www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel X299 v květnu představí i 12jádrový procesor

Intel X299 v květnu představí i 12jádrový procesor
, , aktualita
Společnost Intel je nyní v hledáčku spekulující veřejnosti a především také serveru Benchlife.info, který nás zásobuje informacemi o chystaných procesorech. Ty pro platformu X299 má Intel představit už na konci května.
K oblíbeným
reklama
Představení HEDT platformy Intel X299, čili Basin Falls, se tak má odehrát již na Computexu. Dle serveru Benchlife.info si to vezme na starost Navin Shenoy, senior viceprezident Intelu, přičemž zatím půjde čistě jen o představení procesorů, které budou reálně k dispozici až od 26. června.

Basin Falls X-Series přijdou jako náhrada za Broadwell-E a budou se skládat z procesorů Kaby Lake-X a Skylake-X. V případě Kaby Lake-X půjde jen o jeden model nebo možná více, ale každopádně se čtyřmi jádry. Skylake-X už budou vícejádrové a pravděpodobně čtyři modely se 6, 8, 10 a především 12 jádry.

Jak ukazují obrázky starršího data, Basin Falls se měly začít původně vyrábět až ve třetím kvartálu s reálnou dostupností nejdříve na podzim. Intel evidentně chce jejich uspíšeným nástupem evidentně lépe zachytit nástup procesorů Ryzen, jež očekáváme i ve 16jádrové a 12jádrové podobě. Uvidíme tak souboj platformy Intel X299 a AMD X399, aby se nám to mohlo krásně plést.

Zcela v moci Intelu tak spočívá nacenění nových procesorů. Když Intel představil 10jádrový Broadwell-E, čili Core i7-6950X, očekávali jsme, že jejich cena asi bude oproti maximálně 8jádrovým Haswell-E vyšší. Tradičně se přitom ty nejlepší desktopové procesory Intelu prodávaly za 999 dolarů, ovšem Core i7-6950X přišel s cenou 1723 dolarů, která ani v nejmenším neodpovídá rozdílu ve výkonu mezi tímto procesorem a osmijádrovým Core i7-6900K za 1089 dolarů. A už vůbec nejde o cenu, která by v poměru k výkonu mohla konkurovat procesorům Ryzen.

Budeme tak velice zvědaví na to, jak to Intel provede, neboť jestli přijde se 12jádrovým Skylake-X s cenou 1700 dolarů, nikdo mu asi trhat ruce nebude při výhledu na 16jádrové Ryzen s potenciálně mnohem nižší cenou.

Zdroj: Videocardz
reklama
Nejnovější články
AMD Renoir: nová APU už v lednu? AMD Renoir: nová APU už v lednu?
Můžeme být velice zvědaví na to, v jakém světle se ukáže příští generace APU od společnosti AMD. Očekáváme totiž už přechod na 7nm výrobní technologii a snad už i podstatný nárůst výkonu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED
Společnost Gigabyte pod značkou Aorus připravila novou sadu pamětí RAM, a to v rámci řady Aorus RGB Memory. Jedná se o sadu s kapacitou 16 GB a možností dokoupit dvě svící atrapy navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že Intel brzy vypustí ze své nabídky NUC Crimson Canyon s nepovedeným 10nm procesorem. Jako náhrada přijdou NUC 10 vybavené procesory Comet Lake-U, čili opět 14nm čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události
Anthem bylo další zklamání v podání studia BioWare, které namísto živoucího světa plného zábavy dodalo nedodělanou hru, jejíž vývoj ztratil směr. V září jsme se ale dozvěděli, že Anthem čekají zásadní změny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů
Procesory Ryzen Threadripper se začnou prodávat až ke konci tohoto měsíce, kdy přijde na trh také nový Ryzen 9 3950X. Tyto procesory tak můžeme zatím zkoumat jen z teoretického hlediska, nicméně jsou tu i desky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře