www.svethardware.cz
>
>
>

Intellivision Amico: rodí se další retro konzole

Intellivision Amico: rodí se další retro konzole
, , aktualita
Retro herní konzoli hodlá představit také společnost Intellivision, která chce navázat na své úspěchy z 80. let. Připravovaný model Amico bude cílit na celé rodiny a nabídne hry bez DLC či mikrotransakcí.
K oblíbeným
reklama
Retro je v módě, čehož se snaží využít také výrobci herních konzolí včetně Sony nebo Atari. Návrat chystá také společnost Intellivision, která zažila nejlepší časy v 80. letech. Právě na vlně herní nostalgie se chce svézt připravovaný model Intellivision Amico, který se začne na evropských a severoamerických trzích prodávat 10. října 2020. Autoři tvrdí, že se jedná o konzoli pro celou rodinu, neboť všechny hry budou přístupné dětem (hodnocení E/PEGI 3 nebo E10+/PEGI 7), naproti tomu jejich rodiče si rádi zahrají tituly ze svého mládí.
 
 
Po spuštění bude na uživatele čekat několik předinstalovaných klasických her od Intellivision, další dvě desítky (včetně zcela nových titulů) bude možné stáhnout z online obchodu. Další nabízené hry původně vydal Imagic nebo Atari. K potvrzeným hrám patří Astrosmash, Shark! Shark!, Baseball, Night Stalker, Skiing, Math Fun, Pong, Asteroids, Centipede, Tempest, Adventure, Missile Command, Swords & Serpents, Miner 2049er, Super Burgertime nebo ToeJam & Earl. Hráči se mohou těšit na aktualizovanou grafiku, modernější zvukový doprovod, nové úrovně, multiplayer (online i lokální) nebo turnaje. Hráči budou mít možnost poměřovat síly také v tabulkách nejlepších výsledků a získávat různé odměny či trofeje.
 
 
O hardwaru zatím máme k dispozici jen různé střípky, ale neměla by chybět podpora Wi-Fi připojení, Ethernet, HDMI výstup, několik USB portů a blíže nespecifikované rozhraní pro rozšíření systému. Spolu s konzolí dostane zákazník dva bezdrátové herní ovladače s Bluetooth, a to opět v retro designu. Přesto by měl každý z gamepadů nabídnout barevný dotykový displej, gyroskop, akcelerometr, reproduktor, mikrofon nebo haptickou odezvu.
 
A jaké budou ceny? Ačkoliv do uvedení na trh zbývají bezmála dva roky času, výrobce už zveřejnil alespoň orientační ceny. Herní konzole Intellivision Amico bude stát 150 až 180 dolarů (3 400 až 4 000 Kč bez DPH), ceny jednotlivých her se potom budou pohybovat mezi 3 a 8 dolary (68 a 181 Kč). Všechny tituly bude možné stáhnout jako digitální kopii přes Intellivision Online Store, přičemž by neměly obsahovat drahá DLC ani nákupy uvnitř her prostřednictvím mikrotransakcí.
 
Zdroj: IGN.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková