www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel zveřejnil finanční výsledky a slíbil 10nm procesory, akcie mu klesly

Intel zveřejnil finanční výsledky a slíbil 10nm procesory, akcie mu klesly
, , aktualita
Včera jsme se podívali na roadmap z údajné prezentace firmy Dell, která ukazuje nástup budoucích generací procesorů Intel. V souladu s ní se nyní dozvídáme o prvních 10nm Ice Lake slíbených na tento rok a máme tu i finanční výsledky.
K oblíbeným
reklama
Je třeba upozornit, že včera zveřejněná roadmap se týká procesorů, které bude moci využít firma Dell ve svých produktech a samotné procesory Intelu by měly pravděpodobně dorazit o řadu měsíců dříve. To však nic nemění na tom, že by nás měly čekat ještě alespoň dvě další 14nm desktopové generace po Coffee Lake Refresh, jež byly z velké části uvedeny na trh teprve během tohoto týdne. 
 
 
Pokud jde o první 10nm procesory, pak Intel během prezentace svých nejnovějších finančních výsledků zcela správně a v souladu se včera diskutovanými materiály uvedl, že ještě letos přijdou první modely z generace Ice Lake. Půjde však o maximálně 4jádrová SoC řad U a Y pro ultramobilní PC, a to už s jádry Sunny Cove a 11. generací iGPU s očekávanými 64 EU a výkonem kolem 1 TFLOPS. 
 
Bob Swan, aktuální CEO firmy Intel, se také pochlubil, že se podařilo značně pokročit s výrobou 10nm procesem. První počítače s Ice Lake mají být díky tomu připraveny pro letošní podzim a v minulých čtyřech měsících se povedlo zdvojnásobit reálnou kapacitu 10nm linek. To však nic neříká o tom, kdy přijdou 10nm desktopové či dokonce serverové procesory, zkrátka něco mnohem výkonnějšího, žravějšího a složitějšího než nízkospotřebová mobilní SoC. Comet Lake a včera odhalené Tiger Lake tak stále zůstávají spíše v rovině spekulací či nezaručených informací. Je třeba ale také říci, že Intel nikdy neslíbil, že letos na trhu nabídne konkrétně 10nm desktopové či serverové procesory. 
 
A co finance? 
 
 
Finanční výsledky Intelu z první letošní kvartál byly o trošku lepší, než jaké byly předpoklady z ledna. Tomu se nelze divit, neboť Intel má aktuálně problémy uspokojit poptávku, než aby řešil plnící se sklady. Dle meziročního srovnání byly tržby s přesností na stovky milionů dolarů naprosto stejné, ovšem marže výrazně klesly, a tak se snížil i provozní a čistý zisk. 
 
Co se týče divizí, velice dobře si vedla Mobileye, která však má jen malý podíl na celkových tržbách. Serverová divize zaznamenala pokles o 6 %, ale nejsilnější PC divize posílila o 4 procenta. V prvním kvartálu si tak Intel nevedl zas tak špatně, zvláště v porovnání s jinými společnostmi, takže proč hodnota akcií skokově klesla o několik dolarů? 
 
 
Je za tím výhled do budoucna. Už v tomto kvartálu se očekává 8% meziroční pokles tržeb, stejně tak marží a zisku na akcii. Za celý rok to dělá asi 3% pokles tržeb, takže druhý kvartál by měl být dle Intelu asi nejhorší. Jak dobře víme, Intel v lednu uváděl, že letos utrží asi 71,5 miliard dolarů, takže svůj předpoklad snížil a akcie na to reagovaly. O katastrofu se ale samozřejmě nejedná. 
 
Nyní už můžeme jako obvykle očekávat brzké zveřejnění finančních výsledků firmy AMD. 
 
 
Zdroj: TZ Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek5 komentářů