www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel zvalidoval DDR3 čipy společností Samsung a Elpida

Intel zvalidoval DDR3 čipy společností Samsung a Elpida
, , aktualita
Nové chipsety Intel Bearlake disponují podporou operačních pamětí DDR3, proto začínají výrobci paměťových čipů přicházet na trh se svými řešeními. Intel nedávno zvalidoval DDR3 paměťové čipy společnosti Hynix. Nyní se k nim přidává 21 čipů...
K oblíbeným
reklama
Nové chipsety Intel Bearlake disponují podporou operačních pamětí DDR3, proto začínají výrobci paměťových čipů přicházet na trh se svými řešeními. Intel nedávno zvalidoval DDR3 paměťové čipy společnosti Hynix. Nyní se k nim přidává 21 čipů společnosti Samsung a čipy společnosti Elpida.Elpida vyvíjí DDR3 paměti od srpna roku 2005. Nejprve budou k dispozici paměťové čipy DDR3-1066 a DDR3-1333, přičemž se připravují i verze DDR3-1600. 1Gbit čipy budou vyráběny 70nm technologií a již brzy se objeví na trhu.

Samsung zahájí produkci čipů do konce příštího měsíce. Prodeje pak začnou v druhé polovině tohoto roku. Počítá se s tím, že prodeje DDR3 pamětí překonají DDR2 paměti buď ke konci roku 2008 nebo na počátku roku 2009.

Zdroj: www.pcworld.com, www.digitimes.com
reklama
Nejnovější články
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57 Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57
Indie už rozjela svou National Supercomputing Mission, velkolepý plán, jak v zemi zprovoznit celkem šedesát superpočítačů s různými účely a s využitím pokud možno vlastních technologií. První tři už byly zprovozněny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410 Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410
V příštím roce očekáváme 14nm procesory Intel Comet Lake-S, čili desktopové Core 10. generace, které pochopitelně přijdou na trh s novými čipovými sadami. Společnost Gigabyte nyní vyzradila, jaké to budou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi
Spíše než postupnou erozí prý mohla být jezera na měsíci Titan vytvořena podstatně rychleji pomocí podzemních explozí. Mluví o tom nová studie, která si všímá toho, jak vznikají krasové jevy a co v tomto ohledu je a není možné.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala