www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Xeon Phi: koprocesory se 72 jádry

Intel Xeon Phi: koprocesory se 72 jádry
, , aktualita
Intel si chystá novou generaci koprocesorů Xeon Phi, které jsou vyvíjeny pod kódovým označením Knight's Landing a nyní zveřejnil nové informace, které mluví nejen o 72 procesorových jádrech Silvermont.
K oblíbeným
reklama
Xeon Phi "Knight's Landing" budou využívány ve spolupráci s klasickými procesory Xeon také ve zbrusu nových superpočítačích. Nedávno jsme zmiňovali nové modely, které si pro americké Ministerstvo energetiky chystá Intel ve spolupráci s firmou Cray. Jde o superpočítač Theta, jenž využije právě kombinaci procesorů Xeon a akcelerátorů Xeon Phi nové generace, ovšem nepůjde o počítač, jenž by se svým výkonem zařadil mezi dnes nejvýkonnější modely. Jeho očekávaný výkon je "pouze" 8,5 PFLOPS, zatímco další chystaný model Aurora bude mít 180 PFLOPS. Ten už ale také má být založen na ještě novější generaci Xeon Phi, což bude pravděpodobně Knight's Hill.


Zveřejněné materiály byly připraveny pro Intel Developer Forum (IDF) 2015 a ukazují základní specifikace i schema nových Xeon Phi. Dozvíme se o 36 dvoujádrových modulech, které tak dohromady dávají 72 jader generace Silvermont, jež zvládne zpracovávat dokonce až 4 procesová vlákna na jádro.

Vedle toho tu je šestikanálový přístup k paměti DDR4, které může být až 384 GB a dokonce tu máme i 8 nebo 16 GB paměti HBM, která bude ve světě grafik poprvé využita novým hi-endem generace AMD Radeon R9 300. V tomto případě by vzhledem ke své vysoké propustnosti mohla sloužit jako vyrovnávací paměť zařazená před moduly DDR4.

Xeon Phi nové generace dále obsahují kontroler rozhraní PCI Express 3.0, a to s 36 linkami. Navíc Intel slibuje, že nové Phi budou mít 3x vyšší výkon v jednovláknových operacích oproti předchozí generaci a také bude 3x energeticky efektivnější. Jejich opravdová síla se ale má skrývat v paralelizaci, v níž mají vytvořit silnou konkurenci proti grafickým čipům od AMD a NVIDIA.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek