www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel zveřejnil hodnoty Power Limit a Tau svých nových desktopových Core

Intel zveřejnil hodnoty Power Limit a Tau svých nových desktopových Core
, , aktualita
Výrobci základních desek nově nabízí "přetaktování" procesorů Core pomocí zvýšení limitů spotřeby, čímž v podstatě obcházejí omezení stanovená Intelem, ovšem jím povoleným způsobem. Ten nám nyní sděluje hodnoty PL1/2 a Tau.
K oblíbeným
reklama
A nejspíše je sděluje právě proto, abychom věděli, jaké výchozí hodnoty Power Limit 1 a Tau mají jeho nové procesory Core 10. generace pro LGA 1200. Výrobci značkových desek totiž začali nabízet funkce jako  Base Frequency Boost (BFB) - ASRock nebo Asus Performance Enhancement (APE), které zvedají právě Power Limit 1 z výchozí hodnoty, a to v případě firmy MSI třeba až na 255 W, což je i nad rámec maximálního PL 2 pro odemknutý 10jádrový Core i9-10900K. 
 
Díky tomu mohou procesory ve výsledku udržovat vyšší takt při celkově vyšší zátěži, ovšem ne nad rámec specifikací, čili stanoveného frekvenčního rozsahu. S ohledem na to tak nelze mluvit o klasickém přetaktování, ovšem důležitý je výsledek a ten by měl představovat výrazné zvýšení výkonu, a to zvláště při zatížení většího počtu jader. 
 
 
Odemknuté procesory K tak mají jedno společné, a sice dvakrát delší časový limit Tau, který určuje, jak dlouho může procesor setrvat v napájecím stavu PL2, než se bude muset zase vrátit k nižší hodnotě. Je logické, že PL2 je odstupňován dle počtu jader a také s ohledem na to, zda jde o odemknutý, či neodemknutý procesor. PL1 pak odpovídá oficiálním hodnotám TDP, které tak mohou být oproti PL2 i cca 3,5x nižší, jak ukazuje Core i9-10900. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA si pro Měsíční stanici chystá čtyřikrát výkonnější elektrický pohon NASA si pro Měsíční stanici chystá čtyřikrát výkonnější elektrický pohon
Zástupce NASA Glenn Research Center popsal cestu k tomu, jak využít solární/jaderný elektrický pohon vesmírných plavidel pro cesty k Marsu. K takovému zařízení ještě leccos chybí, ale vývoj je už nalinkovaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů