www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel zveřejnil hodnoty Power Limit a Tau svých nových desktopových Core

Intel zveřejnil hodnoty Power Limit a Tau svých nových desktopových Core
, , aktualita
Výrobci základních desek nově nabízí "přetaktování" procesorů Core pomocí zvýšení limitů spotřeby, čímž v podstatě obcházejí omezení stanovená Intelem, ovšem jím povoleným způsobem. Ten nám nyní sděluje hodnoty PL1/2 a Tau.
K oblíbeným
reklama
A nejspíše je sděluje právě proto, abychom věděli, jaké výchozí hodnoty Power Limit 1 a Tau mají jeho nové procesory Core 10. generace pro LGA 1200. Výrobci značkových desek totiž začali nabízet funkce jako  Base Frequency Boost (BFB) - ASRock nebo Asus Performance Enhancement (APE), které zvedají právě Power Limit 1 z výchozí hodnoty, a to v případě firmy MSI třeba až na 255 W, což je i nad rámec maximálního PL 2 pro odemknutý 10jádrový Core i9-10900K. 
 
Díky tomu mohou procesory ve výsledku udržovat vyšší takt při celkově vyšší zátěži, ovšem ne nad rámec specifikací, čili stanoveného frekvenčního rozsahu. S ohledem na to tak nelze mluvit o klasickém přetaktování, ovšem důležitý je výsledek a ten by měl představovat výrazné zvýšení výkonu, a to zvláště při zatížení většího počtu jader. 
 
 
Odemknuté procesory K tak mají jedno společné, a sice dvakrát delší časový limit Tau, který určuje, jak dlouho může procesor setrvat v napájecím stavu PL2, než se bude muset zase vrátit k nižší hodnotě. Je logické, že PL2 je odstupňován dle počtu jader a také s ohledem na to, zda jde o odemknutý, či neodemknutý procesor. PL1 pak odpovídá oficiálním hodnotám TDP, které tak mohou být oproti PL2 i cca 3,5x nižší, jak ukazuje Core i9-10900. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty
Asus se svým nejnovějším Wi-Fi 6 routerem cílí na hráče, kteří neváhají pro vyšší výkon své domácí sítě utratit balík peněz. Model RT-AX89X AX6000 poznáte podle netradičního vzhledu s osmi anténami, ale zaujme i další výbavou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware
Firefox Send je užitečná služba, která umožňuje sdílení souborů mezi uživateli. V posledních měsících si ovšem funkci oblíbili hackeři, kteří jejím prostřednictvím šířili malware. Mozilla se proto rozhodla zasáhnout.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD 100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD
Před dvěma lety oznámila společnost Nimbus svá nová SSD ExaDrive. Model DC100 sliboval nebývale vysokou kapacitu 100 TB. Nyní dostává i cenovku a stojí více než základní verze elektromobilu Tesla Model 3
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware
Sociální síť TikTok možná bude mít další problém. Poté, co byla zakázána v Indii kvůli obavám ze špehování uživatelů, hrozí totéž i v USA. I zdejší vláda se obává toho, že jde o spyware s vazbami na čínskou vládu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Sega Astro City Mini: osobní hrací automat v šestinové velikosti Sega Astro City Mini: osobní hrací automat v šestinové velikosti
Sega si připravila novou miniaturní herní konzoli, která je tentokráte kopií velkého automatu Astro City a ne domácí konzole. Podobné produkty už na trhu máme s cenou již od cca tisíce korun, ale nyní jde o samotnou Segu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek