Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Interní šetření Activisionu hlásí: žádné rozšířené obtěžování ve firmě

21.6.2022, Jan Vítek, aktualita
Interní šetření Activisionu hlásí: žádné rozšířené obtěžování ve firmě
Společnost Activision Blizzard ohlásila, že její firemní kultura už je prosta "rozšířeného sexuálního obtěžování", čili že to by se mohlo objevit leda v ojedinělých případech. Tento závěr je ale založen na šetření, které provedl sám Activision.
Je zřejmé, že závěry vedení firmy, která se snaží zbavit nálepky pracoviště, kde dochází k až systematickému sexuálnímu obtěžování, asi těžko budou přijaty se vší vážností. Vedoucí pracovníci firmy Activision jsou přitom obviňováni z toho, že si žádnou změnu ve skutečnosti nepřejí. Sám stávající CEO Bobby Kotick uvedl, že firemní kulturu nechá prošetřit pomocí nezávislé firmy, která by měla vytvořit skutečně nezávislý posudek. Najal ovšem právnickou společnost WilmerHale, kterou zaměstnanci Activisionu hlasitě odmítli kvůli jejímu protiodborovému zaměření. Není přitom jasné, zda firma WilmerHale poté vůbec provedla požadované šetření, nebo ne. 
 
 
Poté se vedení Activisionu rozhodlo, že svou firmu prošetří s využitím vlastních pracovníků v komisi Securities and Exchange Commission (SEC) a nepřekvapivý závěr zní, že nic jako systematické obtěžování ve firmě neexistuje. Ve zprávě se píše, že v minulosti se objevily doložené případy "genderového obtěžování", ovšem nyní společnost Activision neshledala, že by její vedení vědělo o podobných případech nebo by je dokonce tolerovalo. 
 
Zpráva také odmítá, že by docházelo právě k systematickému obtěžování, diskriminaci a odvetám z pozice moci vysokých pracovníků a také se v ní píše, že na rozdíl od obvinění ze strany pracovníků není pravda, že by vedoucí pracovníci kdykoliv schválně hlášené případy obtěžování ignorovali, nebo se snažili zlehčovat. 
 
Activision se nám tak ve své zprávě sám očišťuje, ovšem firma se odhodlala alespoň k tomu, aby zavedla pravidla stanovující nulovou toleranci vůči obtěžování a diskriminaci, na což bude dohlížet i rozšířená skupina "Ethics & Compliance".