www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Xeon E7 “Broadwell” nabídnou 24 jader a HT navrch

Intel Xeon E7 “Broadwell” nabídnou 24 jader a HT navrch
, , aktualita
V příštím roce, a snad už v jeho první polovině, se na trh dostanou nové serverové procesory Intel Xeon E5 v4 a E7 v4. Oproti původním plánům bude tedy jejich nástup trošku pozdržen, ale to už asi nikoho moc nevzrušuje.
K oblíbeným
reklama
Vývoj nových výrobních technologií přináší i časté odklady nástupu dalších proceorových (a jiných) generací na trh a můžeme očekávat, že situace bude časem spíše ještě horší, jak se výrobci budou dostávat k fyzickým limitům dnešních technologií. Xeon E5 v4 a Xeon E7 v4 se tak dostanou na trh v příštím roce a půjde o serverovou generaci Broadwell-EP.

Co se týče série Xeon E5 v4 2600 "Broadwell-EP", pak ta je určena pro jedno a dvousocketové servery (Socket R3) a zahrnovat bude i modely se 22 jádry plus Hyperthreading. Tyto procesory by se měly tedy objevit možná už v prvním čtvrtletí příštího roku. Pak tu máme sérii Xeon E5 v4 4600 pro až čtyřsocketové servery a ta přijde ve druhém čtvrtletí. Zmínit můžeme také čtyřkanálový kontroler pro paměti DDR4 s takty až 2400 MHz, celých 40 linek rozhraní PCI Express 3.0 a TDP 55 až 160 W. Xeon E5 budou určeny pro stávající čipovou sadu s kódovým označením Wellsburg, která využije rozhraní DMI 2.0 se čtyřmi linkami a nabídne maximálně šest USB 3.0, osm USB 2.0, deset SATA 6 Gbps a také vlastní GbE MAC.

Xeon E7 v4 “Broadwell-EX” budou určeny pro servery s až osmi sockety R1 a nabídnou až 24 jader s podporou Hyperthreadingu, velkou L3 cache s kapacitou prý až 60 MB a spotřeba se bude pohybovat mezi 115 a 165 W. Podporovat budou přitom také paměti DDR3 vedle DDR4 s taktem maximálně 1866 MHz. Nepůjde tedy ve všech ohledech o lepší procesory než Broadwell-EP a to i v případě rozhraní PCI Express 3.0, neboť tu najdeme "jen" 32 linek. Také čipová sada Patsburg není se svými čtrnácti USB 2.0, čtyřmi SATA 3 Gbps a dvěma SATA 6 Gbps zrovna moderní, však také nejde o žádnou novinku.

Po těchto procesorech už nastoupí generace Purley založená na architektuře Skylake. Ta již bude určena pro Socket P, čili celou novou platformu s daleko modernějším čipsetem Lewisburg. Ten bude podporovat čtyři 10Gb/s ethernetová rozhraní, DMI 3.0 a také PCI Express 3.0 s 20 linkami. Samotné procesory navýší počet jader na 28 (plus Hyperthreading), rozhraní pro DDR4 bude šestikanálové (až 2666 MHz) a jeden procesor bude vybaven 48 linkovým PCI Expres 3.0.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
AMD Radeon RX 5500 otestován, půjde o modernější ekvivalent RX 580? AMD Radeon RX 5500 otestován, půjde o modernější ekvivalent RX 580?
Nikdo nemůže očekávat, že grafické karty Radeon RX 5500 nám nabídnou z hlediska výkonu něco, co tu dosud ještě nebylo. Jde tak především o to, za jakou cenu nám AMD daný výkon nabídne a zda to bude výhodné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ohvězdičkovaná jádra v Ryzen Master neodpovídají nejlepším jádrům dle Windows Ohvězdičkovaná jádra v Ryzen Master neodpovídají nejlepším jádrům dle Windows
Nové Windows 10 mají s využitím CPPC2 (Collaborative Power and Performance Control 2) přednostně využívat ta nejlepší jádra v procesorech AMD i Intel. Odpovídá to ale tomu, co nám ukazuje Ryzen Master? A je to vůbec problém?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR? Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR?
Virtuální realita do světa her dosud nezasáhla nijak zásadním způsobem, nicméně společnost Valve to chce evidentně změnit. Využije k tomu přitom svou herní řadu Half-Life, na jejíž pokračování množí toužebně čekali.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář