www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Willow Cove prý slibuje o čtvrtinu vyšší výkon na takt oproti Skylake

Intel Willow Cove prý slibuje o čtvrtinu vyšší výkon na takt oproti Skylake
, , aktualita
Intel by mohl po dlouhé době nabídnout na trhu široce dostupná procesorová jádra, která posunou výkon na takt jeho CPU o notný kus dál. Navíc tu jsou vyhlídky na ještě mnohem větší růst v případě 7nm procesorů. 
K oblíbeným
reklama
Intel má na trhu aktuálně už procesory s jádry Sunny Cove, ovšem ty má jen v několika málo procesorech, zatímco páteřní nabídku tvoří stále 14nm generace vycházející z architektury Skylake, což navíc platí bezezbytku pro desktopové a serverové procesory. Nástupnická jádra Willow Cove by se ale už měla uplatnit jednak v mnohem více mobilních modelech a navíc i v serverových Xeonech i desktopových Core, které známe jako Rocket Lake. 
 
 
Zatím jde pouze o fámy, které nám mají napovědět, kam Intel míří s novými procesorovými architekturami, mezi nimiž je tak aktuální Skylake, z níž vycházíme, a pak Sunny Cove (SNC), která už se také může chlubit vyšším IPC (o 18 %). 
 
 
Willow Cove tak dle těchto informací by mohla dosáhnout o celou čtvrtinu vyššího výkonu na takt a pak je tu generace Golden Cove (poslední verze 10nm procesu) s rovnou polovičním nárůstem a spíš opravdu jen jako zajímavost můžeme zmínit OCC, čili Ocean Cove, kde lze pod začmáraným kouskem obrázku vyčíst 1,8násobek. To už se ale stejně díváme tři roky dopředu na procesory, které dnes ještě neexistují, takže jde v každém případě přinejlepším o odhad. 
 
Vzhledem k tomu, že Sunny Cove přinesl 18% nárůst IPC, pak čtvrtinový rozdíl mezi Willow Cove a Skylake vypadá zcela reálně a Intel ostatně bude takový posun potřebovat, pokud AMD dostojí svým slibům a jeho Zen 3 dosáhne alespoň podobného nárůstu IPC oproti Zen 2, jako právě Zen 2 nabízí ve srovnání se Zen+. 
 
Poznat bychom to mohli už relativně brzy, neboť na Willow Cove má být založena generace Tiger Lake (10nm+) a její testovací prototypy se už nějaký ten pátek vesele testují a výsledky se dostávají do veřejně přístupných databází různých benchmarků.
 
V druhém pololetí tohoto roku tak očekáváme první procesory s Intel Willow Cove a snad i konkurenční AMD Zen 3.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490 Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490
Už dobře víme, že desky se sadou Intel Z490 obecně podporují rozhraní PCIe 4.0, ovšem ne všechny a zcela jistě ne s procesory Comet Lake-S. Tato věc se chystá až pro Rocket Lake-S, přičemž Asus na tom ve srovnání s konkurencí není nejlépe.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy
European Southern Observatory a konkrétně její Very Large Telescope zachytil náhlé zmizení jinak velice jasné proměnné hvězdy v cizí galaxii. Ta nyní už prostě není vidět a jsou tu dvě hlavní teorie, proč tomu tak je.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů
Po společnosti Huawei se nyní Američané zaměřili na Inspur, kterážto další čínská společnost je bezpečně největším výrobcem serverů včetně AI systémů ve své domovině a celosvětově je pak třetí největší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv
V letech 2017 a 2018 se NVIDIA, a nejen ona, těšila z velkého zájmu těžařů kryptoměn o grafické karty. Investoři ji poté obvinili z toho, že záměrně podhodnocovala výdělky z tohoto segmentu, což se projevilo na pozdějších výdělcích.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux
Xiaomi dnes oficiálně představilo svou první OLED TV, která zároveň otevírá novou řadu špičkových televizorů Mi TV Master Series. Zákazníky se snaží přesvědčit 65palcovým panelem se 120 Hz nebo HDMI 2.1. A jaká bude cena?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik