www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel už vyrábí revoluční Stratix 10: FPGA s ARM a HBM2

Intel už vyrábí revoluční Stratix 10: FPGA s ARM a HBM2
, , aktualita
Akvizice Altery přinesla Intelu již první ovoce v podobě vzorků čipů Stratix 10. Jedná se o typ Field Programmable Array, čili FPGA, který je jako první svého druhu vyráběn 14nm procesem a založen je na architektuře ARM a pamětech HBM2.
K oblíbeným
reklama
FPGA Stratix 10 od Intelu tak již existují v prvních vzorcích, s nimiž se ihned pochlubil CEO Brian Krzanich. Tyto vzorky již dostali první zákazníci Intelu, kteří si mohou ověřit, co jim přinesou tyto 14nm čipy založené na čtyřjádrovém 64bitovém ARM Cortex-A53, integrovaných pamětech HBM2 a architektuře Intel HyperFlex. Krzanich tyto čipy označil za "bestie" s ohledem na výkon, které mají přinést revoluci do datových center a síťové infrastruktury. Těm nabídnou vedle výkonu také rychlejší komunikaci, větší flexibilitu a vysokou energetickou efektivitu.

Intel už shrnul výhody a vlastnosti čipů Stratix 10 do několika bodů. Jednak je to dvojnásobný výkon oproti předchozí generaci a oproti ní je spotřeba až o 70 % nižší při výkonu do 10 TFLOPS v FP32 (Single Precision), přičemž paměti HBM2 poskytnou propustnost 1 TB/s, pro niž byly původně vyvíjeny.

Zvláště datová centra mají být schopna dobře využít schopnosti FPGA, které se mohou "v řádu milisekund rekonfigurovat, aby mohly lépe akcelerovat zpracování jednotlivých úkolů". FPGA Stratix 10 jsou popsána také v následujícím videu a zde je k dispozici celý white paper (PDF).


Zdroj: Intel

reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek