reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Intel už ukázal nástupce procesorů Haswell

, , aktualita
Intel už ukázal nástupce procesorů Haswell
Společnost Intel veřejnosti poprvé ukázala novou generaci procesorů Broadwell, která bude následovat po dnešních Haswell. Je jisté, že tyto procesory využijí nový výrobní proces, a to 14nm, což jim má poskytnout především nižší spotřebu....
Intel už ukázal nástupce procesorů Haswell
Společnost Intel veřejnosti poprvé ukázala novou generaci procesorů Broadwell, která bude následovat po dnešních Haswell. Je jisté, že tyto procesory využijí nový výrobní proces, a to 14nm, což jim má poskytnout především nižší spotřebu. Připraví také půdu pro následující čipy Skylake, od nichž se očekávají podstatné změny a vylepšení v architektuře, přesně podle známé strategie tick-tock. Nicméně ani Broadwell nemají být prosté "zmenšené" Haswelly.

Intel totiž tvrdí, že nové Broadwell přinesou také vyšší výkon, ovšem to nijak neupřesňuje, takže se pod tímto tvrzením může skrývat cokoliv. Nicméně na proběhlém Intel Developer Forum již byl ukázán notebook, na němž běžel procesor Core řady 5000 již vyrobený 14nm technologií. Chlubil se delší výdrží na baterie (cca o 30 %) a vedle toho nám Intel slíbil novou generaci zařízení s pasivním chlazením, a to s velmi širokým výběrem. Potvrzeno bylo také to, že se využijí stejná pouzdra a stejné sockety, neboť procesory Broadwell bude možné využít ve stávajících systémech.

Dále Intel provedl srovnání čipů Haswell-Y a Broadwell-Y (procesory pro hybridní/konvertibilní Ultrabooky), kde měl nový Haswell v testu Cinebench poskytnout o 30 % vyšší výkon, a to vypadá velmi dobře, ale zde bychom také potřebovali vědět, jaké konkrétní procesory byly srovnávány.

Možnost srovnání budeme mít v druhé polovině příštího roku, kdy se na trhu objeví první produkty s procesory Broadwell. Ovšem ony samotné se mají začít vyrábět již tento rok.

Zdroj: X-bit labs
reklama
reklama
reklama