www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intelu uniká Rocket Lake-S, patrně stále na 14 nm, ale dostane PCIe 4.0 a Xe

Intelu uniká Rocket Lake-S, patrně stále na 14 nm, ale dostane PCIe 4.0 a Xe
, , aktualita
Máme tu další úniky o připravovaných procesorech Intel. Tentokrát jde o generaci Rocket Lake-S, která bude patrně stále ještě na 14nm procesu. Jinak ale přinese mnoho novinek, PCIe 4.0 a podporu Thunderbolt 4.
K oblíbeným
reklama
Na serveru Videocardz se objevil únik, který se věnuje nové generaci procesorů Intel Rocket Lake-S. Mělo by jí o tzv. backport 10nm procesorů Tiger Lake s jádry Willow Cover na 14nm proces. Přestože by měl být s největší pravděpodobností být použit starší proces, nová jádra mají přinést vyšší IPC. Procesory mají dostat podporu sběrnice PCI-Express 4.0 a další 4 PCIe x4 linky navíc. Jejich počet se tak navýší z 16 na 20 a přímo na CPU tak může být připojena nejen grafická karta na x16, ale i SSD disk na x4. Mluví se o podpoře Intel Optane a CPU Attached Storage.
 
Intel logo
 
Direct Media Interface má přijít ve verzi 3.0 x8 a hovoří se také o podpoře Intel Xe Graphics, HDMI 2.0b a DisplayPort 1.4a. Procesory mají zvládat HW akceleraci AV1/HEVC ve 12bitové barevné hloubce. Máme tu najít USB 3.2 Gen 2×2 porty (20 Gb/s) a hovoří se i o podpoře Thunderbolt 4 (40 Gb/s). Zajímavostí je, že Intel odstranil podporu bezpečnostní technologie Intel SGX, která nicméně byla paradoxně spíše vstupním bodem pro bezpečnostní problémy. Dále se hovoří o přítomnosti Wi-Fi 802.11ax i 2.5Gbit Ethernetu. Pokud jde o chipset, mělo by jít o Intel řady 500 a počítá se nadále s podporou pamětí DDR4 s dvoukanálovým řadičem. Ty ale budou moci mít vyšší, blíže neurčenou frekvencí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TP-Link rozšířil nabídku powerline adaptérů o sadu TL-PA7017P TP-Link rozšířil nabídku powerline adaptérů o sadu TL-PA7017P
Powerline adaptéry se v posledních letech staly oblíbeným způsobem, jak snadno a rychle rozšířit domácí síť prostřednictvím elektrických rozvodů. TP-Link do této kategorie přináší novou sadu TL-PA7017P s podporou rychlosti až 1 Gb/s.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Beelink GT-R: mini PC s AMD Ryzen, čtečkou otisků prstů a kovovým šasi Beelink GT-R: mini PC s AMD Ryzen, čtečkou otisků prstů a kovovým šasi
Čínský výrobce Beelink se rozhodl svou nabídku mini PC rozšířit o nový model, který tentokrát nevyužívá procesor od Intelu, ale AMD. K tomu přidal několik prémiových funkcí a některé z nich, jako je čtečka otisků prstů, se objevují jen zřídka.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Video: čtyřnohý robot balancuje na dvou končetinách Video: čtyřnohý robot balancuje na dvou končetinách
Italský výzkumný tým pracuje na vývoji čtyřnohých robotů, kteří dokážou i při nelehkých podmínkách udržet rovnováhu při stání na dvou končetinách. Budoucí roboti by tak mohli překonávat i velmi úzké mosty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Tvar chytré textilie z Harvardu ovládá změna teploty Tvar chytré textilie z Harvardu ovládá změna teploty
Zájem o vývoj měkké robotiky projevují různé vědecké instituce, jednou z nich je i Harvardova univerzita. Tamní výzkumný tým vytvořil chytrou textilii pro měkké roboty, která je ovládaná na základě tepla. 
4.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí
Kosmická agentura NASA se připravuje na plánovaný program Artemis, který slibuje návrat astronautů na Měsíc. Vypadá to, že se k plánovaným třem misím programu Artemis přidá ještě dalších šest.
3.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře