www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel v promoakci zlevňuje Core 9. generace až o čtvrtinu

Intel v promoakci zlevňuje Core 9. generace až o čtvrtinu
, , aktualita
Intel se rozhodl ke kroku, který rozhodně nedělá moc často, a to zlevnit své procesory, které jsou již na trhu. Nicméně je tu několik zádrhelů. Jednak nejde o nové Core 10. generace a pak není známo, kde a jak dlouho to bude platit. 
K oblíbeným
reklama
Procesory Intel Core 10. generace nemá cenu ani moc zlevňovat, protože řada z nich je na trhu stejně velice těžko k sehnání, což platí i pro vlajkový model Core i9-10900K. A taky že se Intel rozhodl zlevnit ne aktuální, ale předchozí generaci procesorů Core, čili model 9900K a jiné. 
 
 
Navíc nejde o prosté zlevňování, které by se promítlo přímo v cenících Intelu a platilo všeobecně a bez omezení. Tom's Hardware sděluje, že jde o jistou promoakci a sám Intel uvádí, že jde o jednu z cest, jak podpořit poptávku v DIY segmentu po výkonných procesorech. Z toho vyplývá, že jde jistě o procesory prodávané na volném trhu, jenomže Intel k tomu nesděluje žádné podrobnosti. Podobné akce jsou totiž omezeny jak časově a mohou být také zaměřeny jen na určité trhy či dokonce prodejce. Čili nějaká tisková zpráva od Intelu by určitě přišla vhod. 
 
Je pravda, že procesorů generace Coffee Lake-S je na trhu ještě dost a na rozdíl od Comet Lake-S je běžně k dispozici i vrchol jejích řad, Core i9-9900K. Právě ten, stejně jako ostatní Core i9, má asi největší smysl kupovat, tedy v případě, že jej lze pořídit za slušnou cenu. Je totiž třeba zohlednit, že Comet Lake-S už běžně v rámci celé rodiny nabízejí hyperthreading a že výbava procesorů Core i9 se v jejich případě přesunula do skupiny Core i7. Čili Coffee Lake-S sice mohou mít stejné IPC a velice podobné takty, ale z hlediska konfigurace jader jasně vede Comet Lake-S. Co to znamená?
 
Zrovna v případě modelu Core i9-9900K to jednoduše znamená, že ten v našich obchodech za stávající ceny představuje velice chabou nabídku. Přijde totiž na cca 11.500 Kč, zatímco jeho výše taktovaný ekvivalent v podobě nového Core i7-10700K (běžně dostupný) lze sehnat o cca 800 Kč levněji. Další dvojice už zkoumat nebudeme, ovšem už z tohoto je zřejmé, že slevy jsou opravdu namístě, zvláště pokud má být cílem Intelu a prodejců se starých Coffee Lake-S vůbec zbavit, a to pokud možno včas. Rocket Lake-S by totiž měly nastoupit ani ne za půl roku a ještě dříve to budou nové Ryzeny čtvrté. generace, přičemž už ta třetí Intelu v DIY segmentu velice zatápí.
 
Dle zdroje se slevy týkají především modelů Core i9-9900K, Core i7-9700K a Core i5-9600K. V prvním případě jde o cca 60 dolarů, v druhém o 40 a nejvíce by měl být zlevněn třetí jmenovaný, a to o cca 70 USD na 195 USD. Pokud se něco z toho stačilo projevit v českých obchodech, pak jde zatím o Core i7-9700K, jehož cena v posledním týdnu náhle spadla o více než 1000 Kč. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů