www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intelu unikly marketingové materiály o Comet Lake-S, co říkají?

Intelu unikly marketingové materiály o Comet Lake-S, co říkají?
, , aktualita
Server VideoCardz zveřejnil tři snímky s marketingovými materiály Intelu, které představují i tři hlavní modely řad Core i9, Core i7 a Core i5 generace Comet Lake-S. Ty mají dosáhnout TDP 125 W  a přijít ještě tento měsíc. 
K oblíbeným
reklama
Comet Lake-S by mohly být (ale už opravdu) poslední 14nm desktopovou procesorovou generací založenou na architektuře Skylake. Intel tak v jejich případě nemůže pro celkové zvýšení výkonu moc dělat, když nemá k dispozici lepší výrobní proces a ani architekturu. Bude tak bojovat s využitím vyšších taktů, s čímž je spojeno i zvýšení TDP a zavedení Thermal Velocity Boost. A jako druhá hlavní zbraň tu bude navýšení počtu jader až na 10 současně se zavedením Hyper-threadingu na všech řadách, čili Intel v přicházející generaci už neskryje žádné trumfy. 
 
 
Výše uvedené očekávané specifikace a vlastnosti nových procesorů nyní podporují nové snímky ze stránek, které se ještě neměly dostat na veřejnost. 
 
 
Procesory Comet Lake-S tak budou už jasně odstupňovány, čili Core i9 budou mít 10 jader, Core i7 pak 8 jader, Core i5 nabídnou 6 jader a Core i3 pak 4 jádra, přičemž ve všech případech tu bude i Hyper-threading. Thermal Velocity Boost (TVB) ale bude vyhrazen pouze pro Core i9 a bude velice zajímavé se podívat na testy, které ověří, za jakých podmínek bude vůbec TVB fungovat ideálním způsobem. Je totiž vázán především na teplotu, a tedy i potřebu výkonného chlazení a už nyní můžeme velice pochybovat o tom, že ono mírné zvýšení taktu bude stát za to. 
 
 
Jde přitom o stejné specifikace, jaké už dříve zveřejnil server Informatica Cero, dle jehož informací půjde o procesory s TDP až 125 W. Právě to Intelu umožní, aby mohl navýšit základní takty a nemusel se tak moc spoléhat na turbo, i když to pochopitelně bude hrát ústřední roli a o reálném příkonu 125 W v celkové zátěži si budeme moci nechat jen zdát. 
 
Stále platí, že tyto procesory mají být představeny na konci tohoto měsíce, nejspíše 30. dubna, ovšem na trh dle očekávání nastoupí někdy později. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá
Microsoft letos v lednu ukončil rozšířenou podporu operačního systému Windows 7, takže se dalo očekávat, že jeho obliba půjde dolů, jak lidé začnou více přecházet na jiné systémy. Nynáí se můžeme podívat na čerstvá čísla z NetMarketShare. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací
Sociální sítě si s Donaldem Trumpem užijí mnohé. Po jeho výpadech na Twitteru a Facebooku mají s jeho příspěvky problém i na Snapchatu. Agresivní příspěvky amerického prezidenta způsobily, že zmizí z propagované sekce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu
Pokud vás zajímá, jak to asi vypadá v místnosti s instalovaným superpočítačem, pak přesně na takovou (virtuální) prohlídku vás zve společnost AMD. Jde konkrétně o moderní superpočítač Hawk instalovaný v německém Stuttgartu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe
Leaker Momomo_US zveřejnil dvě uniklé roadmap firmy Intel, které ukazují její plány ohledně nových počítačů třídy NUC - Next Unit of Computing. Zajímavé je na nich především to, že ačkoliv zahrnují i Tiger Lake, nefiguruje v nich grafika Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her
Kvalita textur je jeden z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících grafickou stránku her a jejich vylepšením můžeme ze staré hry, nad kterou by už většina lidí ohrnula nos, udělat ještě vizuálně ucházející titul. Právě zde se už často uplatní umělá inteligence.
Včera, aktualita, Jan Vítek