www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel X299 v květnu představí i 12jádrový procesor

Intel X299 v květnu představí i 12jádrový procesor
, , aktualita
Společnost Intel je nyní v hledáčku spekulující veřejnosti a především také serveru Benchlife.info, který nás zásobuje informacemi o chystaných procesorech. Ty pro platformu X299 má Intel představit už na konci května.reklama
Představení HEDT platformy Intel X299, čili Basin Falls, se tak má odehrát již na Computexu. Dle serveru Benchlife.info si to vezme na starost Navin Shenoy, senior viceprezident Intelu, přičemž zatím půjde čistě jen o představení procesorů, které budou reálně k dispozici až od 26. června.

Basin Falls X-Series přijdou jako náhrada za Broadwell-E a budou se skládat z procesorů Kaby Lake-X a Skylake-X. V případě Kaby Lake-X půjde jen o jeden model nebo možná více, ale každopádně se čtyřmi jádry. Skylake-X už budou vícejádrové a pravděpodobně čtyři modely se 6, 8, 10 a především 12 jádry.

Jak ukazují obrázky starršího data, Basin Falls se měly začít původně vyrábět až ve třetím kvartálu s reálnou dostupností nejdříve na podzim. Intel evidentně chce jejich uspíšeným nástupem evidentně lépe zachytit nástup procesorů Ryzen, jež očekáváme i ve 16jádrové a 12jádrové podobě. Uvidíme tak souboj platformy Intel X299 a AMD X399, aby se nám to mohlo krásně plést.

Zcela v moci Intelu tak spočívá nacenění nových procesorů. Když Intel představil 10jádrový Broadwell-E, čili Core i7-6950X, očekávali jsme, že jejich cena asi bude oproti maximálně 8jádrovým Haswell-E vyšší. Tradičně se přitom ty nejlepší desktopové procesory Intelu prodávaly za 999 dolarů, ovšem Core i7-6950X přišel s cenou 1723 dolarů, která ani v nejmenším neodpovídá rozdílu ve výkonu mezi tímto procesorem a osmijádrovým Core i7-6900K za 1089 dolarů. A už vůbec nejde o cenu, která by v poměru k výkonu mohla konkurovat procesorům Ryzen.

Budeme tak velice zvědaví na to, jak to Intel provede, neboť jestli přijde se 12jádrovým Skylake-X s cenou 1700 dolarů, nikdo mu asi trhat ruce nebude při výhledu na 16jádrové Ryzen s potenciálně mnohem nižší cenou.

Zdroj: Videocardz
reklama
Nejnovější články
Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku
Staré památky nezůstanou nedotčené zubem času ani vandaly. Ani egyptská hrobka Sethiho I. nebyla ušetřena. Aby ale zůstala uchována ve své původní podobě, tým ze společnosti Factum Foundation vytváří s pomocí 3D tisku její kopii. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček
Studiím tohoto ražení se obvykle moc nevěnujeme, ale když už máme závěr pracovního týdne před prodlouženým víkendem, nadneseme trošku odlehčené téma. Výzkumníci z Univerzity v Yorku se věnovali srovnání IQ hráčů MOBA a FPS. Co zjistili? 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS
IBM samotné přišlo s využitím mědi pro propojení prvků v čipech vyráběných technologií CMOS už před dvaceti lety. Uvažovalo se přitom o tom, že měď v těchto čipech bude nahrazena grafenem, ale dle IBM to nenastane. 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Video: NASA otestovala nadzvukový padák pro nový Mars Rover Video: NASA otestovala nadzvukový padák pro nový Mars Rover
NASA chce sice použít v podstatě stejný systém pro přistání roveru Mars 2020 jako v případě Curiosity, ale to neznamená, že všechny jeho součásti budou identické. Nyní byl otestován nadzvukový padák, který bude pro tuto misi využit.
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek
SilverStone RedLine RL07 chtějí zaujmout elegancí a sklem SilverStone RedLine RL07 chtějí zaujmout elegancí a sklem
Pokud dnes přijde na trh nějaká skříň patřící alespoň do střední třídy, můžeme si být téměř jistí dvěma věcmi. Nabídne bočnici se sklem, nebo rovnou celou ze skla a také LED podsvícení. Řada RedLine RL07 nabízí oboje ve dvojím provedení. 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek