www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intelu unikly marketingové materiály o Comet Lake-S, co říkají?

Intelu unikly marketingové materiály o Comet Lake-S, co říkají?
, , aktualita
Server VideoCardz zveřejnil tři snímky s marketingovými materiály Intelu, které představují i tři hlavní modely řad Core i9, Core i7 a Core i5 generace Comet Lake-S. Ty mají dosáhnout TDP 125 W  a přijít ještě tento měsíc. 
K oblíbeným
reklama
Comet Lake-S by mohly být (ale už opravdu) poslední 14nm desktopovou procesorovou generací založenou na architektuře Skylake. Intel tak v jejich případě nemůže pro celkové zvýšení výkonu moc dělat, když nemá k dispozici lepší výrobní proces a ani architekturu. Bude tak bojovat s využitím vyšších taktů, s čímž je spojeno i zvýšení TDP a zavedení Thermal Velocity Boost. A jako druhá hlavní zbraň tu bude navýšení počtu jader až na 10 současně se zavedením Hyper-threadingu na všech řadách, čili Intel v přicházející generaci už neskryje žádné trumfy. 
 
 
Výše uvedené očekávané specifikace a vlastnosti nových procesorů nyní podporují nové snímky ze stránek, které se ještě neměly dostat na veřejnost. 
 
 
Procesory Comet Lake-S tak budou už jasně odstupňovány, čili Core i9 budou mít 10 jader, Core i7 pak 8 jader, Core i5 nabídnou 6 jader a Core i3 pak 4 jádra, přičemž ve všech případech tu bude i Hyper-threading. Thermal Velocity Boost (TVB) ale bude vyhrazen pouze pro Core i9 a bude velice zajímavé se podívat na testy, které ověří, za jakých podmínek bude vůbec TVB fungovat ideálním způsobem. Je totiž vázán především na teplotu, a tedy i potřebu výkonného chlazení a už nyní můžeme velice pochybovat o tom, že ono mírné zvýšení taktu bude stát za to. 
 
 
Jde přitom o stejné specifikace, jaké už dříve zveřejnil server Informatica Cero, dle jehož informací půjde o procesory s TDP až 125 W. Právě to Intelu umožní, aby mohl navýšit základní takty a nemusel se tak moc spoléhat na turbo, i když to pochopitelně bude hrát ústřední roli a o reálném příkonu 125 W v celkové zátěži si budeme moci nechat jen zdát. 
 
Stále platí, že tyto procesory mají být představeny na konci tohoto měsíce, nejspíše 30. dubna, ovšem na trh dle očekávání nastoupí někdy později. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář