www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Willow Cove prý slibuje o čtvrtinu vyšší výkon na takt oproti Skylake

Intel Willow Cove prý slibuje o čtvrtinu vyšší výkon na takt oproti Skylake
, , aktualita
Intel by mohl po dlouhé době nabídnout na trhu široce dostupná procesorová jádra, která posunou výkon na takt jeho CPU o notný kus dál. Navíc tu jsou vyhlídky na ještě mnohem větší růst v případě 7nm procesorů. 
K oblíbeným
reklama
Intel má na trhu aktuálně už procesory s jádry Sunny Cove, ovšem ty má jen v několika málo procesorech, zatímco páteřní nabídku tvoří stále 14nm generace vycházející z architektury Skylake, což navíc platí bezezbytku pro desktopové a serverové procesory. Nástupnická jádra Willow Cove by se ale už měla uplatnit jednak v mnohem více mobilních modelech a navíc i v serverových Xeonech i desktopových Core, které známe jako Rocket Lake. 
 
 
Zatím jde pouze o fámy, které nám mají napovědět, kam Intel míří s novými procesorovými architekturami, mezi nimiž je tak aktuální Skylake, z níž vycházíme, a pak Sunny Cove (SNC), která už se také může chlubit vyšším IPC (o 18 %). 
 
 
Willow Cove tak dle těchto informací by mohla dosáhnout o celou čtvrtinu vyššího výkonu na takt a pak je tu generace Golden Cove (poslední verze 10nm procesu) s rovnou polovičním nárůstem a spíš opravdu jen jako zajímavost můžeme zmínit OCC, čili Ocean Cove, kde lze pod začmáraným kouskem obrázku vyčíst 1,8násobek. To už se ale stejně díváme tři roky dopředu na procesory, které dnes ještě neexistují, takže jde v každém případě přinejlepším o odhad. 
 
Vzhledem k tomu, že Sunny Cove přinesl 18% nárůst IPC, pak čtvrtinový rozdíl mezi Willow Cove a Skylake vypadá zcela reálně a Intel ostatně bude takový posun potřebovat, pokud AMD dostojí svým slibům a jeho Zen 3 dosáhne alespoň podobného nárůstu IPC oproti Zen 2, jako právě Zen 2 nabízí ve srovnání se Zen+. 
 
Poznat bychom to mohli už relativně brzy, neboť na Willow Cove má být založena generace Tiger Lake (10nm+) a její testovací prototypy se už nějaký ten pátek vesele testují a výsledky se dostávají do veřejně přístupných databází různých benchmarků.
 
V druhém pololetí tohoto roku tak očekáváme první procesory s Intel Willow Cove a snad i konkurenční AMD Zen 3.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080 Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080
NVIDIA ve čtvrtek odpoledne vyšle na trh nové karty GeForce RTX 3070, z nichž by se mohl stát velký prodejní úspěch. Nabídnout totiž mají výkon plně srovnatelný s RTX 2080 Ti, a to s cenou 500 dolarů. Ale jak to bude s dostupností? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě
Sociální síť Facebook už před nějakou dobou spustila seznamku Dating. Dosud ale nebyla dostupná v Evropě, což se nyní mění. Přináší možnost seznámit se s různými lidmi za různými účely, ať už jde o nalezení lásky nebo jen parťáka na venčení psa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin
V letošním červnu se mluvilo o tom, že společnost PayPal zahrne do svých systémů i podporu kryptoměn. Tak se nyní skutečně děje, firma toto potvrzuje a už počátkem příštího roku by to mělo začít fungovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře