www.svethardware.cz
>
>
>

Intellivision Amico: rodí se další retro konzole

Intellivision Amico: rodí se další retro konzole
, , aktualita
Retro herní konzoli hodlá představit také společnost Intellivision, která chce navázat na své úspěchy z 80. let. Připravovaný model Amico bude cílit na celé rodiny a nabídne hry bez DLC či mikrotransakcí.
reklama
Retro je v módě, čehož se snaží využít také výrobci herních konzolí včetně Sony nebo Atari. Návrat chystá také společnost Intellivision, která zažila nejlepší časy v 80. letech. Právě na vlně herní nostalgie se chce svézt připravovaný model Intellivision Amico, který se začne na evropských a severoamerických trzích prodávat 10. října 2020. Autoři tvrdí, že se jedná o konzoli pro celou rodinu, neboť všechny hry budou přístupné dětem (hodnocení E/PEGI 3 nebo E10+/PEGI 7), naproti tomu jejich rodiče si rádi zahrají tituly ze svého mládí.
 
 
Po spuštění bude na uživatele čekat několik předinstalovaných klasických her od Intellivision, další dvě desítky (včetně zcela nových titulů) bude možné stáhnout z online obchodu. Další nabízené hry původně vydal Imagic nebo Atari. K potvrzeným hrám patří Astrosmash, Shark! Shark!, Baseball, Night Stalker, Skiing, Math Fun, Pong, Asteroids, Centipede, Tempest, Adventure, Missile Command, Swords & Serpents, Miner 2049er, Super Burgertime nebo ToeJam & Earl. Hráči se mohou těšit na aktualizovanou grafiku, modernější zvukový doprovod, nové úrovně, multiplayer (online i lokální) nebo turnaje. Hráči budou mít možnost poměřovat síly také v tabulkách nejlepších výsledků a získávat různé odměny či trofeje.
 
 
O hardwaru zatím máme k dispozici jen různé střípky, ale neměla by chybět podpora Wi-Fi připojení, Ethernet, HDMI výstup, několik USB portů a blíže nespecifikované rozhraní pro rozšíření systému. Spolu s konzolí dostane zákazník dva bezdrátové herní ovladače s Bluetooth, a to opět v retro designu. Přesto by měl každý z gamepadů nabídnout barevný dotykový displej, gyroskop, akcelerometr, reproduktor, mikrofon nebo haptickou odezvu.
 
A jaké budou ceny? Ačkoliv do uvedení na trh zbývají bezmála dva roky času, výrobce už zveřejnil alespoň orientační ceny. Herní konzole Intellivision Amico bude stát 150 až 180 dolarů (3 400 až 4 000 Kč bez DPH), ceny jednotlivých her se potom budou pohybovat mezi 3 a 8 dolary (68 a 181 Kč). Všechny tituly bude možné stáhnout jako digitální kopii přes Intellivision Online Store, přičemž by neměly obsahovat drahá DLC ani nákupy uvnitř her prostřednictvím mikrotransakcí.
 
Zdroj: IGN.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update
Poslední aktualizace operačního systému Windows 10 October 2018 Update si nerozumí s Apple iCloud. Společnosti tak zastavily možnost instalace, aby nedošlo k problémům, které by mohly vést k nepříjemným důsledkům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10 Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10
Microsoft se rozhodl, že softwarovým vývojářům usnadní tvorbu aplikací pro systém Windows 10, který pracuje na zařízeních se 64bitovým procesorem ARM. Pro něj se tak mohou tvořit aplikace, které budou na takových procesorech pracovat nativně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky
Do své finální pozice už doputoval satelit GOES-17, který patří NOAA a poslouží k nahrazení starého "hardwaru", který slouží už od 90. let. GOES-17 je tak další satelit, který patří mezi GOES-R. Na co bude dohlížet?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní
Dnes si můžeme vybrat z bohaté nabídky klávesnic, z nichž se pro psaní hodí především ty, které jsou vybaveny tlačítky s hmatovou i zvukovou odezvou. To ale znamená hlučné psaní, přičemž Razer BlackWidow Lite je jiná.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz
Počítačové monitory nám v řadě posledních let mnoho revolučních technologií neukázaly. OLED jsou typický vapourware a my můžeme být rádi alespoň za to, že technologie TN už ustoupila do pozadí. Ale co dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů