www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Xeon E7 “Broadwell” nabídnou 24 jader a HT navrch

Intel Xeon E7 “Broadwell” nabídnou 24 jader a HT navrch
, , aktualita
V příštím roce, a snad už v jeho první polovině, se na trh dostanou nové serverové procesory Intel Xeon E5 v4 a E7 v4. Oproti původním plánům bude tedy jejich nástup trošku pozdržen, ale to už asi nikoho moc nevzrušuje.
K oblíbeným
reklama
Vývoj nových výrobních technologií přináší i časté odklady nástupu dalších proceorových (a jiných) generací na trh a můžeme očekávat, že situace bude časem spíše ještě horší, jak se výrobci budou dostávat k fyzickým limitům dnešních technologií. Xeon E5 v4 a Xeon E7 v4 se tak dostanou na trh v příštím roce a půjde o serverovou generaci Broadwell-EP.

Co se týče série Xeon E5 v4 2600 "Broadwell-EP", pak ta je určena pro jedno a dvousocketové servery (Socket R3) a zahrnovat bude i modely se 22 jádry plus Hyperthreading. Tyto procesory by se měly tedy objevit možná už v prvním čtvrtletí příštího roku. Pak tu máme sérii Xeon E5 v4 4600 pro až čtyřsocketové servery a ta přijde ve druhém čtvrtletí. Zmínit můžeme také čtyřkanálový kontroler pro paměti DDR4 s takty až 2400 MHz, celých 40 linek rozhraní PCI Express 3.0 a TDP 55 až 160 W. Xeon E5 budou určeny pro stávající čipovou sadu s kódovým označením Wellsburg, která využije rozhraní DMI 2.0 se čtyřmi linkami a nabídne maximálně šest USB 3.0, osm USB 2.0, deset SATA 6 Gbps a také vlastní GbE MAC.

Xeon E7 v4 “Broadwell-EX” budou určeny pro servery s až osmi sockety R1 a nabídnou až 24 jader s podporou Hyperthreadingu, velkou L3 cache s kapacitou prý až 60 MB a spotřeba se bude pohybovat mezi 115 a 165 W. Podporovat budou přitom také paměti DDR3 vedle DDR4 s taktem maximálně 1866 MHz. Nepůjde tedy ve všech ohledech o lepší procesory než Broadwell-EP a to i v případě rozhraní PCI Express 3.0, neboť tu najdeme "jen" 32 linek. Také čipová sada Patsburg není se svými čtrnácti USB 2.0, čtyřmi SATA 3 Gbps a dvěma SATA 6 Gbps zrovna moderní, však také nejde o žádnou novinku.

Po těchto procesorech už nastoupí generace Purley založená na architektuře Skylake. Ta již bude určena pro Socket P, čili celou novou platformu s daleko modernějším čipsetem Lewisburg. Ten bude podporovat čtyři 10Gb/s ethernetová rozhraní, DMI 3.0 a také PCI Express 3.0 s 20 linkami. Samotné procesory navýší počet jader na 28 (plus Hyperthreading), rozhraní pro DDR4 bude šestikanálové (až 2666 MHz) a jeden procesor bude vybaven 48 linkovým PCI Expres 3.0.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
TecLab dosahuje taktu 2340MHz na RTX 3080 a láme světový rekord TecLab dosahuje taktu 2340MHz na RTX 3080 a láme světový rekord
Na nové grafické karty GeForce Ampere si brousí zuby také profesionální overclockeři, neboť bylo jasné, že s jejich pomocí se budou lámat rekordy. A na první takový případ se už můžeme podívat díky Brazilcům z TecLab.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
5nm proces TSMC je plně rezervován, největší podíl má Apple 5nm proces TSMC je plně rezervován, největší podíl má Apple
Společnost TSMC se nedávno pochlubila tím, že její 5nm proces se vyvíjí velice dobře z hlediska výtěžnosti a je na cestě k tomu, aby se z něj stala ještě mnohem důležitější technologie, než je 7 nm. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA sama končí s profily pro SLI, podporu nechá na herních vývojářích NVIDIA sama končí s profily pro SLI, podporu nechá na herních vývojářích
Technologie SLI a CrossFire se dnes už dají označit spíše za mrtvé, čemuž ostatně firmy NVIDIA a AMD šly naproti. Sama NVIDIA jde nyní ještě dále, neboť podporu SLI už nechce řešit a nechává ji čistě na herních vývojářích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 3080 se ihned vyprodaly, co na to NVIDIA? GeForce RTX 3080 se ihned vyprodaly, co na to NVIDIA?
Včera po 15:00 našeho času vstoupily do prodeje grafické karty GeForce RTX 3080, ovšem mohli jsme sledovat, jak těch několik málo kusů bylo ihned pryč a kdy přijdou další, toť otázka. Nyní tu ale máme alespoň vyjádření NVIDIE. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Adata uvedla PCIe 4.0 SSD XPG Gammix S50 Lite Adata uvedla PCIe 4.0 SSD XPG Gammix S50 Lite
Na trhu s SSD se nově objeví výkonná SSD společnosti Adata pod herní značkou XPG. Jde o modely XPG Gammix S50 Lite, které využívají rozhraní PCIe 4.0 a dosahují přenosové rychlosti až 3900 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala