www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intelu uniká Rocket Lake-S, patrně stále na 14 nm, ale dostane PCIe 4.0 a Xe

Intelu uniká Rocket Lake-S, patrně stále na 14 nm, ale dostane PCIe 4.0 a Xe
, , aktualita
Máme tu další úniky o připravovaných procesorech Intel. Tentokrát jde o generaci Rocket Lake-S, která bude patrně stále ještě na 14nm procesu. Jinak ale přinese mnoho novinek, PCIe 4.0 a podporu Thunderbolt 4.
K oblíbeným
reklama
Na serveru Videocardz se objevil únik, který se věnuje nové generaci procesorů Intel Rocket Lake-S. Mělo by jí o tzv. backport 10nm procesorů Tiger Lake s jádry Willow Cover na 14nm proces. Přestože by měl být s největší pravděpodobností být použit starší proces, nová jádra mají přinést vyšší IPC. Procesory mají dostat podporu sběrnice PCI-Express 4.0 a další 4 PCIe x4 linky navíc. Jejich počet se tak navýší z 16 na 20 a přímo na CPU tak může být připojena nejen grafická karta na x16, ale i SSD disk na x4. Mluví se o podpoře Intel Optane a CPU Attached Storage.
 
Intel logo
 
Direct Media Interface má přijít ve verzi 3.0 x8 a hovoří se také o podpoře Intel Xe Graphics, HDMI 2.0b a DisplayPort 1.4a. Procesory mají zvládat HW akceleraci AV1/HEVC ve 12bitové barevné hloubce. Máme tu najít USB 3.2 Gen 2×2 porty (20 Gb/s) a hovoří se i o podpoře Thunderbolt 4 (40 Gb/s). Zajímavostí je, že Intel odstranil podporu bezpečnostní technologie Intel SGX, která nicméně byla paradoxně spíše vstupním bodem pro bezpečnostní problémy. Dále se hovoří o přítomnosti Wi-Fi 802.11ax i 2.5Gbit Ethernetu. Pokud jde o chipset, mělo by jít o Intel řady 500 a počítá se nadále s podporou pamětí DDR4 s dvoukanálovým řadičem. Ty ale budou moci mít vyšší, blíže neurčenou frekvencí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080 Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080
NVIDIA ve čtvrtek odpoledne vyšle na trh nové karty GeForce RTX 3070, z nichž by se mohl stát velký prodejní úspěch. Nabídnout totiž mají výkon plně srovnatelný s RTX 2080 Ti, a to s cenou 500 dolarů. Ale jak to bude s dostupností? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě
Sociální síť Facebook už před nějakou dobou spustila seznamku Dating. Dosud ale nebyla dostupná v Evropě, což se nyní mění. Přináší možnost seznámit se s různými lidmi za různými účely, ať už jde o nalezení lásky nebo jen parťáka na venčení psa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin
V letošním červnu se mluvilo o tom, že společnost PayPal zahrne do svých systémů i podporu kryptoměn. Tak se nyní skutečně děje, firma toto potvrzuje a už počátkem příštího roku by to mělo začít fungovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře