www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel X299 v květnu představí i 12jádrový procesor

Intel X299 v květnu představí i 12jádrový procesor
, , aktualita
Společnost Intel je nyní v hledáčku spekulující veřejnosti a především také serveru Benchlife.info, který nás zásobuje informacemi o chystaných procesorech. Ty pro platformu X299 má Intel představit už na konci května.reklama
Představení HEDT platformy Intel X299, čili Basin Falls, se tak má odehrát již na Computexu. Dle serveru Benchlife.info si to vezme na starost Navin Shenoy, senior viceprezident Intelu, přičemž zatím půjde čistě jen o představení procesorů, které budou reálně k dispozici až od 26. června.

Basin Falls X-Series přijdou jako náhrada za Broadwell-E a budou se skládat z procesorů Kaby Lake-X a Skylake-X. V případě Kaby Lake-X půjde jen o jeden model nebo možná více, ale každopádně se čtyřmi jádry. Skylake-X už budou vícejádrové a pravděpodobně čtyři modely se 6, 8, 10 a především 12 jádry.

Jak ukazují obrázky starršího data, Basin Falls se měly začít původně vyrábět až ve třetím kvartálu s reálnou dostupností nejdříve na podzim. Intel evidentně chce jejich uspíšeným nástupem evidentně lépe zachytit nástup procesorů Ryzen, jež očekáváme i ve 16jádrové a 12jádrové podobě. Uvidíme tak souboj platformy Intel X299 a AMD X399, aby se nám to mohlo krásně plést.

Zcela v moci Intelu tak spočívá nacenění nových procesorů. Když Intel představil 10jádrový Broadwell-E, čili Core i7-6950X, očekávali jsme, že jejich cena asi bude oproti maximálně 8jádrovým Haswell-E vyšší. Tradičně se přitom ty nejlepší desktopové procesory Intelu prodávaly za 999 dolarů, ovšem Core i7-6950X přišel s cenou 1723 dolarů, která ani v nejmenším neodpovídá rozdílu ve výkonu mezi tímto procesorem a osmijádrovým Core i7-6900K za 1089 dolarů. A už vůbec nejde o cenu, která by v poměru k výkonu mohla konkurovat procesorům Ryzen.

Budeme tak velice zvědaví na to, jak to Intel provede, neboť jestli přijde se 12jádrovým Skylake-X s cenou 1700 dolarů, nikdo mu asi trhat ruce nebude při výhledu na 16jádrové Ryzen s potenciálně mnohem nižší cenou.

Zdroj: Videocardz
reklama
Nejnovější články
AOC vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync AOC vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync
AOC konečně vyslal na trh už dříve ohlášené herní monitory, a to 31,5palcový QHD AG322QCX s rozlišením QHD a 27palcový AG272FCX s Full HD. Oba jsou prohnuté a oba také podporují FreeSync.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera
Kvůli americkým službám byl počítačový svět nedávno obohacen o útoky nových ransomwarů a nyní je na řadě jiný způsob, jímž se útočníci snaží s využitím našich počítačů vydělat peníze. Dělají si z nich otrocké systémy těžící kryptoměnu. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC
Společnost Gigabyte si připravila novou základní desku MZ30-AR0, která je určena pro procesory AMD EPYC. Pokud máte zájem o sestavení serveru založeného na až 32jádrových procesorech AMD, zde je možnost. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu
Vývojáři CryEnginu se chystají přijít s novou verzí 5.4, která bude představovat důležitý krok pro rozšíření podpory Vulkanu. Tato nová verze má dorazit na konci července a její autoři nám poskytli možnost sledovat její vývoj.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka
Asi 2700 světelných let od Země se nachází podivná dvojice hvězd, které okolo sebe aktuálně obíhají velice blízko, ale někdy v minulosti se měla jedna z nich nacházet uvnitř druhé. Jak je to vůbec možné?
Včera,  aktualita, Jan Vítek