www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel získal pro vývoj GPU další pracovní sílu z AMD

Intel získal pro vývoj GPU další pracovní sílu z AMD
, , aktualita
Přetahovaná o ty nejlepší inženýry mezi AMD a Intelem pokračuje. Poté, co z AMD odešel před dvěma lety Raja Koduri, nyní odchází stejným směrem i Masooma Bhaiwala. Ta bude pracovat v Intel Graphics and Throughput Computing Hardware Engineering.
K oblíbeným
reklama
Intel to s vývojem grafických čipů myslí opravdu vážně a snaží se do svých laboratoří přitáhnout ty nejlepší z oboru. V listopadu 2017 se mu povedlo z AMD přivést Raju Koduriho a nyní se mu po dvou letech povedl podobný krok. Masooma Bhaiwala, která pracovala u AMD 15 let v období 2004 až 2019, totiž zamíří také do Intelu. Před AMD pracovala pět let pro Sun Microsystems a celkově se vývoji čipů věnuje už 27 let. 
 
Intel logo
 
Její nový titul zní "Vice president of discrete GPU SoCs", je tedy viceprezidentkou pro dedikované GPU čipy. Bude tedy dohlížet na vývoj připravovaných grafických čipů u Intelu, které by se mohly objevit už v příštím roce. Bude součástí týmu Intel Graphics and Throughput Computing Hardware Engineering, který vede výše zmíněný Raja Koduri. Zdaleka to ale není jen ona a Koduri, koho Intel přitáhl od AMD. Seznam čítá ještě několik jmen a s malou epizodou v Tesle se do Intelu dostal i Jim Keller. Dalšími jsou např. Mark Hirsch, Balaji Kanigicherla, Kalyan Thumaty a Joseph Facca.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Finanční výsledky Intelu: růst PC divize vyrovnal pokles mezi servery Finanční výsledky Intelu: růst PC divize vyrovnal pokles mezi servery
Intel přinesl přehled o svých finančních výsledcích za druhý letošní kvartál, v němž dokázal utržit téměř stejnou sumu jako před rokem, ovšem pod touto pokličkou se dějí mnohem větší změny, než by se mohlo zdát. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře