www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel začal tlačit na pilu, uspíší Basin Falls se Skylake-X a Coffee Lake

Intel začal tlačit na pilu, uspíší Basin Falls se Skylake-X a Coffee Lake
, , aktualita
Intel navenek působí, jako by jej nástup procesorů AMD Ryzen ani nezajímal, ale uvnitř PC divize firmy to prý vře. Dle Digitimes se totiž chystá uspíšit nástup procesorových rodin Basin Falls se Skylake-X a také Coffee Lake.
K oblíbeným
reklama
Nyní už tak i Digitimes mluví o tom, že chystané procesory Intel uvidíme na trhu dříve, než se myslelo. Dříve o tom už mluvil server Benchlife.info, a to konkrétně o platformě Basin Falls, do níž spadají Skylake-X a také Kaby Lake-X. Server Digitimes pak mluví také o Coffee Lake, nejspíše již poslední desktopovou rodinu založenou na 14nm procesu (Core 8. generace). Vedle toho můžeme zmínit i celé zrušené Intel Developer Forum, což naznačuje, že se skutečně děje něco zásadního.

Digitimes mimo to mluví také o plánovaných 16jádrových procesorech Ryzen na čipsetu X399, jež jsou dle tohoto serveru chystány na 3. čtvrtletí. Je zřejmé, že Intel nebude mít ve stejném segmentu nic, co by mohlo konkurovat jejich hrubému výkonu tolika jader, pokud však nemá v rukávu nějaké eso.

Intelovská platforma X299 HEDT s paticí LGA 2066 tak má nastoupit v červnu, a to nejspíše na Computexu, zatímco Coffee Lake společně s čipsetem Z370 by měly přijít v srpnu a pak do konce roku ještě další procesory s čipsety H370, B360 a H310.

Digitimes má ale i další informace, a to o tom, že od společnosti ASML objednal za 100 milionů dolarů pět zařízení pro výrobu čipů pomocí EUV (extrémní ultrafialové záření), které má umožnit produkci na křemíkových technologích pod 10 nm. Intel tak evidentně zařazuje vyšší stupeň, který by jej měl vytrhnout z několik let trvající pohody, již mu umožnila dřímající konkurence.

Očekává se však, že i nová HEDT platforma nabídne pouze čtyři procesory, a to tři založené na architektuře Skylake s 10, 8 a 6 jádry a nakonec čtyřjádrový Kaby Lake. Všechny budou patřit do série Core i7-7000 a určeny pro patici LGA 2066. To můžeme považovat za věrohodné informace mající původ v prezentaci samotného Intelu. A pokud ten opravdu nepřekvapí a nesáhne třeba mezi vícejádrové Xeony, pak nebude mít proti 16jádrovým Ryzenům moc co nabídnout, i když nejde pouze o počet jader a hrubý výkon. V této oblasti musíme také počítat s nabídkou linek PCIe, kanálů pro paměti RAM a další výbavou, ale i v tom by připravované Ryzen měly být konkurenceschopné.

O tom, že by nové HEDT Intely nakonec mohly mít více než 10 jader, píše i server Bitsandchips.it, který konkrétně mluví o 12C/24T Skylake-X.

Zdroj: Digitimes
reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek