www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel zveřejnil finanční výsledky a slíbil 10nm procesory, akcie mu klesly

Intel zveřejnil finanční výsledky a slíbil 10nm procesory, akcie mu klesly
, , aktualita
Včera jsme se podívali na roadmap z údajné prezentace firmy Dell, která ukazuje nástup budoucích generací procesorů Intel. V souladu s ní se nyní dozvídáme o prvních 10nm Ice Lake slíbených na tento rok a máme tu i finanční výsledky.
K oblíbeným
reklama
Je třeba upozornit, že včera zveřejněná roadmap se týká procesorů, které bude moci využít firma Dell ve svých produktech a samotné procesory Intelu by měly pravděpodobně dorazit o řadu měsíců dříve. To však nic nemění na tom, že by nás měly čekat ještě alespoň dvě další 14nm desktopové generace po Coffee Lake Refresh, jež byly z velké části uvedeny na trh teprve během tohoto týdne. 
 
 
Pokud jde o první 10nm procesory, pak Intel během prezentace svých nejnovějších finančních výsledků zcela správně a v souladu se včera diskutovanými materiály uvedl, že ještě letos přijdou první modely z generace Ice Lake. Půjde však o maximálně 4jádrová SoC řad U a Y pro ultramobilní PC, a to už s jádry Sunny Cove a 11. generací iGPU s očekávanými 64 EU a výkonem kolem 1 TFLOPS. 
 
Bob Swan, aktuální CEO firmy Intel, se také pochlubil, že se podařilo značně pokročit s výrobou 10nm procesem. První počítače s Ice Lake mají být díky tomu připraveny pro letošní podzim a v minulých čtyřech měsících se povedlo zdvojnásobit reálnou kapacitu 10nm linek. To však nic neříká o tom, kdy přijdou 10nm desktopové či dokonce serverové procesory, zkrátka něco mnohem výkonnějšího, žravějšího a složitějšího než nízkospotřebová mobilní SoC. Comet Lake a včera odhalené Tiger Lake tak stále zůstávají spíše v rovině spekulací či nezaručených informací. Je třeba ale také říci, že Intel nikdy neslíbil, že letos na trhu nabídne konkrétně 10nm desktopové či serverové procesory. 
 
A co finance? 
 
 
Finanční výsledky Intelu z první letošní kvartál byly o trošku lepší, než jaké byly předpoklady z ledna. Tomu se nelze divit, neboť Intel má aktuálně problémy uspokojit poptávku, než aby řešil plnící se sklady. Dle meziročního srovnání byly tržby s přesností na stovky milionů dolarů naprosto stejné, ovšem marže výrazně klesly, a tak se snížil i provozní a čistý zisk. 
 
Co se týče divizí, velice dobře si vedla Mobileye, která však má jen malý podíl na celkových tržbách. Serverová divize zaznamenala pokles o 6 %, ale nejsilnější PC divize posílila o 4 procenta. V prvním kvartálu si tak Intel nevedl zas tak špatně, zvláště v porovnání s jinými společnostmi, takže proč hodnota akcií skokově klesla o několik dolarů? 
 
 
Je za tím výhled do budoucna. Už v tomto kvartálu se očekává 8% meziroční pokles tržeb, stejně tak marží a zisku na akcii. Za celý rok to dělá asi 3% pokles tržeb, takže druhý kvartál by měl být dle Intelu asi nejhorší. Jak dobře víme, Intel v lednu uváděl, že letos utrží asi 71,5 miliard dolarů, takže svůj předpoklad snížil a akcie na to reagovaly. O katastrofu se ale samozřejmě nejedná. 
 
Nyní už můžeme jako obvykle očekávat brzké zveřejnění finančních výsledků firmy AMD. 
 
 
Zdroj: TZ Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů