www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Xeon Ice Lake-SP se ukázaly v testu proti 64jádrovému EPYC 7742

Intel Xeon Ice Lake-SP se ukázaly v testu proti 64jádrovému EPYC 7742
, , aktualita
Intel si na letošní rok chystá první 10nm serverové procesory, a to konkrétně Ice Lake-SP. Ty nabídnou maximálně 28 jader a celkově značná vylepšení oproti generaci Cascade Lake. Budou ale stačit na hrubý výkon moderních EPYC Rome?
K oblíbeným
reklama
Ice Lake-SP se už ukázaly v podobě inženýrských vzorků v GeekBench 4, a to jako dosud neznámé modely vybavené právě 28 jádry s celkově 56 logickými procesory. Základní takt 1,5 GHz a turbo 3,2 GHz jednoznačně ukazuje na to, že ještě je co vylepšovat, nicméně i kdyby šlo o již mnohem lépe vyladěný procesor s vyššími takty, nedalo by se očekávat, že ten v hrubém výkonu předčí až 64jádrové EPYC Rome.
 
 
Nicméně jeden EPYC 7742 se 64 jádry proti dvěma Ice Lake-SP, to už je zcela jiná záležitost a tady už porovnáváme 64 fyzických jader proti 56 jádrům a vzhledem k nízkým taktům inženýrských verzí to pro Intel nevypadá tak špatně. Dva jeho Ice Lake-SP totiž v celkovém výkonu překonaly jeden EPYC, takže to vypadá na mnohem vyšší výkon na takt či jádro, i když jednovláknový výkon je tu kupodivu výrazně na straně AMD. 
 
 
 
To vše je tak třeba brát s rezervou, neboť dle uvedených taktů by Ice Lake-SP měl zaostávat právě ve vícevláknovém výkonu, neboť ty má oproti EPYC 7742 výrazně níže (1,5 vs. 2,25 GHz) než turbo (3,2 vs. 3,4 GHz). Vedle toho se dozvídáme o 42 MB L3 cache a 1,25 MB L2 cache na jádro. S výsledky ale může také velice zamíchat podpora AVX-512, kterou Intel Ice Lake-SP na rozdíl od AMD EPYC disponují a Geekbench 4.1 a novější verze ji dokáží využít. 
 
Čili v řadě jiných testů by toto srovnání mohlo dopadnout zcela jinak a také je nutné poznamenat, že pro Ice Lake-SP už přijde spíše zcela jiná konkurence v podobě procesorů generace Zen 3. A ty budou představovat ještě tvrdší oříšek.
 
Zdroj: TUM APISAK


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala