www.svethardware.cz
>
>
>

Intellivision Amico: rodí se další retro konzole

Intellivision Amico: rodí se další retro konzole
, , aktualita
Retro herní konzoli hodlá představit také společnost Intellivision, která chce navázat na své úspěchy z 80. let. Připravovaný model Amico bude cílit na celé rodiny a nabídne hry bez DLC či mikrotransakcí.
reklama
Retro je v módě, čehož se snaží využít také výrobci herních konzolí včetně Sony nebo Atari. Návrat chystá také společnost Intellivision, která zažila nejlepší časy v 80. letech. Právě na vlně herní nostalgie se chce svézt připravovaný model Intellivision Amico, který se začne na evropských a severoamerických trzích prodávat 10. října 2020. Autoři tvrdí, že se jedná o konzoli pro celou rodinu, neboť všechny hry budou přístupné dětem (hodnocení E/PEGI 3 nebo E10+/PEGI 7), naproti tomu jejich rodiče si rádi zahrají tituly ze svého mládí.
 
 
Po spuštění bude na uživatele čekat několik předinstalovaných klasických her od Intellivision, další dvě desítky (včetně zcela nových titulů) bude možné stáhnout z online obchodu. Další nabízené hry původně vydal Imagic nebo Atari. K potvrzeným hrám patří Astrosmash, Shark! Shark!, Baseball, Night Stalker, Skiing, Math Fun, Pong, Asteroids, Centipede, Tempest, Adventure, Missile Command, Swords & Serpents, Miner 2049er, Super Burgertime nebo ToeJam & Earl. Hráči se mohou těšit na aktualizovanou grafiku, modernější zvukový doprovod, nové úrovně, multiplayer (online i lokální) nebo turnaje. Hráči budou mít možnost poměřovat síly také v tabulkách nejlepších výsledků a získávat různé odměny či trofeje.
 
 
O hardwaru zatím máme k dispozici jen různé střípky, ale neměla by chybět podpora Wi-Fi připojení, Ethernet, HDMI výstup, několik USB portů a blíže nespecifikované rozhraní pro rozšíření systému. Spolu s konzolí dostane zákazník dva bezdrátové herní ovladače s Bluetooth, a to opět v retro designu. Přesto by měl každý z gamepadů nabídnout barevný dotykový displej, gyroskop, akcelerometr, reproduktor, mikrofon nebo haptickou odezvu.
 
A jaké budou ceny? Ačkoliv do uvedení na trh zbývají bezmála dva roky času, výrobce už zveřejnil alespoň orientační ceny. Herní konzole Intellivision Amico bude stát 150 až 180 dolarů (3 400 až 4 000 Kč bez DPH), ceny jednotlivých her se potom budou pohybovat mezi 3 a 8 dolary (68 a 181 Kč). Všechny tituly bude možné stáhnout jako digitální kopii přes Intellivision Online Store, přičemž by neměly obsahovat drahá DLC ani nákupy uvnitř her prostřednictvím mikrotransakcí.
 
Zdroj: IGN.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: leden 2019 Doporučené PC sestavy: leden 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek
Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus
Společnost Samsung inovovala nabídku svých SSD disků. Nová řada 970 EVO Plus nahrazuje původní 970 EVO novými 96vrstvými V-NAND čipy a zvyšuje přenosové rychlosti i hodnoty náhodného přístupu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu
Výrobcem dronů DJI nyní otřásá velký skandál, který ho může stát opravdu nemalé peníze. Desítky zaměstnanců se totiž zúčastnily obrovského provizního podvodu. Zaměstnanci si tak přišli na spoustu peněz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI
Máme zde další převratnou technologii spojenou s elektromobily a jejich nabíjením. Stojí za nimi startup GBatteries, který slibuje nabití 60kWh akumulátoru v řádu několika málo minut, přičemž úlohu zde hraje systém umělé inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi
Sagittarius A* známe jako velice silný zdroj rádiového záření uprostřed naší galaxie a obvykle se označuje za supermasivní černou díru. Nyní se ukázalo, že silné proudy tohoto záření mohou být namířeny přímo na Zemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek