www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intelu unikly marketingové materiály o Comet Lake-S, co říkají?

Intelu unikly marketingové materiály o Comet Lake-S, co říkají?
, , aktualita
Server VideoCardz zveřejnil tři snímky s marketingovými materiály Intelu, které představují i tři hlavní modely řad Core i9, Core i7 a Core i5 generace Comet Lake-S. Ty mají dosáhnout TDP 125 W  a přijít ještě tento měsíc. 
K oblíbeným
reklama
Comet Lake-S by mohly být (ale už opravdu) poslední 14nm desktopovou procesorovou generací založenou na architektuře Skylake. Intel tak v jejich případě nemůže pro celkové zvýšení výkonu moc dělat, když nemá k dispozici lepší výrobní proces a ani architekturu. Bude tak bojovat s využitím vyšších taktů, s čímž je spojeno i zvýšení TDP a zavedení Thermal Velocity Boost. A jako druhá hlavní zbraň tu bude navýšení počtu jader až na 10 současně se zavedením Hyper-threadingu na všech řadách, čili Intel v přicházející generaci už neskryje žádné trumfy. 
 
 
Výše uvedené očekávané specifikace a vlastnosti nových procesorů nyní podporují nové snímky ze stránek, které se ještě neměly dostat na veřejnost. 
 
 
Procesory Comet Lake-S tak budou už jasně odstupňovány, čili Core i9 budou mít 10 jader, Core i7 pak 8 jader, Core i5 nabídnou 6 jader a Core i3 pak 4 jádra, přičemž ve všech případech tu bude i Hyper-threading. Thermal Velocity Boost (TVB) ale bude vyhrazen pouze pro Core i9 a bude velice zajímavé se podívat na testy, které ověří, za jakých podmínek bude vůbec TVB fungovat ideálním způsobem. Je totiž vázán především na teplotu, a tedy i potřebu výkonného chlazení a už nyní můžeme velice pochybovat o tom, že ono mírné zvýšení taktu bude stát za to. 
 
 
Jde přitom o stejné specifikace, jaké už dříve zveřejnil server Informatica Cero, dle jehož informací půjde o procesory s TDP až 125 W. Právě to Intelu umožní, aby mohl navýšit základní takty a nemusel se tak moc spoléhat na turbo, i když to pochopitelně bude hrát ústřední roli a o reálném příkonu 125 W v celkové zátěži si budeme moci nechat jen zdát. 
 
Stále platí, že tyto procesory mají být představeny na konci tohoto měsíce, nejspíše 30. dubna, ovšem na trh dle očekávání nastoupí někdy později. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance? Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance?
Mnozí zaměstnanci se letos přesunuli domů, aby svým dílem pomohli "zploštit křivku", ovšem zaměstnavatelé leckdy zjistili, že mají jen omezené možnosti, jak kontrolovat jejich produktivitu. Do toho přišel Microsoft. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář