www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel zvalidoval DDR3 čipy společností Samsung a Elpida

Intel zvalidoval DDR3 čipy společností Samsung a Elpida
, , aktualita
Nové chipsety Intel Bearlake disponují podporou operačních pamětí DDR3, proto začínají výrobci paměťových čipů přicházet na trh se svými řešeními. Intel nedávno zvalidoval DDR3 paměťové čipy společnosti Hynix. Nyní se k nim přidává 21 čipů...
K oblíbeným
reklama
Nové chipsety Intel Bearlake disponují podporou operačních pamětí DDR3, proto začínají výrobci paměťových čipů přicházet na trh se svými řešeními. Intel nedávno zvalidoval DDR3 paměťové čipy společnosti Hynix. Nyní se k nim přidává 21 čipů společnosti Samsung a čipy společnosti Elpida.Elpida vyvíjí DDR3 paměti od srpna roku 2005. Nejprve budou k dispozici paměťové čipy DDR3-1066 a DDR3-1333, přičemž se připravují i verze DDR3-1600. 1Gbit čipy budou vyráběny 70nm technologií a již brzy se objeví na trhu.

Samsung zahájí produkci čipů do konce příštího měsíce. Prodeje pak začnou v druhé polovině tohoto roku. Počítá se s tím, že prodeje DDR3 pamětí překonají DDR2 paměti buď ke konci roku 2008 nebo na počátku roku 2009.

Zdroj: www.pcworld.com, www.digitimes.com
reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář