www.svethardware.cz
>
>
>

Intel vykoupí na 2,5 mil. MWh energie z obnovitelných zdrojů

Intel vykoupí na 2,5 mil. MWh energie z obnovitelných zdrojů
, , aktualita
Společnost Intel oznámila, že letos zvýšila odkup elektrické energie z obnovitelných zdrojů na 2,5 milionu megawatthodin, což je podstatně více, než kolik vyprodukují tolik diskutované české solární elektrárny (cca 1,8 milionu MWh). Tato...
K oblíbeným
reklama
Společnost Intel oznámila, že letos zvýšila odkup elektrické energie z obnovitelných zdrojů na 2,5 milionu megawatthodin, což je podstatně více, než kolik vyprodukují tolik diskutované české solární elektrárny (cca 1,8 milionu MWh). Tato energie má pokrýt 85 procent odhadované spotřeby v amerických závodech Intelu a činí z této firmy největšího odběratele "zelené" energie na světě. Pro srovnání, Temelín má celkový výkon 2000 MW a jeho produkce v roce 2009 dosáhla 13 milionů MWh.


Chandler, Arizona

Kromě toho firma dokončila instalaci devíti solárních elektráren na území Izraele a USA, které mají roční produkci 3800 megawatthodin. Poprvé Intel zakoupil kredity REC sloužící na trhu s obnovitelnou energií v roce 2008, a to pro celkem 1,3 mld kWh a udaný objem pro rok 2011 odpovídá emisím oxidu uhličitého z elektřiny 218 tisíců průměrných amerických domácností (čili asi 11,5 MWh ročně na domácnost).

Intel dále plánuje výstavbu osmi solárních elektráren ve čtyřech státech USA, kam bude patřit i 1MW solární pole ve Folsomu, Kalifornii, ale také několik menších střešních instalací. Kredity REC generované těmito solárními elektrárnami se převádějí na místní rozvodné firmy a podporují jejich regulatorní závazky.

Zdroj: TZ Intel
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů