www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intelu uniká Rocket Lake-S, patrně stále na 14 nm, ale dostane PCIe 4.0 a Xe

Intelu uniká Rocket Lake-S, patrně stále na 14 nm, ale dostane PCIe 4.0 a Xe
, , aktualita
Máme tu další úniky o připravovaných procesorech Intel. Tentokrát jde o generaci Rocket Lake-S, která bude patrně stále ještě na 14nm procesu. Jinak ale přinese mnoho novinek, PCIe 4.0 a podporu Thunderbolt 4.
K oblíbeným
reklama
Na serveru Videocardz se objevil únik, který se věnuje nové generaci procesorů Intel Rocket Lake-S. Mělo by jí o tzv. backport 10nm procesorů Tiger Lake s jádry Willow Cover na 14nm proces. Přestože by měl být s největší pravděpodobností být použit starší proces, nová jádra mají přinést vyšší IPC. Procesory mají dostat podporu sběrnice PCI-Express 4.0 a další 4 PCIe x4 linky navíc. Jejich počet se tak navýší z 16 na 20 a přímo na CPU tak může být připojena nejen grafická karta na x16, ale i SSD disk na x4. Mluví se o podpoře Intel Optane a CPU Attached Storage.
 
Intel logo
 
Direct Media Interface má přijít ve verzi 3.0 x8 a hovoří se také o podpoře Intel Xe Graphics, HDMI 2.0b a DisplayPort 1.4a. Procesory mají zvládat HW akceleraci AV1/HEVC ve 12bitové barevné hloubce. Máme tu najít USB 3.2 Gen 2×2 porty (20 Gb/s) a hovoří se i o podpoře Thunderbolt 4 (40 Gb/s). Zajímavostí je, že Intel odstranil podporu bezpečnostní technologie Intel SGX, která nicméně byla paradoxně spíše vstupním bodem pro bezpečnostní problémy. Dále se hovoří o přítomnosti Wi-Fi 802.11ax i 2.5Gbit Ethernetu. Pokud jde o chipset, mělo by jít o Intel řady 500 a počítá se nadále s podporou pamětí DDR4 s dvoukanálovým řadičem. Ty ale budou moci mít vyšší, blíže neurčenou frekvencí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze? První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze?
Grafická karta GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6 přichází stále ještě jako oficiálně nepředstavená novinka, ale její nástup je v podstatě jistý. Nyní se můžeme podívat na to, jaký výkonnostní nárůst můžeme očekávat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr
Černé díry střední velikosti jsou objekty, které jsou na tom podobně jako temná hmota či energie. Je zřejmé, že tam někde musí být, ale přesvědčivý důkaz zatím chybí. Nebo snad chyběl, jak ukazuje nová zpráva.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet
Společnost River Networks ohlásila vylepšenou verzi svého ethernetového kontroleru E3000, která přijde s označením E3000 a podporou Ethernetu s propustností 2,5 Gb/s. Nastane už přechod na rychlejší sítě?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář