www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel vyjádřil zájem o technologii AMD FidelityFX Super Resolution

Intel vyjádřil zájem o technologii AMD FidelityFX Super Resolution
, , aktualita
Raja Koduri, který má na starost vývoj grafických technologií v Intelu, vyjádřil zájem o nově představenou technologii AMD FidelityFX Super Resolution. Ta přichází jako otevřená konkurence pro DLSS. 
K oblíbeným
reklama
Pokud by tak technologie FidelityFX Super Resolution poskytla dostatečně kvalitní výsledky při výrazném nárůstu výkonu, jaký nám AMD slibuje, Intelu by tak přímo spadlo do klína řešení použitelné na grafikách Xe. AMD totiž svou FFSR vyvinulo jako otevřenou technologii nezávislou na konkrétním hardwaru, jako spíše na API, přičemž podporováno je DirectX 11 i 12 a Vulkan, takže nasazení na grafickách Xe v podstatě nic nebrání. 
 
 
NVIDIA tak technologii firmy AMD zatím nekomentovala, ale Raja Koduri z Intelu už uvedl, že se na ni rozhodně zaměří a že se pokusí o využití otevřených technologií, aby usnadnil práci softwarových vývojářů, respektive aby jim dal na výběr. K tomu ale zároveň uvedl, že výkon grafik Xe v DL dokáže zpřístupnit i taková řešení, která budou lepší s ohledem na výslednou kvalitu i výkon. Jinými slovy, Intel si může chystat svou vlastní alternativu, která bude mít spíše než k FFSR blíže k samotné technologii DLSS. Mluvit o ní můžeme zatím jako o XeSS (Xe Super Sampling).
 
 
Otázky kolem FFSR se rojí především ohledně obrazové kvality. AMD sice již ukázalo, že jeho technologie už nyní funguje i na takové GeForce GTX 1060, která na ještě slušné snímkovací frekvenci díky tomu rozjede i Godfall ve 1440P na nastavení Epic, ale takováto scéna není zrovna průkazná. 
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Potřebovali bychom jiné záběry, kde by více vynikly vzdálené detaily, nicméně i z tohoto záběru lze leccos zjistit a není to pro technologii firmy AMD zrovna lichotivé. Ignorovat můžeme okraje snímku, které jsou evidentně v postprocessingu rozmazané v obou případech. Podívejme se ale na dva sloupy, kde je jasně vidět rozdíl. Sloup vlevo má výrazně ostřejší rysy než sloup vpravo a stejné rozdíly je vidět i na jiných místech obrazu. A to jde o nastavení FFSR na Quality, čili druhé nejvyšší ze čtyř. 
 
S ohledem na to můžeme pochopit rozhodnutí autorů hry Metro Exodus nevyužít tuto technologii s odkazem na to, že jejich TAA upsampling dokáže nabídnout přinejmenším stejné výsledky.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na Floridě prodali penthouse v hodnotě 22,5 mil. USD za kryptoměnu Na Floridě prodali penthouse v hodnotě 22,5 mil. USD za kryptoměnu
Ještě před pár týdny bychom řekli, že kryptoměny nemají žádné využití v běžném platebním styku. Události posledních dní ale říkají, že by přeci jen mohly mít i funkci měny. Nyní tu máme nejdražší prodanou nemovitost za kryptoměnu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Avast varuje před podvodnými inzeráty na grafické karty Avast varuje před podvodnými inzeráty na grafické karty
Společnost Avast varuje před podvodnými inzeráty na českých inzertních serverech. Ty zneužívají situace kolem grafických karet a opět se objevuje zvýšené množství podezřelých nabídek nabízející GeForce a Radeony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
The Boring Company spustila provoz v tunelech pod Las Vegas The Boring Company spustila provoz v tunelech pod Las Vegas
V květnu minulého roku bylo dokončeno ražení druhého tunelu v Las Vegas, které měly zajistit dopravu návštěvníků zdejšího konferenčního centra. Tak se nyní stalo a tunely jsou konečně v provozu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft láká na Windows 11(?): 11minutové video, tiskovka v 11 hodin Microsoft láká na Windows 11(?): 11minutové video, tiskovka v 11 hodin
V posledních dnech se čím dál častěji zmiňuje příchod nového operačního systému Microsoft Windows 11. Indícií je stále více a vedle tiskovky v 11 hodin tu máme i nové video. To je dlouhé 11 minut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Čínský rover si na Marsu vyfotil selfie Čínský rover si na Marsu vyfotil selfie
Čínská mise k Marsu je zatím úspěšná, sonda na začátku roku k rudé planetě dorazila a nedávno se podařil i úspěšný sestup na povrch planety. Nyní čínská kosmická agentura zveřejnila další fotografie včetně selfie roveru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková