www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Xeon E7 “Broadwell” nabídnou 24 jader a HT navrch

Intel Xeon E7 “Broadwell” nabídnou 24 jader a HT navrch
, , aktualita
V příštím roce, a snad už v jeho první polovině, se na trh dostanou nové serverové procesory Intel Xeon E5 v4 a E7 v4. Oproti původním plánům bude tedy jejich nástup trošku pozdržen, ale to už asi nikoho moc nevzrušuje.
K oblíbeným
reklama
Vývoj nových výrobních technologií přináší i časté odklady nástupu dalších proceorových (a jiných) generací na trh a můžeme očekávat, že situace bude časem spíše ještě horší, jak se výrobci budou dostávat k fyzickým limitům dnešních technologií. Xeon E5 v4 a Xeon E7 v4 se tak dostanou na trh v příštím roce a půjde o serverovou generaci Broadwell-EP.

Co se týče série Xeon E5 v4 2600 "Broadwell-EP", pak ta je určena pro jedno a dvousocketové servery (Socket R3) a zahrnovat bude i modely se 22 jádry plus Hyperthreading. Tyto procesory by se měly tedy objevit možná už v prvním čtvrtletí příštího roku. Pak tu máme sérii Xeon E5 v4 4600 pro až čtyřsocketové servery a ta přijde ve druhém čtvrtletí. Zmínit můžeme také čtyřkanálový kontroler pro paměti DDR4 s takty až 2400 MHz, celých 40 linek rozhraní PCI Express 3.0 a TDP 55 až 160 W. Xeon E5 budou určeny pro stávající čipovou sadu s kódovým označením Wellsburg, která využije rozhraní DMI 2.0 se čtyřmi linkami a nabídne maximálně šest USB 3.0, osm USB 2.0, deset SATA 6 Gbps a také vlastní GbE MAC.

Xeon E7 v4 “Broadwell-EX” budou určeny pro servery s až osmi sockety R1 a nabídnou až 24 jader s podporou Hyperthreadingu, velkou L3 cache s kapacitou prý až 60 MB a spotřeba se bude pohybovat mezi 115 a 165 W. Podporovat budou přitom také paměti DDR3 vedle DDR4 s taktem maximálně 1866 MHz. Nepůjde tedy ve všech ohledech o lepší procesory než Broadwell-EP a to i v případě rozhraní PCI Express 3.0, neboť tu najdeme "jen" 32 linek. Také čipová sada Patsburg není se svými čtrnácti USB 2.0, čtyřmi SATA 3 Gbps a dvěma SATA 6 Gbps zrovna moderní, však také nejde o žádnou novinku.

Po těchto procesorech už nastoupí generace Purley založená na architektuře Skylake. Ta již bude určena pro Socket P, čili celou novou platformu s daleko modernějším čipsetem Lewisburg. Ten bude podporovat čtyři 10Gb/s ethernetová rozhraní, DMI 3.0 a také PCI Express 3.0 s 20 linkami. Samotné procesory navýší počet jader na 28 (plus Hyperthreading), rozhraní pro DDR4 bude šestikanálové (až 2666 MHz) a jeden procesor bude vybaven 48 linkovým PCI Expres 3.0.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář