www.svethardware.cz
>
>
>
>

Interní benchmarky AMD nových APU Trinity

Interní benchmarky AMD nových APU Trinity
, , aktualita
Společnost AMD již má delší dobu na trhu své čipy APU (Accelerated Processing Unit), které v podobě modelů Llano zasahují do mainstreamu, kam přináší slušně výkonná CPU i GPU v jednom balení. My jsme si je již pochopitelně vyzkoušeli v testu,...
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD již má delší dobu na trhu své čipy APU (Accelerated Processing Unit), které v podobě modelů Llano zasahují do mainstreamu, kam přináší slušně výkonná CPU i GPU v jednom balení. My jsme si je již pochopitelně vyzkoušeli v testu, ovšem nyní se zraky nedočkavců jako vždy obracejí do budoucnosti, kde visí příslib nové generace v podobě rodiny Trinity.

APU Trinity budou určeny pro socket FM2, čili následovníka FM1, a založeny budou na nové generaci procesorové architektury Piledriver a GPU architektury VLIW4. Dohromady bychom tak měli dostat vyšší výkon co se týče grafických a multithreadových výpočetních operací.

Screenshoty znázorňující výsledky interního testování čipů Trinity pocházejí z videa, které zpřístupnil známý server DonanimHaber. Můžeme z nich vyčíst, že Trinity by měly být výrazně výkonnější oproti dnešním Llano, a to až o téměř polovinu co se týče výkonu v GPGPU, ale také třeba jen o 14 % v PCMark Vantage.

Je ale třeba si počkat na další výsledky před vynášením soudů. Krom toho bychom se měli dočkat také lepšího výkonu při využití dvou grafických čipů spojených pomocí CrossFire.

Zdroje: techPowerUp!, DonanimHaber /video/
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek