www.svethardware.cz
>
>

Intel uvedl první procesory architektury Core - serverový Woodcrest

Intel uvedl první procesory architektury Core - serverový Woodcrest
, , aktualita
Dnešní den je pro Intel přelomový. Po více než pěti a půl letech je uveden serverový čip jiné architektury než NetBurst. Není jím samozřejmě nic jiného než dlouho očekávaný Woodcrest používající novou architekturu Intel Core. Čip běží na...
K oblíbeným
reklama
Dnešní den je pro Intel přelomový. Po více než pěti a půl letech je uveden serverový čip jiné architektury než NetBurst. Není jím samozřejmě nic jiného než dlouho očekávaný Woodcrest používající novou architekturu Intel Core. Čip běží na frekvencích 1.60 až 3.00 GHz a používá FSB o frekvenci 1066 nebo 1333 MHz.


Nejrychlejší model Xeon 5160 dosahuje vysoké frekvence 3.00 GHz s frekvencí FSB1333. Za to platí o něco vyšší spotřebou, která činí typicky až 80W. Proudový odběr je pak až 90A a napětí se pohybuje mezi 1.00V a poměrně vysokými 1.50V. Modely střední třídy - 5150, 1540 a 5130 - pak také používají FSB1333, modely nižší třídy - 5120 a 5110 - jen FSB1066. Tyto mají TDP 65W, proudový odběr 75A a napětí opět 1.00V až 1.50V. Doplňuje je verze 5148 parametry shodná s 5140, pouze s tím rozdílem, že TDP je jen 40W (ostatní parametry Intel neuvádí). Woodcresty běží na nové platformě Bensley s podporou FB-DIMM. Ceny začínají na 209 a končí na 850 amerických dolarech.

Všechny nové procesory jsou plně 64bit, schopné vykonat až 4 microOPs za hodinový cyklus, mají 128bit SSE jednotkami, virtualizaci a 4 MB L2 cache. modely 5160, 5150, 5148 a 5140 navíc podporují Enhanced Intel SpeedStep s více PStates pro redukci spotřeby v době, kdy procesor není plně vytížen. Ten jim společně s Extended Halt State (... který ke své funkci vyžaduje Enhanced Intel SpeedStep s více PStates) a inteligentní správou napájení umožňuje redukovat maximální spotřebu v klidu na 24W (u procesorů bez SpeedStepu na 27W).


Všechny prodejní kusy jsou, dle očekávání, založeny na revizi B2 s CPUID identifikační hodnotou 6F6, které ale bohužel nikdo zatím neviděl. Reálná dostupnost proto bude z počátku nejspíše velmi špatná.
reklama
Nejnovější články
Tribunál EU zrušil obří pokutu 13 mld. EUR pro Apple za daně Tribunál EU zrušil obří pokutu 13 mld. EUR pro Apple za daně
Před čtyřmi lety udělila Evropská komise společnosti Apple obří pokutu 13 miliard EUR za to, že využíval výhod nízkých daní v Irsku, které dle ní neměl získat. Tribunál EU ale toto rozhodnutí zrušil a Apple tak nebude muset platit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
JEDEC vydal finální specifikace pamětí DDR5 JEDEC vydal finální specifikace pamětí DDR5
Výrobci pamětí RAM na letošek (trošku předčasně) slíbili počátek éry DDR5, kterou sice nejdříve ochutnají spíše servery, ale později dorazí také do světa běžných PC, a to snad přinejhorším v roce 2022. Nyní tu už máme alespoň hotové specifikace..
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ampere má skutečně využít nové 12pinové napájecí konektory NVIDIA Ampere má skutečně využít nové 12pinové napájecí konektory
Už dříve se objevily zprávy o tom, že GeForce generace Ampere využijí alespoň v některých případech nový napájecí konektor. Nyní se objevují další takové zprávy, které již konkrétně udávají, že půjde o 12pinový typ. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Navy Flounder: Navi 22 se ukázalo v ovladačích Linuxu AMD Navy Flounder: Navi 22 se ukázalo v ovladačích Linuxu
Dosud jsme slyšeli o kódovém názvu pro GPU Navi 21, aneb Sienna Cichlid, což by mělo být ono vytoužené "velké Navi", které si konečně podá i hi-end firmy NVIDIA. Tedy konkrétně dnešní hi-end. Nyní se ale ukázal jistý Navy Flounder. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Watch Dogs: Legion s ray tracingem vypadají na hardwarově náročnou hru Watch Dogs: Legion s ray tracingem vypadají na hardwarově náročnou hru
Watch Dogs: Legion je dalším želízkem v ohni firmy Ubisoft, která si jinak chystá i nový Far Cry 6 a Assassin's Creed Valhalla. Watch Dogs nás nyní zavedou do Londýna a už z toho se dá uhodnout, o čem bude podporovaný ray tracing.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář