděli ani podrobnosti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čipset AMD B550A spatřen: PCIe 3.0 a pouze pro OEM Čipset AMD B550A spatřen: PCIe 3.0 a pouze pro OEM
AMD v poslední době najelo na OEM vlnu. V srpnu byly představeny grafické karty Radeon RX 600, což jsou opět Polaris a nedávno jsme se dozvěděli o dvou nových OEM procesorech Ryzen, z nichž je jeden navíc pouze pro Čínu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Alfatest Microsoft Flight Simulatoru začne už tento měsíc Alfatest Microsoft Flight Simulatoru začne už tento měsíc
Microsoft Flight Simulator byl naposledy vypuštěn na trh ve verzi X, která nastoupila už v roce 2006 a později nastoupila jeho Steam verze, která je sice podstatně mladší, ale technicky jen o málo vyspělejší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft na své nové klávesnice přidal funkce pro Office a smajlíky Microsoft na své nové klávesnice přidal funkce pro Office a smajlíky
Už je to pěkná řádka let, co se řešila role Microsoftu při vývoji počítačových klávesnic. Tato firma přitom jejich funkčnost výrazně ovlivnila, i když tu byly i jiné faktory. Nyní Microsoft navazuje na svou starou roli. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super
Společnost Inno3D na svých stránkách několikrát zmínila grafickou kartu GeForce RTX 2080 Ti Super, na niž zatím čekáme marně. Nyní se to týká prodejní akce na podporu GeForce RTX a GTX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře