reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel začíná prodávat herní NUC Beast Canyon se 65W Tiger Lake

22.9.2021, Jan Vítek, aktualita
Intel začíná prodávat herní NUC Beast Canyon se 65W Tiger Lake
Už dnes si můžeme pořídit 10nm desktopový procesor od Intelu, respektive počítač se speciální 65W verzí mobilních Tiger Lake série B. Jde o nepaticové procesory jako Intel Core i9-11900KB, které se dostávají do Beast Canyon.
O těchto procesorech víme už pár měsíců, neboť už v květnu se ukázal právě Core i9-11900KB a později jsme se dozvěděli, že bude určen právě pro Beast Canyon (NUC11BTMi9), nové herní počítače třídy NUC. I když ty už s původním formátem NUC moc společného nemají a jde prostě jen o to, že jde o kompaktní desktopy nabízené i jako barebone. 
 
 
Na nových Beast Canyon nás zaujmou právě jejich procesory, které by se daly označit za crossover mezi mobilním a desktopovým světem. Stále jde v základu o mobilní Tiger Lake v nepaticovém BGA pouzdře, ale se zvýšeným TDP na 65 W a celkově tedy vyšším výdejem tepla i spotřebou. To umožní vyhnat 8jádrový čip díky Thermal Velocity Boost až na 5,3 GHz, přičemž základ je na 3,3 GHz a o ještě vyšší takty se můžeme pokusit díky odemknutému násobiči. 
 
Beast Canyon přicházejí ve skříni s rozměry 357 x 189 x120 mm, do nichž se vejde také grafická karta s délkou až 308 mm, která tu má připraveno rozhraní PCIe 4.0 x16 a výkon 650W zdroje 80 Plus Gold. 
 
Nové NUC11BTMi9 nabízí již Amazon s cenou od 1770 dolarů za barebone bez paměti a úložných zařízení (a samozřejmě i bez samostatné grafiky), přičemž provozuschopný Beast Canynon začíná na 1840 dolarech (16 GB / 250 GB). Vybrati si pak můžeme verze se 16, 32 nebo i 64 GB paměti RAM a pak tu je jeden nebo rovnou dva Samsung SSD 980 či 980 Pro. Pokud si tak vybereme příslušně vybavený model, pak ten přijde i s předinstalovanými Windows 10 Pro. Škoda jen, že barebone není k dispozici výhodněji, ostatně dle uvedených cen zaplatí zákazník jen 70 navíc za model se 16 GB paměti, 250GB SSD a navíc i s operačním systémem. Anebo to můžeme taky brát tak, že hotové verze jsou k dispozici vcelku výhodně, i když s ohledem na stanovené ceny to asi tvrdit spíše nebudeme.  


reklama